Komentarze (119)
Co dalej z rezydentami? Damian Patecki z PR OZZL
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • finedu.pl

  Oceniono 5 razy -1

  Nie zgadzam się, ze dosypywanie pieniędzy jest najlepszym rozwiązaniem. Pewnie najprostszym, ale na pewno nie systemowym. Jak dla mnie kluczowe by było lepsze gospodarowanie obecnymi nakładami. Np. czy na pewno 4 znieczulenia w ciągu dnia to jest optymalne wykorzystanie czasu pracy anestozjologa. Może warto lepiej zorganizować prace oddziału, by liczba procedur na lekarza była bardziej efektywna. Ale zgadzam się ze to wymagałoby szerszego spojrzenia niż tylko doraźne zwiększanie nakładów. Założę się ze w prywatnych szpitalach, tudzież na zachodzie sporo pracy papierkowej robiona jest przez personel z niższymi stawkami niż lekarskie.

 • pontrikontri

  Oceniono 15 razy -1

  Same bzdury w ty artykule. Większość rezydentów dorabia i np taki radiolog dorabia na dyzurach 3 razy wiecej niz ma z etatu. Na dyzurach w Polsce sie przesypia spora czesc wiec to sa pieniadze za darmo. Jesli dacie wiecej pieniedzy to mafia ordynatorsko profesorska zalatwi sobie kontrakty w NFZ w swoich prywatnych klinikach. Niektoreszpitale sa calkowicie niepotrzebne, jest tam korupcja i wplyw firm farmaceutycznych. Wiele badan i procedur medycznych jest wykonywane bez wskazan, sa drogie. Bez dobrego zarzadzania systemem rodem z Niemiec czy Skandynawii nie ma szans na naprawe systemu poslkiego bo jego glowny problem tkwi we wschodniej mentalnosci lekarzy, pazernosci i checi kombinowania tam gdzie tylko sie da.

 • bat_oczir

  Oceniono 1 raz -1

  Zapytałbym tylko, gdzie w opisie pracy na bloku operacyjnym jest zameldowanie się u lekarza nadzorującego bezposrednio dr Pateckiego. Zgodnie z przepisami lekarzowi rezydentowi anestezjologii i intensywnej terapii nie wolno jest wykonywać znieczuleń bez bezposredniego nadzoru specjalisty.

 • kocis2

  Oceniono 6 razy -2

  Ani grosza więcej Panowie Ministrowie !

 • j.666

  Oceniono 6 razy -2

  szpital to nie tylko lekarze. szkoda ze rezydenci walczyli wyłącznie własne interesy

 • andrzej6404

  Oceniono 6 razy -2

  oddzielic panstwowy system ochrony zdrowia od prywatnego tzn jasno okreslic czy pracuje sie w ramach swojej dzialanosci czy tez bedac zatrudnionym przez panstwo, mozna by w ten spsob przesunac kadre docentowsko-profesorska do innego segmentu a tym samym by nie tworzyli widma "uczciwego systemu" jaki lansuja obecnie, wprowadzic jednak skonkretyzowana siatke plac w szpitalach, niech szef oddzuialu czy kierownik zakladu bedzie rzeczywioscie za to odpowedzilany a nie np. za 4 rownoczesnie funcjonujace miejsca pracy z ktorych czerki tylko dochody, opracowac zwiekszone ulgi podatkowe jesli chodzi ksztalcenie, wprowadzic System zmianowy pracy i badan dgn. sprzet nie powienien pracowac 8-10 godzin ale 12-17 godzin, wprowadzic konkurencyjnosc kas chorych i moze jednak "skomercjalizowac " pewne uslugi szpitalne towarzyszace leczeniu

 • gefreiterhaber

  Oceniono 11 razy -5

  na Zachodzie w 1000 lozkowym szpitalu jest 3 dyzurnych w nocy, w Polsce 40. W tymze szpitalu jest jest 10 kierownikow, w Polsce 130. dziekuje za uwage.

 • dvla

  Oceniono 7 razy -5

  Otworzyć granicę wschodnią dla lekarzy z Białorusi. Ukrainy i Rosji. To samo personel.

  W UK 60% lekarzy to imigranci. Podobnie inne kraje unii

  A Polska stawia na lekarza na kontrakcie ( działalność gospodarczą) który fikcyjne pracuje w 8 szpitalach na raz. Co tylko zgadza się na papierze

 • smiki48

  Oceniono 17 razy -5

  co parę lat pojawia się ze strony lekarzy postulat oddłużenia szpitali i dorzucenia pieniędzy. I za każdym razem lekarze twierdzą, że jak będzie więcej pieniędzy, to poprawi się służba zdrowia.
  A prawda jest taka, że to głównie lekarze odpowiadają za burdel i mizerię w słuzbie zdrowia. Od ponad 30 lat ministrami zdrowia są lekarze (poza jednym wyjątkiem), szefami sejmowej komisji zdrowia są lekarze, większość jej członków to lekarze. Itd.
  Jedno można stwierdzić. Nie ma takich pieniędzy, których by lekarze nie zmarnowali i nie zafundowali sobie wielkich podwyżek. Lekarze twierdzą, że w porównaniu do innych państw wydajemy za mało. To jest kompletna bzdura. Na PUBLICZNĄ służbę zdrowia wydajemy znacznie większy procent PKB niż to robią USA czy Niemcy. Tam do wydatków na służbę zdrowia zalicza się wszystkie wydatki, a nie tylko NFZ. Jak uwzględnimy prywatnych dentystów, opłacane leki, prywatne wizyty lekarskie i rehabilitacje, a w końcu prywatne ubezpieczenia, to w sumie wydajemy ponad 10% PKB na ochronę zdrowia.
  Aby naprawić tę sytuację należy zrobić jedno. Zakazać lekarzom pełnienia kierowniczych funkcji w systemie zdrowia (poza zastępcami ds. lecznictwa). Lekarze po pierwsze nie znają się na zarządzaniu, a po drugie reprezentują wyłącznie interesy swoich kolegów. Doskonale widać to w sytuacji gdy np. szpital dostanie więcej pieniędzy. W pierwszej kolejności podwyżki dostają lekarze.

 • ontos2

  Oceniono 11 razy -7

  Kasta znów woła o kasę. Primum .....pecunia.

 • ogniesteoczy

  Oceniono 16 razy -8

  Panie ale to jest worek bez dna, musisz po prostu dożyć do specjalizacji, wtedy nawystawiasz lewych L4 po 100zł/tydzień zwolnienia. Będziesz przyjmować prywatnie wszystkich co chcą coś w szpitalu załatwić itd.. a jak będziesz dobrze lizać to zostaniesz ordynatorem bogiem.....
  I się odbijesz.
  Do tego wakacje z koncernami w zamian za wypisywanie recept itd..
  Więc teraz system cię wyzyskuje bo już niedługo będziesz wyzyskiwać system.
  Generalnie od strony lekarzy to mamy dużo prawdy w botoksie pokazane :P

  Z to pielęgniarki, ratownicy to jest personel serio całe życie pracujący jako niewolnicy.
  To jest skandalem.

 • 162tony

  Oceniono 18 razy -8

  Lekarz uczy się za nasze pieniądze - może wyjechać z naszym dyplomem jeśli spłaci swoją naukę, powiedzmy 2 miliony zł. Nie odpowiada? Trzeba było zostać nauczycielem albo mechanikiem samochodowym.

  Zaczyna mnie wkurzać lekarski szantaż - albo zaczniecie płacić jak na zachodzie albo tam pojadę i mam was w D..pie.

  Trzeba było się tam uczyć - a zapomniałem... tam się płaci za naukę... więc lepiej nas wydoić a później szantażować.

 • pardonsik

  Oceniono 16 razy -10

  jak mam dość tych konowałów i ich problemów to masakra. Ktoś się o mnie martwi lub martwił ile zapieprzam ? A wy konowały uczycie się doić i drenować system - i tylko oczekiwanie na strumień pieniędzy ( PECUNIA ! tylko to ) a my ludzie jesteśmy tylko słupkami i cyferkami do wypełnienia i wydojenia pieniędzy, Zacznijcie pracować - uczciwie to już chyba nikt nie wie co to znaczy w naszej kochanej służbie zdrowia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX