Adam Hofman

Adam Hofman jest polskim politykiem oraz posłem na Sejm V, VI i VII kadencji. Z wykształcenia jest politologiem. Na świat przyszedł 23 maja 1980 roku, jego miastem rodzinnym jest Kalisz.

Życiorys

Hofman uczył się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu (im. Ignacego Jana Paderewskiego), a w 2004 roku ukończył politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako student był członkiem NZD, a następnie powołał do życia (i był przewodniczącym) Forum Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie dołączył do Prawa i Sprawiedliwości, z ramienia którego w 2004 roku kandydował do Parlamentu Europejskiego, jednak nie powiodło mu się wtedy. Rok później wybrano go na posła V kadencji w okręgu konińskim, a 15 maja 2007 został mianowany przewodniczącym sejmowej komisji śledczej ds. banków i nadzoru budowlanego.

Działalność po 2010 roku

W 2010 roku Hofman objął funkcję rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości a także klubu parlamentarnego PiS. W 2012 roku mianowano go szefem PiS w okręgu konińskim. W styczniu 2014 roku Hofman został wydalony z partii, po podróży służbowej, na którą pobrał zaliczkę na poczet wyjazdu prywatnym samochodem - w rzeczywistości miał jednak polecieć tanimi liniami lotniczymi. Za czyn ten otrzymał naganę, po wnikliwym śledztwie dotyczącym możliwości naruszenia przez niego zasady rzetelności oraz dbałości o dobre imię Sejmu. W kolejnym roku polityk już nie kandydował w wyborach parlamentarnych, a w maju 2016 roku podjął się funkcji wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej. Odszedł stamtąd jednak po wyłonieniu nowych władz, jeszcze w tym samym roku.

Adam Hofman

Więcej o:

Adam Hofman