Anna Sobecka

Anna Sobecka

Anna Elżbieta Sobecka przyszła na świat 27 marca 1951 roku. Urodziła się w miejscowości Piotrków Kujawski. Zanim zaangażowała się w politykę wykonywała obowiązki nauczycielki, była też dziennikarką toruńskiego Radia Maryja.

Sobecka ukończyła Studium Medyczne i studia chemiczne na toruńskim Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. W roku 1997 uzupełniła swoją edukację kończąc Katolickie Podyplomowe Studia Dziennikarskie, a pięć lat później – Podyplomowe Studium Edukacji Dorosłych. Pracowała między innymi jako referentka w Wydziale Zdrowia Powiatowej Rady Narodowej, nauczycielka i analityk medyczny. Już w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych związała się z utworzonym w Toruniu Radiem Maryja. Początkowo wspierała rozgłośnię jako lektorka, z czasem jednak jej obowiązki poszerzały się.

W świecie polityki w wydaniu ogólnopolskim pojawiła się w roku 1997, kiedy to znalazła się w Sejmie III kadencji kandydując do niego z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. Pod koniec kadencji była posłem niezrzeszonym, a podczas dwóch kolejnych wyborów parlamentarnych z powodzeniem ubiegała się o mandat poselski jako przedstawicielka Ligi Polskich Rodzin. W 2007 roku sama była jedną z założycielek partii Ruch Ludowo-Narodowy jednak ugrupowanie to nie wzbudziło większego zainteresowania wyborców. Zasłynęła między innymi inicjatywą, w myśl której osoby nieposiadające dzieci musiałyby płacić z tego powodu wyższe podatki. Opowiadała się też za stworzeniem czytelnej definicji pornografii, co mogłoby pomóc w skutecznej walce z tym zjawiskiem.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku ponownie odniosła sukces, tym razem startując z list Prawa i Sprawiedliwości. W lutym 2011 roku oficjalnie wstąpiła do teh partii i po raz kolejny uzyskała mandat poselski. Sukces odniosła także w roku 2015.

Prywatnie Anna Sobecka jest mężatką i matką dwójki dzieci.

Pozostali:

Anna Zalewska - Antoni Macierewicz - Arkadiusz Mularczyk - Arkadiusz Myrcha - Barbara Borys Damięcka

Anna Sobecka

Więcej o:

Anna Sobecka