Komentarze (413)
Juli Tamir o spotkaniu z Lechem Kaczyńskim
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • olekro

  Oceniono 7 razy 5

  Ten artykuł to jest właśnie dyplomacja.

 • Michael Mrugacz

  Oceniono 4 razy 4

  Dziekuje za ten artykul, widac ze sa tez normalni ludzie w Izraelu. Dziekuje sp. Lechowi Kaczynskiemu za uswiadomienie im naszego punktu widzenia

 • kl0ss

  Oceniono 4 razy 4

  Czy aby to samo "kupiliście" nie odnosi się do rodzin smoleńskich? Ci dopiero mieli parcie na kasę, a Gosiewska z córeczką Martusią to mistrzostwo świata. Nawet "prosiaczek" w garażu się pojawił.

 • fakty_prawda

  Oceniono 6 razy 4

  Polecam przeczytać u źródła - jeden chyba z dwudziestu artykułów, który nie zawiera Izraelskiej ksenofobii i nienawiści do Polaków. Przypomnę, że Haaretz stosuje drakońską cenzurę i nie pozwala się wypowiadać w komentarzach i podawać źródeł odnośnie faktów i badań (jakże ważnych przy takiej dyskusji). Wyborcza widzę stara się ocieplić wizerunek, bo Polacy jednak czują się Polakami i mają dosyć bycia opluwanym przez “polskie” media? Zachęcam wszystkich aby zerknęli na Jerusalem Post oraz Haaretz - zobaczycie wtedy co tak naprawdę o nas sądzą w Izraelu i USA. Czas się obudzić i walczyć o prawdę - podawać odnośniki do badań naukowych i dyskutować, inaczej będziemy dalej osuwać się w ramy, w które wpychają nas ludzie nienawidzący Polaków, tak jak to się działo przez ostatnie 79 lat. Taka jest polityka - nie zabierasz głosu, to znaczy, że jesteś nikim. Każde państwo robi teatr i szum - poczytajcie zagraniczną prasę (e.g. Jerusalem Post, Haaretz).

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 4

  Komentarze są od Sasa do Lasa.
  Jeszcze wczoraj prawdziwą historię dla niektórych przedstawił "Koala" Olszewski.
  Jeszcze przedwczoraj "wszyscy" byli gotowi kajać się za ".polskie obozy", bo taki a nie inny AUTORYTET się wypowiedział.
  Niestety wychodzi na to, że historia to tylko "punkt widzenia". Zatem trudno mieć pretensje do ludzi, że są zdezorientowani.
  P/S Widziałem zabawną reklamę w TV. Starsza pani podająca się za nauczycielkę historii mówi jak bardzo jej potrzebna dobra pamięć, więc zażywa specyfiku, który poleca.
  A ja się pytam: po kiego PAMIĘĆ? Zapomnieć czego cię uczono, dziś są nowe "fakty" i przede wszystkim prawidłowe i słuszne interpretacje.
  Jutro dzień tych, o których "ta pani", o ile uczyła, 30 lat temu mówiła wierząc relacjom świadków, że bandyci, mordercy kobiet i dzieci.
  A dziś?
  Taka wolska, proszę koleżeństwa.

 • jerzysm42

  Oceniono 16 razy 4

  Z treści felietonu wynika, że Lech Kaczyński faktycznie chciał pojednania.
  Dlatego musiał zginąć.

 • adrianos99

  Oceniono 10 razy 4

  Nigdy nie miałem problemu z Żydami chodzącymi po Krakowie z flagami. Gwizdaliśmy na ładne Żydówki.

 • 31.februarius

  Oceniono 22 razy 4

  Nie no, ta Julia Tamir to musi być nieźle zakamuflowaną antysemitką ...

 • acototak

  Oceniono 5 razy 3

  Niby bliźniacy, a jacy różni.

 • lewacka.konserwa

  Oceniono 5 razy 3

  Można mieć różne opinie na temat felietonu Tamir, ale koniecznie trzeba wyciągnąć jeden wniosek - warto wysłuchać drugiej strony, bez względu na to, co ma do powiedzenia.

 • amry34

  Oceniono 9 razy 3

  "Niemcy wyparły mroczne dziedzictwo dziedzictwem praw człowieka.. " wielka, wspaniała, skuteczna praca A MY??? Łamanie konstytucji, chronione przez policję przemarsze faszystów, brak niezależnych sądów... Jeszcze gorzej nas widzą i żadna ustawa tego nie zmieni.

 • smurfmadrala

  Oceniono 5 razy 3

  Bardzo interesujący głos w dyskusji, niestety niezauważalny w chórze wrzasku.
  Czy można powołać dwustronną komisję historyczną ?
  Pewnie moje pytanie zostanie uznane za "mowę niesłychanego jadu nienawiści".

 • semigetuza

  Oceniono 3 razy 3

  to doprawdy piękny tekst. Tylko ciekawi mnie jedno. Jak sie Pani Juli Tamir z Panem Prezydentem Lechem Kaczynskim porozumiała? Jak udało sie jej pojac glebie i wielowatkowosc monologu polskiego Prezydenta? Bo, o ile wiem, Pan Lech Kaczynski z jezykow obcych znal, i to dość kiepsko, jedynie rosyjski. No, chyba ze Pani Tamir tak swietnie zna polski /to gratuluje/.
  Zas tych "polskich gospodarzy", którzy prosili Pania Tamir, żeby Zydzi zaczeli traktować Polakow jak Niemcow powinno sie pozbawić obywatelstwa polskiego. To przez takie smieci ludzkie nasz Kraj spotykają nieszczęścia. Jest takie ladne przysłowie, które Pani Tamir powinna dobrze znac - "lepszy zywy pies niż zdechly lew". Jak ulal tu pasuje.
  I jeszcze cos. Pani Tamir zręcznie przemilcza pewna kwestie, która sama, jako minister edukacji Izraela osobiście wdrazala w zycie. Otoz czas pielgrzymek młodzieży izraelskiej do Polski nie jest przypadkowy. Po ich objeździe obozow koncentracyjnych w Polsce i dwu dniach wytchnienia w Berlinie /w końcu Zydzi "od zawsze" uważali Niemcow za wyżej od nich stojących cywilizacyjnie, nie wadzilo im nawet to, ze w pogromach w XVIII wieku mase Zydow zywcem spalono na stosach - taka mala wprawka w Holocaust, a Niemcy, którzy osobiscie spalili wieksza iliosc Zydow z duma nosili przydomek - Judebrenner - zydopiek, do swego nazwiska/,
  wracają do Izraela akurat, zupelnie przypadkowo, na swieto Niepodleglosci.
  I maja już na cale zycie zakodowane - Polska to kraj krematoriów, stosow żydowskich trupow, zamordowanej 1000 letniej cywilizacji żydowskiej, kraj zasiedlony przez genetycznych antysemitow, tchórzliwych pomocnikow Niemcow, prymitywnych, wrednych i zalkamanych.
  Prawdziwe zas zycie dla Zyda jest tylko w Izraelu, krainie wolności i bezpieczeństwa. Dla Izraela chwala, dla Niemcow szacunek, dla Polakow pogarda.
  Jakos to wszystko Pani Tamir w Jej pięknej opowiastce o Prezydencie o plomiennym spojrzeniu i wielkim talencie aktorskim, umknelo. A szkoda wielka.

 • iwano10

  Oceniono 5 razy 3

  No tak-dialog zawsze przynosi rozwiązanie problemu.DIALOG a nie nieudolne ustawy!!!!

 • dyngos

  Oceniono 23 razy 3

  Myślałem, że LK powiedział komuś coś o Europie regionów, o decentralizacji Polski, o historii i kulturze Ziem Zachodnich, które równoważyłyby dominującą nad Polską historię kulturę ściany wschodniej. O eliminacji ruchu samochodowego z miast, o inwestycjach eliminujących smog, o budownictwie mieszkaniowym. O wyrównaniu praw mniejszości z prawami większości.

  A tu znowu pitolenie o historii, wojnie, kłótni i pomnikach.

 • Google mnie wkurza

  Oceniono 2 razy 2

  Problem w tym, że, ktokolwiek przyjeżdża tu do Polski, nie widzi losu wojennego Polski, tylko los Żydów w Polsce. Nie interesują go ani nasze powstania, ani nasze zburzone miasta. To wszystko nie ma znaczenia. Ani dla dzisiejszych Żydów, ani dla Niemców. My natomiast od setek lat byliśmy "w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie", a jak już jesteśmy zauważeni, to wyłącznie w kontekście sprawców. No bo ofiara jest tylko jedna...

  To dopiero jak trzeba umieć przekręcić historię...

 • Jan Bydlon

  Oceniono 4 razy 2

  Brawo sp Prezydencie Lechu Kaczyński za słowa wypowiedziane do Pani minister edukacji Izraela niech te słowa brzmią w uszach którzy nie mają pojęcia co to był Holokast..dla tych co na zmianie przepisu o IPN chcą budować swoją pozycję polityczną to jest wredne i obłędne.

 • dzidka17

  Oceniono 8 razy 2

  Móc to chcieć ale rząd tylko mówi,że chce ale z góry zaznacza,że ustawy o IPN nie zmieni, nie ma mowy .
  To "szanowni "rządzący naszym krajem z kim jeszcze chcecie iść "na wojnę" ?

 • ad2009

  Oceniono 4 razy 2

  Ślicznie mu w tej jarmulce. Sam mowil , ze lepiej sie poczul..

 • miszogun

  Oceniono 6 razy 2

  Siwe włosy to tak, ale płomienne spojrzenie? On miał spojrzenie kota ściganego przez wilczura.

 • wolverine_14

  Oceniono 10 razy 2

  Generalnie ok, ale pytanie co by zrobili żydzi będąc w takiej sytuacji? Przecież wszyscy wiemy: by kolaborowali. Tak jak zresztą kolaborowali z Niemcami, tak jak kolaborowali z sowietami mordując przy okazji Polaków. Pani była minister edukacji Izraela tego nie wie? Czy może chce to zatuszować jak większość żydów? Kto tutaj chce sie wybielać i przeinaczać historię?

  en.wikipedia.org/wiki/Category:Jewish_Nazi_collaborators

 • candelas

  Oceniono 4 razy 2

  Żeby machać mieczem to trzeba jeszcze umieć. PiS to jest taki dzielny rycerz co jak wziął miecz do ręki to najpierw obcial rękę a potem nogę... Może dlatego że nie miał głowy do machania mieczem...

 • roman.tur

  Oceniono 14 razy 2

  Tekst dobrym. No ale musiała go napisać nie prawicowa nacjonalistka z Izreaela, a działaczka lewicowej Partii Pracy. Tak to już jest, ze to lewica stoi po stronie przyzwoitosci, zarowno w Izraelu jak i w Polsce. Prawica i tu i tam woli szowinizm. Ja wybieram przyzwoitość.

 • 12witia1

  Oceniono 10 razy 2

  Pisowskie debile robią teraz bokami, by jakoś wybrnąć z tej chorej sytuacji. Wszystko co pisowskie, czyli rasistowskie, faszystowskie, totalitarne, lewackie i po prostu szkodliwe trzeba wykreślić z historii i z naszego życia.

 • dtoxxx

  Oceniono 14 razy 2

  więc, jestem Antysemitą!?.... Braciszkowie moi mili! ..... Pytanie to, czy stwierdzenie faktu? Sam nie wiem! Wiem tylko, że zwłaszcza fakty są przeciwko mnie.... a dlaczego? Ano dlatego, że je znam, a znać ich mnie gojowi nie wolno. To się nie mieści w żadna rubryka, żeby tak wiedzieć, o tych szmalcownikach z gwiazdą Dawida na rękawie, o policjach żydowskich wyłapujących Żydów w gettach, o Chaimie Rumkowskim, o Stella Kübler, o Judenratach, żydowskich agentach Gestapo.... A już o bramachpowitalnych zarówno dla Wermachtu, jak też Armii Czerwonej myśleć nawet się nie powinno, ani o listach proskrypcyjnych , ani o wydawanych tysiącami Polakach w łapska obydwu morderczych okupantów..... Nie mówiąc już o mordercach z UB i NKWD ze zmienionymi nazwiskami...... W tym świetle jakby nie spojrzeć to antysemita ze mnie jak się patrzy! Tak Braciszkowie! Nie ma litości dla tych którzy z uporem, wciąż powtarzają, że obozy były NIEMIECKIE, a naziści to NIEMCY! A zbrodnie ich były zbrodnią PAŃSTWOWĄ, za którą należy zapłacić REPARACJE! Polsce! Polakom, również za obywateli polskich żydowskiego pochodzenia! Fersztejen? Nie fersztejen? No to trzeba w końcu fersztejen, bo Polacy teraz nie odpuszczą. Polacy wiedzą już o co idzie sprawa. Znają ustawę 447 i numer nie przejdzie, bo Polacy nie dadzą sobie wmówić, że to oni byli oprawcami i co więcej za kłamstwa będą ścigać! A jak nie można będzie kłamać, że te obozy były polskie, to świat zacznie pytać ... Jak one nie były polskie to czyje one były? A jak one były niepolskie, to jak tu ten geld brać? Ano trza się do roboty uczciwej brać! Pomarańcze w kibucach plewić, doły na pustyni kopać, a od Polski wara! Od polskiego majątku wara! I lepiej wy to fersztejen, bo ostatnich prawdziwych przyjaciół w nas Polakach stracicie........ A jak dalej będziecie na Naród nasz uciemiężony i szlachetny nastawać, to Niebiosa resztki litości nad wami utracą, a wtedy nie będziecie mięli gdzie głowy w spokoju przyłożyć....... Bóg Sprawiedliwy widzi krzywdy wasze, zarówno te których za niemiecką przyczyną doznaliście, ale też widzi krzywdy które waszym polskim Wybawcom czynicie..... Pomiarkujcie póki czas! Może zdołamy wam jeszcze kłamstwa wasze, po chrześcijańsku wybaczyć...

 • justas32

  Oceniono 22 razy 2

  "Cała nasza historia składa się z porażek". Teraz już wiem dlaczego. Skoro wybieramy takie partie jak PIS - to nie jesteśmy warci ani siły ani zamożności i nigdy ich nie osiągniemy...

 • wujojano

  Oceniono 38 razy 2

  Powiedzieć komuś w oczy, że kupiono sobie za pieniądze jego przebaczenie zbrodni, jest obelgą. Zdumiewająca jest cierpliwość Autorki. Wizja Lecha Kaczyńskiego jako całkowicie wyzbytego antysemityzmu wydaje się więc dość skłamana, podobnie jak wyobrażenie jego głębokiej empatii dla drugiej strony. Faktycznie on też chciał okiwać "wroga", tylko trochę bardziej subtelnie, niż obecna ekipa.

 • fakiba

  Oceniono 32 razy 2

  Gdzie i kiedy LK był aktorem , nie licząc tego że jako prezydent udawał tylko

 • num10

  Oceniono 1 raz 1

  jaruś, namiastka lecha, nigdy mu nie dorównasz, nienawiścią można bitwę wygrać ale na chwilę, potem zbierzesz jareczku gromy wraz ze swoją watahą co zwiecie się sami o sobie "rasą panów" tfu !!! shit zostanie shitem, nie ważne jak go udekorujesz pisowcu !

 • doberman44

  Oceniono 3 razy 1

  Kiedy zaczniemy iść do przodu a nie ciagle żyjemy obozmi powstamniami itp Zachwile Polska stanie sie jednym wielkim pomnikiem drugiej wojny swiatowej

 • iq120

  Oceniono 5 razy 1

  Czy aż taki tekst był potrzebny by Wyborcza połknęła własny język?
  Dlaczego artykuł spadł do działu opinie?

 • dryl1

  Oceniono 1 raz 1

  Nic dodać.

 • semigetuza

  Oceniono 3 razy 1

  piękny tekst. Tylko ciekawi mnie jedno. Jak sie Pani Juli Tamir z Panem Prezydentem Lechem Kaczynskim porozumiała? Jak udało sie jej pojac glebie i wielowatkowosc monologu polskiego Prezydenta? Bo, o ile wiem, Pan Lech Kaczynski z jezykow obcych znal, i to dość kiepsko, jedynie rosyjski. No, chyba ze Pani Tamir tak swietnie zna polski /to gratuluje/.
  Zas tych "polskich gospodarzy", którzy prosili Pania Tamir, żeby Zydzi zaczeli traktować Polakow jak Niemcow powinno sie pozbawić obywatelstwa polskiego. To przez takie smieci ludzkie nasz Kraj spotykają nieszczęścia. Jest takie ladne przysłowie, które Pani Tamir powinna dobrze znac - "lepszy zywy pies niż zdechly lew". Jak ulal tu pasuje.
  I jeszcze cos. Pani Tamir zręcznie przemilcza pewna kwestie, która sama, jako minister edukacji Izraela osobiście wdrazala w zycie. Otoz czas pielgrzymek młodzieży izraelskiej do Polski nie jest przypadkowy. Po ich objeździe obozow koncentracyjnych w Polsce i dwu dniach wytchnienia w Berlinie /w końcu Zydzi "od zawsze" uważali Niemcow za wyżej od nich stojących cywilizacyjnie, nie wadzilo im nawet to, ze w pogromach w XVIII wieku mase Zydow zywcem spalono na stosach - taka mala wprawka w Holocaust, a Niemcy, którzy osobiscie spalili wieksza iliosc Zydow z duma nosili przydomek - Judebrenner - zydopiek, do swego nazwiska/,
  wracają do Izraela akurat, zupelnie przypadkowo, na swieto Niepodleglosci.
  I maja już na cale zycie zakodowane - Polska to kraj krematoriów, stosow żydowskich trupow, zamordowanej 1000 letniej cywilizacji żydowskiej, kraj zasiedlony przez genetycznych antysemitow, tchórzliwych pomocnikow Niemcow, prymitywnych, wrednych i zalkamanych.
  Prawdziwe zas zycie dla Zyda jest tylko w Izraelu, krainie wolności i bezpieczeństwa. Dla Izraela chwala, dla Niemcow szacunek, dla Polakow pogarda.
  Jakos to wszystko Pani Tamir w Jej pięknej opowiastce o Prezydencie o plomiennym spojrzeniu i wielkim talencie aktorskim, umknelo. A szkoda wielka.

 • urwiss

  Oceniono 17 razy 1

  Oj komuś nieźle pali się tyłek skoro ucieka się do pozornej zmiany frontów. Kogo próbujecie uśpić? Rozumiem że po tym tekście mamy zapomnieć o wszystkim co wylało się na Polskę w ciągu ostatnich dwóch miesięcy? O tych naszych obozach, o holokauście i antysemityzmie który wyssaliśmy z mlekiem naszych matek? Mylicie pojednanie z kajaniem się i macie czytelników za idiotów.

 • barbara333-4

  Oceniono 11 razy 1

  Lech Kaczynski był najgorszym prezydentem, jego notowania w koncówce były fatalne, wiec irytuje mnie to cytowanie słów, czynów kaczynskiego, przez media, osoby-jakby był wzorem i wielkim prezydentem. Przestancie juz , bo był b. słabym prezydentem, śmiesznym w duecie z bratem, i to wtedy zaczęto skłócac naród. pamiętacie Lecha K odzywki" spieprzaj dziadu, ta małpa w czerwonym...i inne "

 • guest_wiec1

  Oceniono 7 razy 1

  No dobrze dobrze,ale gdzie mowa o zydowskich kolaborantach i ze sami na siebie nasylali? Nie ma? Nie przypadkowo,zatem ten tekst jest lzejsza wersja ukrywania prawdy zydow o zydach.

 • berek-oberek

  Oceniono 7 razy 1

  Podobnie jest z Polakami. Polacy szanują Niemców, gdyż dzięki Niemcom mogą się chlubić statusem bohaterskiego narodu a pogardzają Żydami, gdyż właśnie oni dają świadectwo kim naprawdę jesteśmy.

 • notremak

  Oceniono 9 razy 1

  Tiaaa... czy o czymś z historii najnowszej, tuż przedwojennej, Kaczyński Lech nie zapomniał? I z tuż powojennej?

 • westgreg

  Oceniono 11 razy 1

  Chyba już czas ten "konflikt" wygasić. Więcej korzyści żadnej ze stron już nie przyniesie.

 • tornemorgren

  Oceniono 10 razy 0

  Jak to się ma do bredni codziennie wygłaszanych w TOK FM przez Żakowskiego, W TVN 24 przez Pochanke? Nikt nie zna historii własnego kraju? Wychodzi na to, że nikt.
  Powtarzane w kółko brednie o Brygadzie Świętokrzyskiej czemu mają służyć? Jestem przekonany, że wszystkie Żakowskie, Wielowieyskie nawet nie znają nazwiska dowódcy. Pieprzą o Łupaszce a nie wiedzą co wydarzyło się z macierzystym oddziałem Łupaszki i co uczyniło go dowódcą oddziału śmierci.
  Brak wiedzy jest PORAŻAJĄCY. I dotyczy to wszystkich. I Żydów i Polaków. W obu krajach na tej niewiedzy uprawia się politykę. Tyle że u nich na tej kłamliwej polityce korzysta Izrael i w tym sensie można im wybaczyć, a przynajmniej zrozumieć. A u nas? U nas o moralności poucza mnie Cimoszewicz, syn czekisty, który zamykał żołnierzy podziemia w celach wielkości pudła od lodówki i w dodatku twierdzi, że mówienie o jego ojcu to podłość a tutejszy portal klaszcze w dłonie na znak poparcia. NIKT nie czyje dysonansu. NIKT.

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 0

  już czas zamknąć ryje w tej kwestii, z obu stron, świadków żyje coś 2 % a tu ciągle ktoś wyciąga trupa z szafy, z grobu i wciska przeciwnikom...

 • grizz8

  0

  Brakuje daty źródła tej publikacji.
  Przydałby się link potwierdzający, że to rzeczywiście zostało opublikowane w gazecie w j. angielskim i izraelskim, a nie na jakimś pobocznym forum dyskusyjnym.

 • 1stanczyk

  Oceniono 6 razy 0

  Kto by pomyślał?

  Przecież tam w Izraelu sp Lech Kaczyński nie był sam.

  Jest zdumiewające, że w kraju dowiadujemy się tego wszystkiego po przeszło 7 latach "z ust byłej Minister Edukacji Izraela Juli Tamir, ówczesnej rozmówczyni sp Kaczyńskiego a nie z naszego serwisu informacyjnego obsługującego wizytę sp Kaczyńskiego w Izraelu .

  A najwyrazniej był to dla sp Lecha Kaczyńskiego bardzo ważny punkt programu wizyty skoro nalegał na dwugodzinne spotkanie z izraelskim minister edukacji

  To była wizyta oficjalna, relacjonowana jak wszystkie inne, przez serwis prasowy kancelarii prezydenta sp Lecha Kaczyńskiego.

  Jak tak dalej pójdzie, jak w miarę upływu lat będą przy tej czy innej okazji upowszechniane, zbywane pewnie jedną linią w serwisie prasowym, ważne informacje to nie dość, że w przypadku sp Lecha Kaczyńskiego będę musiał odszczekać moje niezbyt pochlebne oceny prezydentury sp L.Kaczyńskiego ale na dodatek nieomal całkowicie zaniechać jakichkolwiek, opartych na serwisach informacyjnych, ocen.

 • zuuuraw

  Oceniono 8 razy 0

  Fakt jest faktem, śp. Lechowi Kaczyńskiemu do twarzy było w żydowskiej kipie na głowie.
  Należy mu się pomnik w Izraelu za trzy rzeczy :
  po pierwsze za decyzję o budowie muzeum żydowskiego, na który wydano blisko 500 mln z polskiego budżetu (działka + budynek), w sytuacji gdy w stolicy Polski nie było, i dalej nie ma, Muzeum Historii Polski, gdy Muzeum Powstania Warszawskiego upakowano w starej zajezdni.
  Po drugie, za entuzjastyczne (tak było w treści listu wygłoszonego przez "Żydówkę" pana prezydenta, Ziomecką) powitanie reaktywowanej żydowskiej, skrajnie antypolskiej loży B'nai B'rith (loża Polin), która jako quasi masońska i antypolska została zdelegalizowana przed wojną przez prezydenta RP Mościckiego, który nie chadzał w jarmułkach
  Po trzecie wreszcie, za przerwanie ekshumacji ciał pomordowanych Żydów w Jedwabnem, w momencie gdy wyszło na jaw łgarstwo Grossa o liczbie zamordowanych w stodole ( 200-250 zamiast 1600) , ale co dużo ważniejsze, w momencie odkrycia w pobliżu ciał zamordowanych kilkudziesięciu łusek karabinowych używanych przez Niemców.

 • brzmski

  Oceniono 6 razy 0

  padają, pytania (goldenboy34):
  "dlaczego gdy pojawia się na łamach gazety tekst szukający porozumienia[...] wzbudza on aż tyle złych emocji po stronie zwolenników linii gw"
  to efekt chowu wsobnego - lata maceracji gazettanihilacji czytelniczych umysłów ?!!

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 0

  Prawda historyczna nie istnieje. Wszystko jest manipulacją dyktowaną przez aktualną "rację stanu".
  Taka wolska.
  P/S Jeżeli nawet prawdą jest, to jako trzecia kategoria wg klasyfikacji prof. Tischnera (sprawdzić czy nie ksiądz!).

 • goldenboy34

  Oceniono 6 razy 0

  dlaczego gdy pojawia się na łamach Gazety tekst szukający porozumienia i uspokojenia nastrojów i co równie ważne napisany przez b. minister edukacji Izraela i Żydówkę, wzbudza on aż tyle złych emocji po stronie zwolenników linii GW.
  "Idiotka", "Głupia", "Kłamczucha" to tylko kilka z epitetów napisanych przez komentujących tutaj czytelników.
  Czy to tylko zła wola i brak chęci pojednania czy już...antysemityzm?

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 8 razy 0

  "Polacy mieli wiele okazji, by utracić człowieczeństwo, i wielu z nich z tej okazji skorzystało.Polacy mieli wiele okazji, by utracić człowieczeństwo, i wielu z nich z tej okazji skorzystało."

  Żydzi też mieli wiele okazji, by utracić człowieczeństwo, i bardzo wielu z nich z tej okazji skorzystało.

 • Artur Wierzbicki

  Oceniono 2 razy 0

  JA pierdziu jak ja tego gościa lubię za manipulacje rodakami i za toze zatrudnia najwiekszych gląbów w naszej Polsce tylko po to zeby nimi manipulowac jak Hitler doslownie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX