Kraków. Liczne utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Tramwaj zderzył się z kosiarką

To nie jest dobry dzień dla mieszkańców Krakowa, którzy przemieszczają się po mieście komunikacją miejską. Na ulicy Kotlarskiej doszło do kolizji tramwaju z kosiarką, z kolei pod Koroną przez pół godziny nie było napięcia w sieci trakcyjnej. Do awarii tramwaju doszło także na pętli Kopiec Wandy.

Jak informuje "Gazeta Krakowska", do kolizji tramwaju linii 9 z kosiarką doszło na ulicy Kotlarskiej w kierunku Zabłocia. Na miejsce zdarzenia przyjechały służby, w tym karetka pogotowia. Ze względu na tę kraksę tramwaje 9, 50 i 78 skierowany na objazdy, a na trasie Rondo Grzegórzeckie - Mały Płaszów wprowadzono komunikację zastępczą.

Kraków. Blisko Korony nie było napięcia w sieci trakcyjnej, na Kopcu Wandy zepsuł się tramwaj

Krakowska komunikacja miejska nie ma dziś dobrego dnia. W pobliżu Korony przez ok. 30 minut nie było napięcia w sieci trakcyjnej, dlatego na ul. Kalwaryjskiej, Starowiślnej i Wielickiej stanęły tramwaje - również te, które kierowały się tymi drogami ze względu na objazd wprowadzony po wypadku na ul. Kotlarskiej. Na domiar złego na pętli Kopiec Wandy zepsuł się tramwaj, co spowodowało kolejne opóźnienia. 

Więcej o: