Czechowice-Dziedzice. Lokomotywa staranowała ciężarówkę. Utrudnienia na PKP

Na przejeździe w Czechowicach-Dziedzicach (woj. śląskie) lokomotywa staranowała samochód ciężarowy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale PKP musiało wstrzymać ruch kolejnowy na trasie Katowice-Wisła.

Do kolizji na przejeździe w Czechowicach-Dziedzicach doszło tuż przed godziną 7 rano. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 50-letni kierowca ciężarówki z naczepą wyładowaną podkładami kolejowymi przejechał przez przejazd, gdzie napotkał korek. Chcąc go wyminąć, zaczął cofać i wjechał z powrotem na tory. Chwilę później w tira uderzyła rozpędzona lokomotywa, którą prowadził 34-letni maszynista.

>>> Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

Śląskie. Utrudnienia PKP. Ruch kolejowy na trasie Katowice-Wisła został wstrzymany

Lokomotywa nie ciągnęła wagonów, a w kolizji nikt nie ucierpiał. Wiadomo, że kierowca i maszynista byli trzeźwi. W konsekwencji zdarzenia PKP wstrzymało ruch kolejowy na trasie  Katowice-Wisła, co spowodowało liczne utrudnienia w funkcjonowaniu kolei. Szacuje się, że potrwają one do godziny 14. Dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia ustalają eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych.

Więcej o:
Komentarze (3)
Czechowice-Dziedzice. Lokomotywa staranowała ciężarówkę. Utrudnienia na PKP
Zaloguj się
  • bigark

    0

    Potwierdza to stopień spłaszczenia kory mózgowej Schetyny, zmierzającego do redukcji szans Kidawy-Błońskiej: Najpierw parcie na Tuska, wiedząc, że przegra w II turze, potem uporczywe wymyślanie "prawyborów" i wreszcie, "tajemniczy rywal", którego sam nie zna? To po co jest? Od miesięcy wałkuję: 4 kandydatury w I-szej i wszystkie głosy na K-B w II-giej turze!!! Dla mnie to proste, bo nie jestem politykiem i nikt mi w głowie nie miesza. Lubnauer już przekonałem, Schetynę trzeba oświecić w wyborach na szefa partii!?

  • callmenigel

    0

    Jak nie w Czechach, to w Czechowicach nasi miszczowie kierownicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX