Komentarze (288)
Środa: "A ja biegałam, dwa dni!". Kongres Kobiet odpowiada na tekst o zmęczonej ochroniarce
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bromborek83

  Oceniono 17 razy 13

  "W sali VIP było bardzo mało krzeseł, więc na ogół musiałyśmy stać. Ten poważny problem z całą pewnością uczynimy tematem kolejnych debat i protestów" - ?????? - temat braku krzeseł???? rozumiem, że to żart, ironia?

 • mossebo

  Oceniono 23 razy 13

  Feminizm tak, Środa nie

 • pamejudd

  Oceniono 41 razy 13

  Buta p. Środy jest porażająca.

  Jakoś skojarzyła mi się Maria Antonina z jej "nie mają chleba? Niech jedzą brioszki". Czy pani Środa pamięta, jaki los spotkał butną Marię Antoninę?

 • Grzegorz Kulig

  Oceniono 35 razy 13

  Droga Pani Środo, jedno małe a właściwie duże ale. Pani była tam z własnej nieprzymuszonej woli(podobnie inni uczestnicy, w tym wolontariuszki). Natomiast Pani Ochroniarka już nie, dlatego wypadałoby czasem schować tą swoją butę i nie stawiać się za jakiś wzór. Niestety przemówiła przez Panią mentalność Kalego, przykre to...

 • kotelko451

  Oceniono 20 razy 12

  Pani profesurko Środo,różnica polega na tym ,że pani stała ,bo chciała,a ochroniarka stała ,bo musiała!

 • robertos27

  Oceniono 13 razy 11

  Jednej rzeczy nie rozumiem, siostry. Do czego, na kongresie gdzie z założenia wszyscy są równi i postulują tą równość, potrzebne są restauracje dla vipów, miejsca dla vipów, a nawet WC dla vipów? Hipokryzja w całej okazałości, siostry. Krytykujecie wszystkich za tworzenie nierówności, a same uważacie się za lepsze i same dla siebie tworzycie uprzywilejowane warunki. Naprawianie świata zacznijcie od siebie, drogie siostry.

 • Alicja Polak

  Oceniono 13 razy 11

  jeszcze się za kudły w kisielu weźcie... i może na tym się skupcie, bo ja jako kobieta zdecydowanie nie chciałabym, żeby ktoś taki jak panie z kongresu z naćpaną Gretkowską plecącą o penisach innych marzących się jej akcesoriach albo sfrustrowaną w czwartek Środą broniły moich praw

 • glinda53

  Oceniono 11 razy 11

  Pani profesor pani biega az dwa dni tamta pani stoi i nie moze sie ruszyc zeby wypic czy cos zjesc,w biegu mozna i sie napic i przekasic,bardzo mnie interesuja rezultaty tego Kongresu cos pisano o jakies nagrodzie dla jednej z pan ,chodzi mi o bardziej merytoryczne sprawy ,podjetych decyzji i skierowanie tychze do realizacji .

 • bart5554

  Oceniono 33 razy 11

  Świetny artykuł o niczym. A czy M.Środa odniesie się do próby ocenzurowania przez KE internetu? Oczywiście, że nie - bo tego chcą lewacy, z PO i Wyobrczą na czele!

  Unia Europejska zamierza kneblować internautów.

  niezalezna.pl/228449-unia-europejska-zamierza-kneblowac-internautow-tego-chca-srodowiska-lewicowo-liberalne

 • jael53

  Oceniono 27 razy 11

  Proszę Szanownej Pani Koleżanki; w ruch feministyczny byłam zaangażowana od końca lat 80. Konkretnie - w takie sprawy, jak tworzenie pierwszych schronisk dla ofiar przemocy. Jednak Kongres to nie jest moja bajka, nawet gdy jest okazja do spotkania ulubionej pisarki, Olgi Tokarczuk. A nie jest to moja bajka, bo od początku za dużo tam, na mój gust, "tlenionych feministek". Takich, które barwy feministyczne przybrały a to dla kariery akademickiej, a to, żeby się ładniej w biznesie pokazać. Nomina sunt odiosa.

 • pivik

  Oceniono 16 razy 10

  No ale dlaczego ludzie głosują na PiS? - odcinek 2430

  Ponieważ klasyczny polski syty ustawiony życiowo liberał na ich w de i oni o tym wiedzą, bo syty ustawiony liberał w ogóle się z tym nie kryje, wylewając swoją pogardę dla problemów niższych klas be zażenowania.

  To jeden z tych tekstów żenujących tak bardzo, ze muszę, kurde, wstać i się przejść po pokoju, żeby rozchodzić to uczucie obrzydzenia...

 • qznia

  Oceniono 26 razy 10

  Oj zabolało feministki, zabolało.
  Kolejny dowód na to jak nie są w stanie zrozumieć o co chodzi z prawami pracowniczymi, z prawami kobiet...
  Że nie chodzi o parytet w zarządach spółek akcyjnych tylko o mozliwość przerwy w pracy, przerwy na toaletę itd.
  No ale ze Zbawiksa Polski nie widać

 • Oceniono 13 razy 9

  Ciekawie się czyta facetowi co tutaj wypisane. Skoro matriarchat był pierwszy to może jednak było za dużo kłótni między feministkami no i nastał patriarchat i tak już z tego co widzę zostanie

 • heliheli

  Oceniono 17 razy 9

  jakos nie widac zeby pani sroda przez 2 dni biegala , bo tlusty odwlok staje sie coraz bardziej tlusty .

 • ferroetigni

  Oceniono 12 razy 8

  Pani M. Środa już raz ujawniła swoje IQ,następująco komentując sylwestrowe ataki muzułmanów molestujących kobiety w Kolonii: to nie muzułmanie atakowali, tylko mężczyźni.
  Z tak pokrętną logiką nie sposób dyskutować.

 • wasz.as

  Oceniono 8 razy 8

  Ochroniarz już po godzinie stania nie nadaje się do walki, ani nawet do dogonienia napastnika (tym bardziej w tych obowiązkowych pantofelkach odpustowych). Każdy, kto każe bezcelowo stać ochroniarzowi, jest tępy jak but. Nigdy z usług takiej ochrony nie należy korzystać, bo to nie jest żadna ochrona!

 • lazy_bones

  Oceniono 16 razy 8

  Taka sytuacja tylko obnaża hipokryzję tego typu kongresów.

 • agak23

  Oceniono 12 razy 8

  To panelistki musiały dyskutować w toalecie? Co z tego, że dla VIP-ów. To dopiero skandal.

 • musklucki

  Oceniono 18 razy 8

  Tak w Wyborczej relacjonowano Kongres:
  "- To pierwsza modlitwa w historii Kongresu Kobiet. Spotykamy się w czasie, w którym tak dużo mówi się o obcych, o uchodźcach. A my chcemy się dziś razem pomodlić - mówiła Halina Radacz, ewangelicka teolożka i pastorka.
  Wśród panelistek były luteranki, katoliczka oraz muzułmanka. W modlitwie uczestniczył też ks. Wojciech Lemański. Miriam Synger, żona łódzkiego rabina, miała reprezentować judaizm. Niestety, ten punkt programu wypadł w sam szabas, więc nie mogła przyjść do sali EXPO w Łodzi."
  I na koniec: "- Narody całej Ziemi oddajcie Bogu cześć – śpiewały uczestniczki."
  Babstwo pozamiatało!
  Amen?

 • premier_scretyna

  Oceniono 19 razy 7

  Mój Boże, jakie biedactwo! Biegała, dwa dni.
  Teraz to już tylko ZBoWiD...

 • wkkr

  Oceniono 19 razy 7

  Mój Boże, no i prawdziwy ryj spod tapety feminizmu wylazł....
  PS
  Ty tępa dzido, dlaczego jesteś w stanie dostrzec potrzeby kobiety która przeciwko wam protestuje ale w doopie masz kobietę która zatrudniono do ochraniania waszej imprezy?
  Szanuj kretynko tym którym płacisz za prace to może i ciebie ktoś zacznei szanować.

 • sosna_pospolita

  Oceniono 21 razy 7

  "W sali VIP było bardzo mało krzeseł, więc na ogół musiałyśmy stać. Ten poważny problem z całą pewnością uczynimy tematem kolejnych debat i protestów"

  ale jaja
  i ta pani jest prof. i pracuje na uczelni - to jakis cyrk

 • miruna1

  Oceniono 13 razy 7

  Siostry w was jest moc - precz z Kaczorem i dyktaturą kobiet.

 • oczy_argusa

  Oceniono 35 razy 7

  Tak, najlepeij żryjcie się miedzy sobą... Czasem mi wstyd, że jestem kobietą. Na szczęście nie jestem feministką...

 • Oceniono 10 razy 6

  Kobiety ktore chca zorganizowac zycie kobiet w Polsce nie potrafia porzadnie zorganizowac swojego wlasnego kongresu :-) Jak juz tam wszyscy tam biegacie to moze nastepnym razem nalezaloby kongres zorganizowac na biezni?
  Czy Gazeta moze z wyprzedzeniem informowac o imprezach w ktorych uczestniczy pani Swietlik? Nie chcialbym byc uczestnikiem imprezy gdzie pani Swietlik z zaangazowaniem duchowym i emocjonalnym serwuje ciasteczka i kawe ochroniarzom oraz raczy ich rozmowa w trakcie pelnienia przez nich obowiazkow.

 • lucusia3

  Oceniono 6 razy 6

  Kwestia ochrony, osób mających coś reklamować czy sprzedawców w sklepach na lotniskach, to kwintesencja polskich problemów. Brak szacunku. I to nie dotyczy tylko jakiejś jednej grupy, bo możemy tu mówić o braku krzesła dla ochraniarza (bądź braku zgody na jego używanie), braku zatoczki dla autobusu, co blokuje cały ruch (a jest miejsce na zbudowanie zatoczki), pensji w PKO, gdy szefostwo zarabia nieskończenie więcej, niż szeregowi pracownicy. Lekceważenie innych. I służbowe i prywatne. To samo dotyka panie z Kongresu Kobiet, bo choć one nie miały się zajmować poprawą warunków pracy ludzi, ale mogły. To tez duży problem kobiet, bo mężczyźni w większości uzyskali zabezpieczenia ich warunków pracy już wcześniej, przed dzikim rynkiem, jaki mamy teraz. Tym powinna się zając Solidarność, ale może jak wróci z pielgrzymki, albo z narady na Nowogrodzkiej.

 • kataryniarski

  Oceniono 30 razy 6

  Prawactwo tryumfuje! :D

  Toż ten skandal przykrywa wszystkie grzeszki Pięty i bicie żon przez posłów PiS! :D

 • mona_3

  Oceniono 11 razy 5

  Głupia odpowiedź; czym innym jest chodzenie i stanie w jednym miejscu. Może ochroniarze też mogą chodzić, zamiast stać jak słupy? Jeżeli impreza trwa bardzo długo, może nie będzie skandalem jeżeli ochroniarz przysiądzie na chwilę?
  Odpowiedź pani Środy jest nacechowana brakiem empatii, przykre

 • kinlej

  Oceniono 13 razy 5

  Ja p..., stara a głupia. Za kilka dni pewnie będzie przepraszać za te bzdury.

 • aaa.dziewczyny.zatrudnie

  Oceniono 15 razy 5

  Uwielbiam Środę. Jej teksty zawsze potrafią mnie rozbawić:))

 • darius112

  Oceniono 43 razy 5

  Co by ta biedna baba zrobiła gdyby lud pracujący nie dotował jej bezużytecznej pracy na Uniwersytecie Warszawskim. Niestety mamy takich profesorów a potem się dziwimy że nasze uczelnie są w 5 setce rankingów uniwersytetów. Przecież to nigdy w życiu nie pracowało, żyje albo z dotacyjek albo z grancików.

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 4

  "Najpewniej jest to zapisane w umowie o pracę" - umowa o prace?... ochroniarki?...

  Rzeczywiscie jestescie kompletnie oderwane od rzeczywistosci... i jeszcze Henryka Bochniarz na scenie?... taka walka osmieszacie siebie i swoje postulaty...

 • zolwik123-to-ja

  Oceniono 4 razy 4

  Hahaha, jaka Policja? Impreza miała być na 2000 osób, a było 4500. Nie była nigdzie zgłoszona jako impreza masowa, co było w obowiązku organizatorów. Policja i owszem była, ale nie do pomocy w hali Expo, a pod halą MOSiR tyle, że w niedzielę i nie stali, a siedzieli w samochodzie. Karetka była na miejscu tylko dlatego, że szef ochrony wymusił to na pani organizator (Beacie jakiejś tam) pod groźbą nie wykonania zlecenia. Przy tak dużym zgromadzeniu powinna być straż, policja i przynajmniej dwie karetki. Wejście do restauracji VIP miały tylko osoby z identyfikatorem VIP-owskim. Nie wiem gdzie ta cała Pani Środa widziała tą kobietę z prześcieradłem i hasłami, ale na pewno nie pod halą Expo. Co do Pani ochroniarz, to akurat ochrona była na widoku, wiec łatwo można było zauważyć i.. usłyszeć jak są traktowani pracownicy ochrony przez jedną z organizatorek (było to w sobotę). Niestety nie tylko ochrona była tak traktowana przez tą panią - zespół muzyczny, który występował tego dnia też nie za ciekawie był potraktowany, a także zespół teatralny, który wystawiał tam sztukę tego dnia - lecz niestety tego już uczestnicy kongresu nie mogli zobaczyć i usłyszeć. Przypuszczam, że innym pracownikom niższego szczebla też się dostało i współczuje tym wszystkim ludziom, bo tak nie powinno być, bo KAŻDY ma prawo do godnego traktowania. Rzeczywiście Kongres nie zawierał umowy z firmą ochroniarską, ale organizatorzy (tu ta pani Beata) tak. I to ta pani Beata zmieniała co 5 minut swoje koncepcje, a później wydzierała się na ludzi i robiła z nich głupków. To ona zapomniała, że ci ludzie są ludźmi, a nie cyborgami bez żadnych praw, zwłaszcza jak się stoi na nogach 16 godzin. To ona nakazała stać na baczność (jak w wojsku), to ona nie pozwoliła na przerwę, to ona nie pozwoliła wziąć ze sobą napoju (upał 30 stopni w cieniu, a klimatyzacja w restauracji i przy wejściu do hali) i to ona zapomniała, że ludzie maja też potrzeby fizjologiczne! Tyle mówili o godności, równości i prawach, tylko zapomnieli, że ta godność, równość, prawa należą się KAŻDEMU! Co do tej pani Środy, to może i biegała, ale przed kongresem po sklepach z odzieżą, by ładnie wyglądać na tej imprezie. Na pewno na kongresie było mnóstwo osób, które przyszły tam walczyć o coś w dobrej wierze, ale pozostałych mało co obchodziła czyjakolwiek godność, a wypowiedź pani Środy tylko mnie w tym utwierdziła.

 • Oceniono 4 razy 4

  Perfekcyjne publiczne harakiri. Pani Środa, której w życiu nie udało się nic sensownego zrobić ani napisać, uważa za właściwe pouczać Marysię Świetlik, czym ma ona zająć..

 • pom

  Oceniono 4 razy 4

  Kongres skończył się w niedzielę a w czwartek szanowna Matka Założycielka zaorała cały efekt.

  Na szczęście Kongres to nie jedna Magdalena Środa i towarzyska śmietanka.
  Fantastycznie nievipowskie dziewczyny warte są wspólnego spotkania.

  A feminizm przetrzyma patriarchat i wszelkiej maści teoretyczki na piedestale!

 • Józef Brecht

  Oceniono 4 razy 4

  Arogancja, arogancja i jeszcze raz arogancja. No i buta. Ja biegałam dwa dni! Wstyd.

 • white_lake

  Oceniono 6 razy 4

  mimo wszystko głupia odpowiedź, pani Magdo, za dużo nonszalancji

 • trans.sib

  Oceniono 12 razy 4

  Po co w ogóle ochrona? Przecież w marksizmie-lesbianizmie stosowanym nie ma miejsca na przemoc.

 • mariner4

  Oceniono 20 razy 4

  Paniom feministkom chodzi o władzę nad innymi kobietami. Standardy zachowania maja takie same jak ich męskich odpowiedników na stanowiskach. Są po tych samych pieniądzach. "Dajcie nam władzę, a ja was urządzę". I macie k..... być szczęśliwe, to jak nie to Was zmusimy do tego.

 • isiah.thomas

  Oceniono 12 razy 4

  Same się ośmieszacie.

 • icek20

  Oceniono 12 razy 4

  P.Sroda nie tylko brzydka ale glupia i bezczelna-argumeny wziete z metalnosc baby ze wsi.

 • Oceniono 26 razy 4

  Dostrzegłem pewną rzecz. Czy Panie zauważyły, że nazwa "Kongres" jest rodzaju męskiego? Czy zdajecie sobie sprawę, że enaktując taką strukturę, dyskursywnie reprodukują Panie opresyjny patriarachat. ;)

 • mateusztt

  Oceniono 32 razy 4

  Lewactwo w całej krasie

 • och_jo

  Oceniono 3 razy 3

  Bylam na Kongresie 4 lata temu. Lokalne celebrytki oprowadzaly warszawskie celebrytki, żadne nie zainteresowały się tym, co było przedmiotem panelu. Dojdzie do tego, że Kongres Kobiet ukręci feminizmowi głowę. A Marysia Swietlik - brawo!

 • gabrielle

  Oceniono 9 razy 3

  Szukam dowodów na to, że mogę słowa pani profesor, pani ETYK, potraktować poważnie, a przez to i działania samej pani profesor, ale jakoś nie znajduję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX