Dominik Tarczyński

Dominik Tarczyński

Dominik Tarczyński przyszedł na świat w Lublinie w 1979 roku. To polski polityk, publicysta oraz działacz katolicki, jak również poseł na Sejm VIII kadencji. Sfera religijna ma ogromne znaczenie zarówno dla jego kariery naukowej, politycznej oraz artystycznej. Dominik Tarczyński ukończył prawo na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, niezwykle cenionej uczelni zwłaszcza w prawicowych kręgach, której wykładowcą był między innymi święty Jan Paweł II.

Po ukończeniu studiów wyjechał za granicę, do Wielkiej Brytanii. W latach 2003-2008 pełnił funkcję animatora wspólnoty przy katedrze Westminster w Londynie. W tym czasie był także prowadzącym programy z muzyką chrześcijańską, które nadawała jedna ze stacji radiowych. Oprócz tego pełnił posługę świeckiego asystenta, współpracując z jednym z tamtejszych egzorcystów. Po powrocie do kraju Dominik Tarczyński zaangażował się w pracę w Telewizji Polskiej, konkretnie w jej kieleckim oddziale - do początku 2010 roku pełnił funkcję dyrektora TVP3 Kielce. Następnie pracował na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw eksploatacji w TVP. Ponadto tworzył filmy dokumentalne o tematyce religijnej, skupiając się głównie na pracy katolickich egzorcystów.

Szerszemu gronu widzów dał się poznać jako reżyser filmu dokumentalnego Kolumbia - świadectwo dla świata, który spotkał się z dużym zainteresowaniem katolickich mediów i otrzymał nagrodę na XVI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Działalność polityczną rozpoczął od nieudanych dla siebie wyborów do sejmiku w 2010 roku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Rok później był jednym z założycieli Solidarnej Polski, z którego to ugrupowania odszedł jednak w 2014 roku i bliżej związał się z PiS. W odbywających się rok później wyborach parlamentarnych startując z listy Prawa i Sprawiedliwości jako kandydat bezpartyjny otrzymał 7475 głosów i uzyskał mandat poselski. Po wyborach wstąpił do partii Jarosława Kaczyńskiego.

Pozostali:

Elżbieta Kruk - Elżbieta Rafalska - Elżbieta Witek - Ewa Kopacz - Ewa Lieder

Dominik Tarczyński

Więcej o:

Dominik Tarczyński