Wybory samorządowe 2018. PKW podała frekwencję na godz. 17. Rekordowy wynik w Warszawie

W trwających w niedzielę wyborach samorządowych do godz. 17 zagłosowało 41,65 proc. uprawnionych. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, spośród miast wojewódzkich najwyższą frekwencję odnotowano w Warszawie.

Do godz. 17 w trwających wyborach samorządowych głosowało 41,65 proc. uprawnionych osób - podała Państwowa Komisja Wyborcza. Najwyższy wynik odnotowano w województwie mazowieckim - wyniósł 45,31 proc. Najniższa frekwencja była w województwie opolskim - 37 procent.

Wybory samorządowe 2018. Frekwencja

Najwięcej uprawnionych do głosowania mieszkańców miast wojewódzkich poszło do urn w Warszawie, gdzie frekwencja wyniosła 47 proc. Na drugim miejscu uplasował się Gdańsk - 43 proc., potem Olsztyn - 42 proc.

Natomiast spośród gmin, najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Aleksandrów w powiecie piotrkowskim, w województwie łódzkim - 64 proc.

Więcej o:
Komentarze (4)
Wybory samorządowe 2018. PKW podała frekwencję na godz. 17. Rekordowy wynik w Warszawie
Zaloguj się
 • wagadudu

  Oceniono 8 razy 8

  Tak czy inaczej - jest żenująco niska. 45 procent? Co ci ludzie sobie wyobrażają? Mają prawa ale mają i obowiązki. Zdaje się, że tylko kara grzywny mozę zmusić Polaczków do pójścia na wybory... Durny naród...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 5

  Po-ra-żka PiS na całej linii. Zwycięstwo pyrrusowe. Nie powtórzyli wyniku z wyborów parlamentarnych, nie mają z kim zrobić koalicji.

  Wygrali, ale nie będą rządzić.

 • luciper

  Oceniono 5 razy 5

  No i byle Jaki do zsypu

 • marecky666

  Oceniono 7 razy -7

  Brawo pis. Najlepsza partia dla polskiego luda!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX