Afera podkarpacka. Jest śledztwo ws. zastraszania głównego świadka, biznesmena Marka K.

Śledztwo ws. gróźb wobec jednego ze świadków afery podkarpackiej, biznesmena Marka K., wszczął Krakowski Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej - nieoficjalnie podaje "Rzeczpospolita".

Postępowanie ma dotyczyć gróźb karalnych, mających wywrzeć wpływ na zeznania świadka afery podkarpackiej Marka K. oraz "przygotowania zdarzenia, które zagrażałoby życiu lub zdrowiu K. w znacznych rozmiarach".

Marek K. w rozmowie z dziennikarzami "Rzeczpospolitej" powiedział, że liczy na działania prokuratury.
- Jak mnie nie pozbawią życia, to mnie nie złamią - stwierdził. W sierpniu biznesmen otrzymał ostrzeżenie, że osoby powiązane z aferą podkarpacką chcą "podłożyć mu bombę pod samochodem". Groźby pod adresem K. wpłynęły krótko po tajemniczej śmierci innego świadka afery podkarpackiej, Dawida Kosteckiego - to właśnie K. namówił go do zeznań w tej sprawie.

Afera podkarpacka - o co w niej chodzi?

W aferze podkarpackiej głównymi bohaterami są bracia Aleksiej i Jewgenij R. z Ukrainy. Od lat 90. mieszkają w Polsce. Oficjalnie prowadzili biznes hotelarski, jednak okazało się, że oprócz tego brali także udział w handlu ludźmi i zmuszaniu kobiet do prostytucji. Bracia R. zostali aresztowani w 2016 roku, a następnie skazani na rok i półtora roku więzienia. Obecnie przebywają na wolności.

Według mediów, Bracia R. mieli być chronieni przez policjantów z rzeszowskiego CBŚ. W zamian funkcjonariusze mieli korzystać z usług agencji towarzyskich braci R. za darmo. Policjanci do tej pory nie stanęli przed sądem. Wśród klientów seksbiznesu braci R. mieli być politycy i biznesmeni.

Więcej o:
Komentarze (37)
Afera podkarpacka. Jest śledztwo ws. zastraszania głównego świadka, biznesmena Marka K.
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 44 razy 40

  bo pisssowskie państwo kurdupla kaczyńskiego nie prawem i sprawiedliwością ale kooorwami stoi !!!!

 • fakiba

  Oceniono 32 razy 28

  Ciekawe jak długo jeszcze Polską będzie rządził pis tak długo takie sytuacje będą na prządku dziennym , na pohybel pisowi

 • chi-neng

  Oceniono 32 razy 28

  "Bracia R. mieli być chronieni przez policjantów z rzeszowskiego CBŚ. W zamian funkcjonariusze mieli korzystać z usług agencji towarzyskich braci R. za darmo. Policjanci do tej pory nie stanęli przed sądem. Wśród klientów seksbiznesu braci R. mieli być politycy i biznesmeni."
  -----
  Ciekawa jestem ilu jeszcze zginie zanim zdaza zeznac prawde?
  Zbychu czuwa!

 • fakiba

  Oceniono 32 razy 28

  Ludzie pis w akcji !!!

 • public_enemy

  Oceniono 24 razy 22

  czyżby kolejna ofiara seryjnego samobójcy. Normalnie żyjemy w PRL-bis. Służby specjalne załatwiają przeciwników po cichu, cenzura w telewizji, rząd decyduje kiedy sklepy zamykać.
  Partia rządzi, Partia radzi, Partia nigdy cię nie zdradzi!!!

 • jaja-kaczora

  Oceniono 24 razy 22

  P rostytucja i S utenerstwo czyli PiS

 • elq_1

  Oceniono 19 razy 17

  "Według mediów, Bracia R. mieli być chronieni przez policjantów z rzeszowskiego CBŚ. "
  Sądząc po "surowości wyroków" za przestępstwa zagrożone karą do 12 lat więzienia, z całą pewnością mieli "kryszu" od Służb.
  Dla niekumarych w rusyjckim - "krysza" czyli dach to ochroma przestępców przez skorumpowany "Wymiar Sprawiedliwości"!

 • myciel66

  Oceniono 19 razy 17

  Jak długo jeszcze bezprawie będzie się panoszyło w naszym kraju? Tragedia polega na tym, że ci, co mają chronić prawo i obywatela łamią je systemowo. Niektóre kraje mają mafie, u nas mafia ma kraj. Suwerenie do urn - Polska potrzebuje oczyszczenia z pisowskiego szamba.

 • antropoid

  Oceniono 15 razy 15

  Świadkowie i tak już przez "dobrą" zmianę polikwidowani. A, sorry - "samobójstwa" popełnili...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX