Marsz Równości w Gdańsku. Wagina w koronie na drzewcu oburza Ordo Iuris. "Nabijanie się z katolików"

Wagina w koronie na drzewcu i ubiór uczestników Marszu Równości w Gdańsku oburzyły m.in. Instytut Ordo Iuris, które prosi świadków "ataków na uczucia religijne" o zgłaszanie się i zapewnia pomoc prawną w tym zakresie. "To piękne i wzruszające, że znów można ponabijać się z katolików, a oni musza siedzieć cicho" - brzmią komentarze.

W sobotę ulicami Gdańska przeszedł Trójmiejski Marsz Równości, który prowadziła m.in. prezydentka miasta Aleksandra Dulkiewicz. Marsz przeszedł pod hasłem: "Miłość może tylko łączyć". Nie zabrakło wspomnień o Pawle Adamowiczu, prezydencie Gdańska, który zginął po ataku w trakcie finału WOŚP.

Na czele pochodu uczestnicy nieśli transparent z napisem "Twój Gdańsk, prezydencie". Od lat marsz w Gdańsku organizuje Stowarzyszenie Tolerado, a w tegorocznej, piątej, edycji wzięło udział około 6 tys. osób. Przemarsz zakończył się na terenie postoczniowym, gdzie zorganizowano piknik.

Jeszcze w trakcie trwania marszu, a także po jego zakończeniu, pojawiały się krytyczne głosy nie tyle na temat wydarzenia, co jego uczestników. Uwagę zwrócił mężczyzna w białej szacie, który w ręku trzymał drzewiec z rysunkiem waginy w koronie. Wokół niego szły kobiety w kolorowych strojach i z tęczowymi aureolami na głowach.

To piękne i wzruszające, że znów można ponabijać się z katolików, a oni musza siedzieć cicho bo jak nie to będzie nietolerancja i homofobia... Prawda? Tacy jesteście kolorowi, różnorodni i tolerancyjni, że rzygać się chce

- napisał Jan Pawlicki.

Ordo Iuris interesuje się Marszem Równości w Gdańsku. Zachęca do zgłaszania się

Internauci wskazywali natomiast, że wspomniany drzewiec był nawiązaniem do monstrancji, jaką nosi ksiądz podczas procesji Bożego Ciała. Marszem zainteresował się także Instytut Ordo Iuris. Błażej Kmieciak, jeden z dyrektorów w Ordo Iuris, grzmiał:

Zastanawiam się ilu uczestników Marszu Równości w Gdańsku było ochrzczonych? Ilu ma w domu zdjęcia ze swojej pierwszej Komunii? Ilu miało ślub w kościele? Ilu tam zatem zwykłych hipokrytów, w głupkowatym chichocie pokazujących pustkę?

Samo Ordo Iuris zachęca na Facebooku do tego, by zgłaszali się do niego naoczni świadkowie "gorszących scen oraz ataków na uczucia religijne" podczas Marszu Równości. Zapewnia, że udzieli bezpłatnej pomocy prawnej w tym zakresie.

Więcej o:
Komentarze (17)
Marsz Równości w Gdańsku. Ordo Iuris interweniuje, Jan Pawlicki: Rzygać się chce
Zaloguj się
 • Ja TylkoJa

  Oceniono 7 razy 3

  Katolikom wszystko się z jednym kojarzy i wszystko ich obraża

 • dar61

  Oceniono 2 razy 2

  Zgrzeszyłem pono myślą, czytając tę notkę. Oczekuję reakcji Ordo Iuris, a wtedy sponiewieram tę Ordę.

  ****
  Red. „pawk” utrzymał antypoziom ortoepiczny:
  '...trzymał drzewiec z rysunkiem [...] wspomniany drzewiec był...'
  >>> trzymał [TO] DRZEWCE [...] DRZEWCE...

 • dolorek

  Oceniono 8 razy 2

  Dlaczego truskawka ma niby obrażać uczucia religijne??????

 • jezierskiadam

  Oceniono 1 raz 1

  Bylem tam.

 • veerappan

  Oceniono 5 razy 1

  Dziękuję w imieniu osób, które jeszcze w piątek nie były zdecydowane, na kogo zagłosować. Hucpa urządzona w Gdańsk, gdzie pod hasłami miłości, która łączy, postanowiono ponabijać się z rzeczy, które dla znacznej części Polaków są święte, na pewno pomogła wielu osobom dokonać właściwego wyboru. Czekam na powtórkę przed wyborami do Sejmu i Senatu zaplanowanymi na jesień.

 • yaspiman

  Oceniono 7 razy 1

  cały świat nabija się z katolików (tak jak w Polsce z ruskich) to dla czego w Polsce nie można się z tych głupków nabijać?

 • skaut001

  Oceniono 5 razy 1

  z K trzeba i nalezy sie nabijac. Jak mozna traktowac powaznie ten umyslowy ... niedor ... .

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 1

  Ksiądz pedofil nie obraża, tęcza tak. Książki przed kościołami już palą, chcą przywrócić tradycję Świętej Inkwizycji.

 • hatteras

  Oceniono 7 razy 1

  Ktos sie z tym rodzi i ma prawo zyc i byc szczesliwym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX