"Dziennikarz z Belgii" krytykował Tuska po francusku w TVP Info. Okazał się pracownikiem TVP

Sebastien Meuwissen w programie TVP Info mówił, że Donald Tusk "szkodzi Polsce" i "ma w sercu Niemcy". Wypowiadał się po francusku i został podpisany jako "dziennikarz z Belgii". Jak zauważyła na Twitterze Hanna Lis sam Meuwissen w mediach społecznościowych pisze po polsku i informuje, że od lutego jest pracownikiem TVP.

W piątkowy wieczór TVP Info wyemitowało program o "powiązaniach Donalda Tuska". Wypowiadali się w nim zagraniczni politycy, a także Sebastien Meuwissen, podpisany w programie jako "dziennikarz z Belgii". - Nie mam wątpliwości, że pan Tusk nosi w swoim sercu i w swoich działaniach o wiele bardziej Niemcy, niż jakikolwiek inny kraj - mówił po francusku. - Według mnie Donald Tusk przez tyle lat już tak bardzo zaszkodził Polsce, że powinien spojrzeć w lustro i dać Polsce i Europie spokój - mówił w dalszej części programu. 

Meuwissen wypowiadał się w programie kilka razy. Uwagę na to, że podpisany jako "belgijski dziennikarz" i wypowiadający się po francusku mężczyzna to prawdopodobnie pracownik TVP zwróciła na Twitterze Hanna Lis, która później w "Gazecie Wyborczej" opisała jaki dorobek ma bohater materiału wyemitowanego w TVP Info.

Na facebookowym profilu z nazwiskiem Sébastien Meuwissen widnieje informacja, że pracuje w portalu Visegrád Post (o czym informowano w TVP Info), oraz że w lutym zaczął pracę w TVP 2. Na Facebooku zamieścił też w lutym i marcu wpisy z informacją (po polsku), że szuka rozmówców do programu "Pytanie na śniadanie". Informacja o tym, że jest stażystą w TVP znajdowała się również w portalu LinkedIn. Nie jest tam już uwzględniona, ale nadal wyświetla się w Google.

Zrzut ekranu z GoogleZrzut ekranu z Google google.com

Sebastian Meuwissen w 2016 roku wypowiadał się dla dziennikarki Radia TOK FM przy okazji Światowych Dni Młodzieży. W artykule czytamy, że "urodził się w Belgii, ale świetnie mówi po polsku" i studiuje dziennikarstwo.

Na antenie TVP Meuwissen został podpisany jako dziennikarz portalu visegradpost.com. W serwisie znajduje się pięć artykułów z jego podpisem. Visegrád Post opisuje się jako portal o konserwatywnej linii, który w językach francuskim, angielskim i niemieckim stara się informować o "dynamicznym regionie Europy Środkowej". Piszące tam osoby - czytamy na stronie - robią to na zasadzie wolontariatu. 

Założycielem i dyrektorem portalu jest Ferenc Almassy (François Lavallou), mężczyzna francusko-węgierskiego pochodzenia. W 2014 roku portal vice.com opisywał go jako "działacza europejskiej skrajnej prawicy", który działa jako pośrednik między francuskimi nacjonalistami a węgierskim Jobbikiem. W wywiadzie mówił, że na Węgrzech - w przeciwieństwie do Francji - "możemy otwarcie nazywać się antysyjonistycznymi, antyimigracyjnymi, możemy mówić, że demokracja jest gówniana". Serwis hungarianfreepress.com opisywał Almassy'ego jako "znanego z prorosyjskich i skrajnie prawicowych poglądów". 

Czytaj też: Tajniki kuchni propagandy ze skrajną prawicą w tle. TVP Info manipuluje i przedstawia swego pracownika jako "dziennikarza z Belgii"

Więcej o:
Komentarze (6)
"Dziennikarz z Belgii" krytykował Tuska w TVP Info. To pracownik TVP
Zaloguj się
 • hastatrespasos

  Oceniono 3 razy 3

  Monsieur Sebastien Meuwissen wylewając na Tuska żółć chrześcijańskiej nienawiści okazał się być kaczymsynem najgorszego sortu. Starając się bezskutecznie ukryć przed widzami Kaczo-kurskiej TV swą podłą tożsamość prowokatora w służbie sPISkowego nierządu okazał się zarazem fałszerzem, tchórzem i pajacem. Powiązanym z antynarodową ekipą władzy, najgorszą, najbardziej destrukcyjną w naszych dziejach.

 • hastatrespasos

  Oceniono 3 razy 3

  Według przytłaczającej części Polaków normalnych, prawdziwych, czyli tzw. pierwszego sortu, a nie ostatniego jak swych oponentów określa Dziobousty, ten nikczemnik nosi w swoim sercu i w swoich działaniach o wiele więcej cynizmu, draństwa, mściwości za wyimaginowane krzywdy, nienawiści, obłąkania, perwersji, szaleństwa, niż deklarowanego w nazwie swej mafii prawa i sprawiedliwości. Herszt sPISku to ofiara błędów genetycznych. Dlatego od przyjścia na świat tak bardzo zaszkodził i nadal szkodzi Ojczyźnie, że powinien spojrzeć w lustro i niezwłocznie, na zawsze, zejść z oczu Rodakom, Europie i światu.

 • kmosb

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież nie był sam do opisywania "sukcesów pana Tuska " wypowiadali się też inni politycy zachodniej europy gdzie rozliczali pana Tuska ze swych obietnic wyborczych kiedy przejmował władze w Polsce. Zachód rozszyfrował twarz pana Tuska.Więcej obiektywizmu.

 • dar61

  Oceniono 1 raz 1

  PiS korzysta ze sprawdzonych na przykład w putinowskiej Rosji i hitlerowskich Niemczech wzorów.
  Czy skorzysta z następnych tamtejszych rozwiązań, czas pokaże.

 • smarekdarek

  0

  Wszytko zgodnie z goebbelsowską szkołą propagandy. Prawda jest zbędna, jeśli kłamstwo spełnia swoją rolę.
  youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX