Wybory 2018. Kiedy PKW poda oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych?

Wyniki wyborów 2018. Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała, że oficjalne rezultaty drugiej tury wyborów poda w poniedziałek w okolicach południa. - To już jest proste liczenie głosów, na dwie kupki rozkłada się te głosy, zlicza się i to naprawdę szybko będzie teraz szło - podkreślał przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński.

Wyniki wyborów poznamy w poniedziałek. Tak w Radiu Zet powiedział w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

Wyniki wyborów exit poll - II tura 

Kiedy PKW poda oficjalne wyniki wyborów? Wojciech Hermeliński: myślę, że do południa

- Może nie w nocy, może nie o 5 czy o 6, ale myślę, że do południa, przed południem czy wczesnym popołudniem... Ja jestem ostrożny - mówił przewodniczący PKW.

Jak dodał, szansa, że wyniki będą szybciej niż w przypadku pierwszej tury (przedstawiono je w czwartek) jest "dużo większa". - To już jest proste liczenie głosów, na dwie kupki rozkłada się te głosy, zlicza się i to naprawdę szybko będzie teraz szło - zapewniał.

Wyniki wyborów 2018 w poniedziałek? PKW potwierdza

Wcześniej Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała, że wyniki wyborów drugiej tury będziemy znali już w nocy z niedzieli na poniedziałek albo w poniedziałek rano. W rozmowie z Portalem Samorządowym potwierdził to rzecznik Krajowego Biura Wyborczego.

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów samorządowych 2018. Głosowali mieszkańcy 649 gmin, w których pierwsza tura nie wyłoniła zwycięskiego prezydenta, burmistrza bądź wójta.

Jak liczy się głosy w wyborach samorządowych i czym jest metoda D'Hondta? Wyjaśniamy

Więcej o:
Komentarze (6)
Wybory 2018. Kiedy PKW poda oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych?
Zaloguj się
 • damtek

  Oceniono 5 razy 5

  Nowy Sącz,.Włocławek💪Grudziądz 💪 Bielsko-Biała💪 Skarżysko- Kamienna ,Radom,Ostrołęka Chrzanów,Zduńska Wola, wolne od pisu,

 • damtek

  Oceniono 3 razy 3

  PiS już wie, że ma z kim przegrać. Teraz czas na strategiczną decyzję, jaką metodę działania wybrać do wyborów parlamentarnych - przebierankę w owczą skórę czy jazdę po bandzie bez żadnych hamulców.
  Genezyp Kapen/twitter

 • damtek

  Oceniono 3 razy 3

  ‼️ Podsumowując: Na 7 świętokrzyskich miast powiatowych z drugą turą, PiS dostał łomot aż w 6 ‼️w tym w 3 od kandydatów związanych z Platformą Obywatelską (najboleśniej w Kazimierzy Wielkiej: wg exitów 72:28). I co z narracją o dużych miastach ❓@Platforma_org

 • kl001

  Oceniono 10 razy -6

  PiS powinien teraz tak ustawić prawo aby wydrenować kasę z miast na rzecz wsi. Widać ludzie nie chcą mieć lepiej w miastach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX