"Misiek" na trzy miesiące trafił do aresztu. Wcześniej nie przyznał się do zarzutów

Paweł M., pseudonim Misiek, trafił na trzy miesiące do aresztu. Lider pseudokibiców Wisły Kraków został zatrzymany we Włoszech na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Paweł M. w sobotę usłyszał zarzut założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, która miała wprowadzić na rynek znacznie ilości narkotyków, środków odrzucających i psychotropowych - poinformowała Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej. Mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Adwokat Andrzej Mucha, obrońca Pawła M., powiedział, że jego klient nie przyznał się do zarzutów i odmówił złożenia wyjaśnień, ponieważ przedstawione do tej pory dowody nie są obiektywne i nie uwiarygadniają w sposób dostateczny stawianych zarzutów. Tego samego dnia sąd w Krakowie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Pawła M.

Poszukiwania "Miśka"

Paweł M. w nocy z czwartku na piątek został przetransportowany z Włoch do Polski. Prokuratorzy z Katowic i Krakowa podejrzewają go o kilka przestępstw. W przyszłym tygodniu Paweł M. zostanie przesłuchany również w prokuraturze w Katowicach, która przeciwko niemu prowadzi osobne śledztwo. Grozi mu do 15 lat więzienia.

O sprawie kiboli Wisły Kraków i ich związkach z klubem ponownie zrobiło się głośno w połowie września, po reportażu "Superwizjera" TVN.

Pawła M., kierującego działaniami grupy przestępczej wywodzącej się ze środowiska kibiców Wisły Kraków, wytropili policjanci z Centralnego Biura Śledczego we wrześniu. Dzięki współpracy z włoską policją zatrzymali go 27 września w miejscowości Cassino na południe od Rzymu. Trafił do aresztu na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania.

O Pawle M. po raz pierwszy zrobiło się głośno, gdy w 1998 roku podczas meczu Wisły w Krakowie w Pucharze UEFA rzucił z trybun stadionu nożem, który trafił w piłkarza AC Parma Dino Baggio. Został za to skazany na 6,5 roku więzienia.

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Więcej o: