Janusz Dzięcioł nie żyje. Kim był były poseł? 65-latek zginął na przejeździe kolejowym

Janusz Dzięcioł, pierwszy zwycięzca polskiej edycji "Big Brothera" oraz były poseł nie żyje. Mężczyzna zginął w wypadku na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem. Miał 65 lat.

Jak informuje "Gazeta Pomorska" policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku w piątek 6 grudnia około godziny 8:45. Na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem w województwie kujawsko-pomorskim doszło do zderzenia auta osobowego i pociągu relacji Toruń Główny-Grudziądz.

Nie żyje Janusz Dzięcioł - były polityk miał 65 lat. Kim był?

W wypadku tym zginął Janusz Dzięcioł, który znany jest jako zwycięzca pierwszej edycji programu "Big Brother". 65-latek był także wybierany na posła na VI i VII kadencję Sejmu. Przed udziałem w popularnym programie telewizyjnym mężczyzna pracował także jako szef straży miejskiej w Świeciu nad Wisłą. W 2019 roku wystartował w wyborach jako bezpartyjny kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Informacje na temat śmierci byłego polityka potwierdzone zostały przez szefową Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszkę Reniecką. Przejazd kolejowy, na którym doszło do wypadku, nie jest ograniczony szlabanami - działała jednak sygnalizacja świetlna. "Pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu, doszło do zdarzenia" - czytuje policję portal Interia.

Więcej o:
Komentarze (3)
Janusz Dzięcioł nie żyje. Kim był były poseł? 65-latek zginął na przejeździe kolejowym
Zaloguj się
 • nietyp

  0

  " Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu, doszło do zdarzenia"

  A co tu jest do ustalania? Jeszcze jeden, który nie uwierzył, że nie zdąży...

 • anika145

  0

  Smutne, w czepku urodzony ale lepsze to niż nowotwor

 • krynolinka

  0

  Ponura wiadomość. R.I.P.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX