Warszawa. Rafał Trzaskowski zadecydował: bezpłatna komunikacja w ramach strajku klimatycznego

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zadecydował, że w piątek 27 września mieszkańcy stolicy będą mogli skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Akcja ta obowiązuje nie tylko na przejazdy autobusami, tramwajami czy metrem, ale też pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej.

Prezydent Warszawy swoją decyzję udostępnił za pośrednictwem swojego portalu społecznościowego. W związku z zakończeniem strajku klimatycznego, w piątek 27 września obowiązywać będzie darmowa komunikacja miejska - Każdy z nas wybierając transport publiczny robi dobry uczynek dla przyszłości naszej planety i dla zdrowia naszych dzieci - napisał Rafał Trzaskowski.

Darmowa komunikacja w Warszawie z okazji zakończenia strajku klimatycznego 

W związku z tym pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej w Warszawie nie będą musieli kasować biletu. Obowiązuje to w autobusach, tramwajach, metrze oraz pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej w I i II strefie biletowej. Bezpłatne będzie również korzystanie z parkingów Parkuj i Jedź.

Bezpłatna komunikacja nie obejmuje przejazdów oferowanych przez Koleje Mazowieckie i Warszawską Kolej Dojazdową, również w obszarze tzw. "Wspólnego biletu ZTM-KM-WKD".

W piątek około godziny 16 z warszawskiego placu Defilad wyruszy Wielki Marsz Klimatyczny pod hasłem "Zróbmy dobry klimat!". Wolontariusze będą zbierali się w tym miejscu wcześniej, by przygotować transparenty. Uczestnicy przejdą spod Pałacu Kultury i Nauki, przed Ministerstwo Energii (ulica Krucza), na plac Zbawiciela aż do Sejmu.

Więcej o: