Komorowski kandydatem PO na prezydenta

opr. jg, 2010-03-27Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wygrał prawybory prezydenckie w Platformie Obywatelskiej. Zdobył 68, 5 proc. głosów. - Kocham cię, Radku, ale wygrała Platforma - powiedział zwycięzca. - Cieszę się bardzo - dodał.

Wybory 2010: Komorowski w najnowszym sondażu łatwo wygrywa prezydencki wyścig

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez SMG/KRC dla TVN24 w pierwszej turze wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski zdobyłby 38 proc. głosów, a Lech Kaczyński 21 proc. Sondaż przeprowadzono zaraz po zwycięstwie Komorowskiego w prawyborach PO.  (27-03-10, 16:04)

Wybory 2010. „Frekwencja w prawyborach to porażka Schetyny. Wyciągniemy wnioski”

- Frekwencja w prawyborach to osobista porażka Grzegorza Schetyny - ocenia Janusz Palikot. Jak stwierdził, najprawdopodobniej podczas majowego kongresu „wnioski zostaną wyciągnięte”. Palikot podkreśla też, że dzięki prawyborom znacznie wzrosła pozycja Radka Sikorskiego.  (28-03-10, 10:39)

Nałęcz: Wygrał groźniejszy rywal dla kandydata PiS

Według profesora Tomasza Nałęcza, marszałek Bronisław Komorowski jest znacznie groźniejszym rywalem dla prezydenta Kaczyńskiego niż Radosław Sikorski i dlatego wygrał prawybory w PO. Jednocześnie kandydat PD i SdPl na prezydenta wyraził uznanie dla Platformy za pomysł prawyborów.  (27-03-10, 12:23)

Komorowski wygrywa we wszystkich regionach Polski

Bronisław Komorowski zdobył w partyjnych prawyborach więcej głosów niż Radosław Sikorski nie tylko we wszystkich grupach wiekowych, ale także we wszystkich regionach. Sikorski swój najlepszy wynik uzyskał w Kujawsko-Pomorskiem oraz wśród najmłodszych członków PO.  (27-03-10, 13:02)

Tusk: Bronku, jesteś najlepszy, nawet jeśli Ci zazdroszczę

- Wygrałeś te prawybory, bo jesteś najlepszym z nas - tymi słowami zwrócił się Donald Tusk do Bronisława Komorowskiego, który wygrał partyjne prawybory i jest kandydatem PO na prezydenta. Premier zwracając się do Sikorskiego przyznał, że każdą przegraną można przekuć w sukces.  (27-03-10, 12:00)

Szmajdziński: Wynik prawyborów znali wszyscy oprócz Sikorskiego

Kandydat Lewicy na prezydenta Jerzy Szmajdziński nie jest zaskoczony wynikami prawyborów w Platformie Obywatelskiej. Jego zdaniem o tym, że wygra Bronisław Komorowski, wiedzieli wszyscy - oprócz jego przeciwnika, Radosława Sikorskiego.  (27-03-10, 12:17)

Wybory 2010. „Kuba, masz głos”. Nowak bawi się w dziennikarza

Podczas sobotniego ogłoszenia wyników prawyborów w PO głównym bohaterem „show” stał się nie zwycięzca Bronisław Komorowski, ale wiceszef klubu PO, który prowadził na żywo relację ze studia wyborczego Platformy próbując naśladować prowadzących TVN24.  (27-03-10, 12:47)

Wybory 2010. „Kocham cię, Radku, ale wygrała Platforma”. Komorowski kandydatem PO

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wygrał prawybory prezydenckie w Platformie Obywatelskiej. Zdobył 68, 5 proc. głosów. - Kocham cię, Radku, ale wygrała Platforma - powiedział zwycięzca. - Cieszę się bardzo - dodał.  (27-03-10, 11:10)

Kto zostanie szefem sztabu Komorowskiego? Tusk chciałby Nowaka

Po tym jak PO wybrała swojego kandydata na prezydenta w partii rozpoczęła się rywalizacja o stanowisko szefa sztabu wyborczego - informuje tygodnik "Polityka". O najważniejszą funkcję przy boku Bronisława Komorowskiego walczy dwóch kandydatów. Są to wiceprzewodniczący klubu PO Sławomir Nowak i rzecznik klubu Andrzej Halicki.  (31-03-10, 17:20)

Wybory 2010. Bielan atakuje Komorowskiego: "Jest najbardziej partyjnym marszałkiem po 1989 roku"

- Bronisław Komorowski jest liderem nr 2 i ponosi odpowiedzialność za rządy PO. Jest najbardziej partyjnym marszałkiem po 1989 roku - ocenił Adam Bielan. Równocześnie eurodeputowany PiS podkreślał, że w kampanii prezydenckiej "potrzebna jest osobowość i charyzma, a Lech Kaczyński pokazał, że to ma".  (30-03-10, 08:54)

Wybory 2010: Komorowski do PiS: "Chcę poznać przeciwnika"

Bronisław Komorowski apeluje do Prawa i Sprawiedliwości o przedstawienie swojego kandydata na prezydenta. Marszałek Sejmu, który wygrał prawyborcze starcie o poparcie PO z Radosławem Sikorskim, chce teraz poznać nazwisko konkurenta z PiS, z którym zmierzy się w jesiennych wyborach.  (27-03-10, 16:39)

Wybory 2010. Rozłam w PO? „Żadnego rozłamu”, „było zagrożenie, ale...” [WIDEO]

Po wygranej Bronisława Komorowskiego w prawyborach w PO nie ma żadnego zagrożenie podziałem na frakcję marszałka i jego konkurenta. - Będzie jedna frakcja: frakcja Donalda Tuska - stwierdził Janusz Palikot.  (27-03-10, 14:38)

Eksperci: Walka na haki to jedyny sposób, by pokonać Komorowskiego

Niespodzianki nie było - Bronisław Komorowski został kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Politolodzy zwracają jednak uwagę na dość znaczną przewagę marszałka Sejmu nad Radosławem Sikorskim. Zdaniem Jacka Kucharczyka, należy oczekiwać walki na haki, ponieważ to jedyny sposób, by inni kandydaci mogli pokonać Komorowskiego.  (27-03-10, 14:03)

Wybory 2010. Wypych o prawyborach PO: Tego się spodziewaliśmy

- Spodziewaliśmy się takiego wyniku - tak wygraną Bronisława Komorowskiego w prawyborach prezydenckich PO skomentował minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Wypych. Według niego, prawybory te były wydarzeniem medialnym i niewiele wspólnego miały z prawdziwymi wyborami.  (27-03-10, 12:21)

Wybory 2010. „Bronku, jestem do Twojej dyspozycji”

- Proszę wszystkich tych, którzy głosowali na mnie, o przerzucenie swego poparcia na mego szlachetnego rywala. Proszę, byście wsparli kampanię Bronisława Komorowskiego - powiedział Radosław Sikorski po ogłoszeniu wyniku prawyborów w PO. Wygrał je Bronisław Komorowski.  (27-03-10, 11:36)

Wybory 2010. Bronisław Komorowski kandydatem PO na prezydenta [NA ŻYWO]

Bronisław Komorowski jest kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyścigu o fotel prezydencki. - Cieszę się bardzo - mówił wzruszony marszałek Sejmu. - Bronku, jestem do Twojej dyspozycji - zapewnił przegrany partyjnych prawyborów Radosław Sikorski.  (27-03-10, 10:14)