Drezno. Największa kradzież dzieł sztuki w historii powojennych Niemiec. Ukradziono klejnoty warte miliard euro

Jak informuje niemiecka prasa kilku złodziei włamało się do drezdeńskiego zamku, gdzie przechowywane są najcenniejsze klejnoty pamiętające czasy Augusta Mocnego. Starty mogą być liczone w setkach milionów euro.

Do kradzieży doszło w poniedziałek 25 listopada w godzinach porannych w zamku, gdzie znajduje się słynna galeria sztuki "Zielone Sklepienie". Skarbiec ten uznawany jest za właściciela najliczniejszej i najpiękniejszej kolekcji klejnotów w Europie. Na razie nie oszacowano liczby skradzionych przedmiotów.

To może być największa kradzież dzieł sztuki w historii powojennych Niemiec. Ukradziono klejnoty z pałacu królewskiego w Dreźnie

Według dziennika "Bild" może być to największa kradzież dzieł sztuki jaka miała miejsce w powojennej historii Niemiec. Złodzieje mogli ukraść klejnoty o wartości setek milionów, a nawet miliarda euro. Włamanie zostało już potwierdzone przez policję, jednak do tej pory nie podano żadnych szczegółów dotyczących włamania czy tożsamości sprawców, którzy są nadal poszukiwani.

Galeria sztuki, gdzie doszło do kradzieży, znajduje się na paterze Pałacu Królewskiego w Dreźnie. Wśród najcenniejszych eksponatów skarbca wymienia się kamień wiśniowy, w którym wyrzeźbionych zostało 185 twarzy. Klejnot miał zostać podarowany elektorowi Christianowi I z Saksonii.

Więcej o:
Komentarze (2)
Drezno. Największa kradzież dzieł sztuki w historii powojennych Niemiec. Ukradziono klejnoty warte miliard euro
Zaloguj się
 • nazimno

  0

  Architekci albo lekarze.

 • sabaton128

  0

  Haha, myslalem, że takie rzeczy tylko na filmach działają - zrobic maly pozar, jest zwarcie i od razu alarm nie działa, a drzwi się otwierają.
  I obstawiam, ze to jednak nie miliard ale raczej 10 mln €.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX