Komentarze (185)
Jan Radomski: Ustawa o IPN jest karykaturalna
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jego-wysokosc

  Oceniono 12 razy 2

  Fakty nie zgadzają się z niedoścignioną myślą prezesa? Tym gorzej dla faktów.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 10 razy 2

  Świadkowie tamtych wydarzeń już w zasadzie nie żyją, więc teraz "już można".
  Taka wolska.

 • zuuuraw

  Oceniono 9 razy 1

  Jakiś szabesgoj napisał tu krytycznie o złożeniu przez polskiego premiera wieńca pod pomnikiem Brygady Świętokrzyskiej.
  Otóż szabesgoju, Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych wyzwoliła w dniu 4 maja 1945 niemiecki obóz koncentracyjny KL Holleishen, w Holiszowie k. Pilzna, w Czechach, filię KL Flosenburg. Uratowała od śmierci z rąk SS ponad 1000 więźniów, w tym . . . 280 Żydówek !!!
  Wbij sobie to do pustego łba i nie powtarzaj żydowskiej i komunistycznej propagandy !

 • Andrzej Wrobel

  Oceniono 5 razy 1

  Panie Radomski, ogolna wiedza jest taka ze to my wg przecietnego pana Smitha jestesmy wspolodpowiedzialni. Dla nich takze Powstanie Warszawskie to synonim powstania w getcie. Dzieki Trumpowi troszke swiat sie obudzil, kiedy wspomnial o polskim powstaniu warszawskim, wielu wprowadzilo to w konsternacje. Trzeba bylo jednak pojsc za ciosem i glosniej o tym powiedziec. Tez jakos doczekac sie nie moge polskiej anglojezycznej tv, ktora mowilaby o tym calemu swiatu. Troszke nie do konca winni temu jestesmy. Bylismy ponad 40 lat za zelazna kurtyna i tak na prawde nie wiedzielismy co tam sie o nas mowi. Jednakze powstala historyjka i ona zyje swoim zyciem. Zyczylbym sobie jeszcze aby doszlo do ekshumacji w Jedwabnem. Dzieki niej ksiazka grossa (bo mysle ze to on jest jednym z pisarzy o ktorych pan wspomina), ktora napisana zostala wlasciwie na podstawie jednego przekazu, jako ksiazka historyczna (az sie cos skreca w srodku na takie sformulowania), trafilaby na smietnik historii. Nie wiem czemu jest to blokowane, gdyz zgodnie prawem zydowskim to powinno sie odbyc. Swiat wie to co im zydzi powiedzieli. Chocby znow Oswiecim. Zydzi w obizie pojawili sie dopiero w 1942 roku, into w polowie. Do tego czasu gineli tam Polacy. Gineli tam takze Rumuni, Wegrzy. To jest miejsce takze polskiego holokaustu, nie tylko zydowskiego. I takich niedomowien jest masa. Skoncz wiec panie prawic co swiat wie, swiat wie oglona historie, a w jia wplecione antypolskie glupoty.

 • elzbieta09

  Oceniono 5 razy 1

  Nie wszędzie na świecie uważa się Polaków za ofiary wojny. Nie wszędzie w USA. Tam nawet nie rozumieją jak wygląda kraj w stanie wojny. Polacy często są identyfikowani często z nazistami. Zwykli zjadacze chleba (fakt) dziwią się: "Polacy też byli mordowani w czasie IIWŚ?" Powodują to niedopowiedzenia plus słowo "naziści" plus "polskie obozy śmierci" w podręcznikach szkolnych. A wojna dla nich to jakis "nalot", który uszkadza niektóre domy. Zobaczcie niektóre filmy, np. "Big Sonia" (dokumentalny)

 • jvn

  Oceniono 5 razy 1

  "Cały świat wie, że „źli” byli Niemcy, Włosi i Japończycy, a „dobrzy” – Żydzi, Polacy i Brytyjczycy."

  Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Dla świata jesteśmy tylko krajem który został jako pierwszy zaatakowany przez Niemcy i przez to odczuwa do nich (i Rosjan) nie do końca wytłumaczalną i często wyśmiewaną w popkulturze niechęć. Wiedza na temat brutalności okupacji, eksterminacji polskiej inteligencji, akcji pacyfikacyjnych prowadzonych przeciwko państwu podziemnemu jest znikoma. Komunistyczna narracja rodem z "Czterech Pancernych" raczej nie przenikała za żelazną kurtynę, a polska literatura obozowa nie wyszła poza krąg intelektualistów - drugowojennymi cliché obecnymi w dominującej anglosaskiej kulturze jest heroizm żołnierzy amerykańskich i brytyjskich i Holocaust przedstawiony w dziennikach Anne Frank. Polska pokazana w Liście Schindlera czy Pianiście jest wyłącznie miejscem zamieszkania znacznej mniejszości żydowskiej.
  Poza tym nie mogę tej domniemanej "dobroci" Polaków pogodzić to z coraz powszechniejszą w niektórych kręgach tezą jakoby obozy koncentracyjne zostały zlokalizowane w Polsce z powodu niespotykanego antysemityzmu Polaków.
  Nie twierdzę oczywiście, że antysemityzmu w naszym kraju nie było, przecież widać go w nadmiarze nawet teraz, a co do tego, że ustawa jest bezcelowa i źle napisana nie ma wątpliwości, ale autor jest chyba niepoprawnym optymistą jeżeli chodzi o obraz Polski w świecie.

 • wujek_extrema

  Oceniono 3 razy 1

  ciekawe ze w Polsce grozi 3 lata wiezienia a w Rosji 5 lat 'Lagru'. Staramy sie ponizyc Rosje jak to tylko mozliwe a w rzeczywistosci jestesmy narodem tego samego pokroju demokratycznej wydolnosci.

 • parsom

  Oceniono 9 razy 1

  Ustawa jest głupia, niepotrzebna i w dodatku przynosi skutki odwrotne do zamierzonych.
  Ale nie da się ukryć, że nie jest tak różowo jak pisze pan szanowny autor. Amerykanie uważają, że to my byliśmy tymi mitycznymi Nazistami. Niemcy (o Austriakach już nie wspominając) po cichaczu wymiksowali się z tej całej historii. Oczywiście oficjalnie oni tak i jak najbardziej, ale tak sobie sprawę ułożyli, że w zasadzie do nich Żydzi pretensji nie mają.
  No i zostaliśmy my, bo ktoś przecież musiał być zły. I bądźmy szczerzy - Żydzi nas nienawidzą. To co się wyprawia w izraelskim internecie nawet się nie śniło naszym domorosłym antysemitom. Nie komentarze, ale normalne teksty normalnych dziennikarzy pełne uprzedzeń, niewiedzy, buzujących emocji, uproszczeń, powoływania się na to, że prababka w czasie zaborów mieszkała w Polsce, więc się znam, pisanie o "pustym, mrożącym krew w żyłach" spojrzeniu Morawieckiego itd. To wszystko odkryło coś, czego się nie spodziewałem - głębokiej nienawiści Żydów (przynajmniej Izraelskich i pewnie części Amerykańskich) do Polaków.

 • elzbieta09

  Oceniono 8 razy 0

  "Istnieją grupy usiłujące rozmyć fakty"
  ___________________
  W USA nakręcono film o Irenie Sendler. Po angielsku. Film był wyświetlany we wszystkich kinach w Izraelu i można go znaleźć w internecie. Powstał z inicjatywy grupy chrześcijańskich uczennic ze szkoły średniej (oczywiście film musiał mieć sponsora). W winiecie filmu jest napis: "Irena Sendler jak wskazuje jej nazwisko była Niemką". Dalej nie oglądałam. Moja przyjaciółka z Izraela, wielka obrończyni Polaków była przekonana (po obejrzeniu filmu), że Irena Sendler była Niemką i trudno było mi ja przekonać, że to nieprawda.

 • krismi

  Oceniono 6 razy 0

  Przeglądałem na lotnisku książkę anglojęzyczna o II wojnie. W rozdziale o ruchu oporu było o Czechach (rotfl), Francuzach (rotfl) i Jugoslowianach (rispect). Ani słowa o Armii Krajowej, powstaniu warszawskim, Pileckim, przerzuceniu rakiet V2 na Zachód, polskim wywiadzie. Poza tym, oczywiście Enigma to osiągnięcie Anglików. I tyle w temacie wiedzy zachodu o wojnie. Polska rola skończyła się wg nich we wrześniu 39

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 0

  "Nasza" prawda o napadniętych i heroicznych Polakach nie tylko wybrzmiała, jak chce Autor.
  "NAsza" prawda właśnie przebrzmiała - a to za sprawą maglarskich gorliwców, którym się ubrdało, że byle-Jaki kawałek ustawy zamknie usta rzekomym krytykom.
  I zamiast zamknąc - otworzył. Otworzył ogólnoświatową dyskusję.
  Teraz cały debatujący świat na ten temat pyta: - No dobrze, Polacy tez byli napadnięci. ALe przecież pod władzą Niemiec bili i zabijali Zydów. To znaczy, ze - choc napadnięci - przyłączyli sie do napastników w tym akurat działaniu: w eksterminacji Żydów?
  I udziela sobie odpowiedzi (biorąc pod uwagę hałas uczyniony przez tę idiotyczną ustawę): - Tak. Owszem. Polacy byli napadnięci, ale przyłączyli się w sprawie antysemickiej do napadającego. I dzielnie go wspierali.
  I w ten sposób cała praca Żegoty i polskich Sprawiedliwych poszła na marne. Opinia światowa (wcale nie opniotwórczych kręgów, tylko potoczna) brzmi teraz: - Co z tego, ze niektórzy Polacy uratowali - poiwedzmy - 5 000 Żydów, kiedy inni Polacy z własnej ochoty i z własnej ciemnoty wymordowali tych Żydów 100 000?
  Tak więc popularyzujący się obraz Polaka: nie dośc że krzykliwy, biedny i pijany, to jeszcze ubrudzony niesławną przeszłością.
  Oto efekt, jaki uzyskały szare komórki zapaleńców z PiSu.
  I to jak szybko: wszystkiego w 3 miesiące!!!
  Pogratulować.

 • 55kris

  Oceniono 4 razy 0

  Tak żałośnie głupich ludzi u władzy nasz kraj nie miał od co najmniej dwóch wieków. A jak dowodzą ci nowi władcy z każdym tygodniem swoich starań - ich głupota jest NIEOGRANICZONA. NICZYM. Amen

 • fields1

  Oceniono 14 razy 0

  Autor jest chyba nadmiernym optymistą. Dowodzi tego chociażby artykuł z Guardiana, o którym gazwyb wspomina w innym miejscu. Ponadto w myśl tej tezy Izrael nie należy do świata bo jest tam sporo zindoktrynowanych zjebów, którzy myślą, że byliśmy sojusznikami Hitlera.

 • kisssmyass

  Oceniono 10 razy 0

  PISdzielców gubi nadgorliwość względem ekstremy nacjonalistycznej i instynkt śmierci jaki motywuje ich destrukcyjne i nienawistne zachowanie względem postępu i współczesności. Nekrofilia, ekshumacje, izolacyjność, infantylizm, roszczeniowość i granie na strachu i demonach przeszłości, kupowanie masy wyborczej populistycznymi cukierkami, bo inaczej nie zapewniliby sobie głosów w wyborach. PIS to padlina zombi, żerująca na społeczeństwie tak by utrzymywać w nim mentalność stadną masową, odzwierzęcą, anty-ludzką. Ale masa daje się łapać na ten lep a zaraza śmierci i tyranii pogłębia się.

 • Halinus F.

  Oceniono 2 razy 0

  Czym tu się przejmować ? Ostatni będą pierwszymi....

 • rggg

  Oceniono 7 razy -1

  Dopiero teraz uważają nas za naród faszyzujący i antysemicki. Ale preziowi o to chodziło. Potrzebuje paliwa dla swojej władzy - smoleńskie się wypala to trzeba zagrać kartą antysemicką i nacjonalistyczna. I jak się czyta komentarze to najwyraźniej się mu udało. Historii ani pozycji Polski w świecie nie da się zmieniać ustawami!

 • ludwika28

  Oceniono 21 razy -1

  Pan Radomski by sobie najwyrażniej życzył, żeby było odwrotnie....A prawda jest taka, że niemiecka polityka zafałszowywania przeszłości daje efekty. Kto był zły? Bezpaństwowcy naziści. No i oczywiście Polacy...Wystarczy rozmawiać z ludźmi z innych krajów. Robiłam to wielokrotnie, byli to ludzie po wyższych studiach. I co? Ano to Polacy budowali obozy! Dlatego nigdy , przenigdy nie mówię o nazistowskich obozach, zwsze mówię NIEMIECKIE obozy koncentracyjne.
  Jak Pan w ogóle może powoływać się na nierzetelne ksiązki Grossa, który nie jest historykiem, nie ma żadnego warsztatu?
  Czekamy wszyscy na ekshumacje w Jedwabnem. W takiej sytucjii, jaka jest, należy wrócić do tych badąń natychmiast!!

 • antekpociecha

  Oceniono 11 razy -1

  Mam pytanie, czy miasta takie jak Kołobrzeg, Zielona Góra, Gorzów itd są Polskie czy Niemieckie?

 • swobodan1

  Oceniono 8 razy -2

  Czy to prawda, że Niemcy z DDR ukrywali Żydów w czasie II wojny
  światowej ?

 • chmjel

  Oceniono 4 razy -2

  A Rosjanie, panie blogerze? Jacy byli Rosjanie? Tak debilnego tekstu dawno nie czytałem. Gazeta sięga dna.

 • eryn_7

  Oceniono 10 razy -2

  Nie dziwi mnie,że historyk, jak Snyder, mógł się nie spotkać z takimi twierdzeniami. Tym niemniej zwykli ludzie opieraja swoja wiedzę na informacjach telewizyjnych i gazetowych, a z tych, za granicą, można wnioskować, że to Polska była winna obozów koncentracyjnych.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 7 razy -3

  Zawsze znajdzie się jakaś świnia która za kilka szekli sprzeda własną matkę albo opluje wszystkich i wszystko. Żal mi takich ludzi.

 • onduma

  Oceniono 21 razy -3

  Dopiero teraz tak bedzie. wejdzicie na fora zagranicznej prasy. Nie tylko na proizraelskie artykuly a wlasnie fora. 80 do 90% piszacych popiera Polske. Ludzie maja juz dosyc zydowskich nadludzi. Wygrywamy ta wojne. Nie nalezy tylko wycofac sie. Naprawde Izrael i USA to nie caly swiat. a jesli USA zachowa sie racjonalnie to i oni zrozumieja, ze zydzi nie sa wszechmocni. Dotychczas zydowska propaganda byla nie do pokonania ale to juz przeszlosc

 • zuuuraw

  Oceniono 8 razy -4

  Radomski pisze :
  "Timothy Snyder w wywiadzie udzielonym „Polityce” wypowiedział zdanie, które z perspektywy ostatnich dni brzmi szokująco: „Nigdy nie spotkałem człowieka, który by uważał, że polskie państwo budowało obozy, w których zgładzono Żydów"
  No to ja Radomskiemu i Snyderowi podpowiem pierwszego, szefa opozycji w żydowskim Knesecie, być może przyszłego premiera Izraela, który tydzień temu wrzeszczał, że "to były właśnie polskie obozy i Polacy je zakładali". Takich jak on setki a a nawet tysiące, trzeba być ślepcem lub polakożercą, jak Radomski, czy jak mu tan Rabe dał naprawdę na nazwisko, żeby tego nie widzieć. Parę lat temu amerykańska młodzież licealna w ankiecie na pytanie z kim kojarzą ci się naziści w prawie 70% wybrała odpowiedź 'Polacy". Możecie do znudzenia zakłamywać rzeczywistość twierdzeniami, że używanie określenia "polskie obozy śmierci" odnosi się w słowie "polskie" wyłącznie do ich geograficznej lokalizacji, a my i tak wiemy ze to talmudyczne łgarstwo, bo przecież nikt nigdy na świecie nie nazwał obozów w Mauthausen i w Gusen "austriackimi obozami", tak jak nikt nie nazwał obozu w Teresinstadt "czeskim obozem", a przecież znajdowały się w Austrii i Czechach.
  Tym wszystkim tutejszym szabesgojom spijającym łgarstwa o "polskim udziale w holocauście" płynącym z tej tu "żydowskiej gazety dla Polaków" czy z załganych książek polakożerców takich jak choćby Gross, Engelking-Boni, Skibińska, Bikont, Cała, Grabowski, dedykuję jeden z tysięcy przykładów polskiego wkładu w ratowanie Żydów, przykład polskiego sierżanta sztabowego z 11 Dywizji Pancernej III Armii USA, Alberta J. Kosieka, który na czele swojego 23-osobowego plutonu wysforował się do przdu i oswobodził łacznie 5 obozów rejonu Mauthausen-Gusen wyswobadzając ok. 40 tys. więźniów, w tym ponad 2300 Żydów ! Kosiek dowiedział się dzień wcześniej o istnieniu w pobliżu swojej pozycji obozu koncentracyjnego i o planowanym wysadzeniu tuneli skalnych wraz z więźniami. Wtedy sam , po uzyskaniu zgody telefonicznej sztabu, podjął decyzję o zaatakowaniu obozu. O nim i o wielu innych polskich Bohaterach nie przeczytacie, szabesgoje, w tej "żydowskiej gazecie"
  (empe-blog.blogspot.com/2012/02/wyzwolenie-obozow-koncentracyjnych)

 • nie_jadam_osmiorniczek

  Oceniono 12 razy -4

  Ciekawe. Czyżby pan Snyder, wielki żydowski znawca i ekspert, nie słyszał o panu Lapidzie, który kilka dni temu napisał o tym publicznie.
  Słyszał słyszał.
  Po prostu bezczelnie kłamie. W żywe oczy.

 • jan700

  Oceniono 24 razy -4

  Jest świadectwo chociaż jednego Żyda, który zrzeka się przed wojną obywatelstwa II Rzeczypospolitej i emigruje z Polski ze względu na spotykające go prześladowanie?

 • augenthaler

  Oceniono 11 razy -5

  Rzadko czytam tak dobre teksty w tym tabloidzie.

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 23 razy -9

  Film pt. "Zniesławienie" dobitnie pokazuje, ze jest zupełnie inaczej niż funkcjonariusze sekty z Czerskiej starają się wmówić swoim wynawcom
  www.youtube.com/watch?v=NlmXRNEDWiY

 • jozbieszczad

  Oceniono 23 razy -13

  Nie pozwólmy relatywizować sprawy !
  Tych ,którzy głosowali przeciw lub wstrzymali się od głosowania w sprawie nowelizacji ustawy należy napiętnować do końca ich dni .

 • rikol

  Oceniono 15 razy -13

  Czemu Polacy chcą tak bardzo być ofiarami? TO uszlachetnia czy jak? Owszem, takie są fakty, że Niemcy napadli Polskę, na terenie Polski urządzili holocaust, a teraz dzięki doskonałej dyplomacji wbili wszystkim do głów, że to naziści w Polsce wybili Żydów, ci naziści nie mieli nic wspólnego z niemcami, rzecz jasna. Polska dyplomacja również powinna pracować, ale nie poprzez tworzenie konfliktów ze wszystkimi. Co do reparacji, temat jest zamknięty, aczkolwiek Niemcy myślą, że Polacy chcą wymusić odejście od konstrukcji South Stream z rosją. Gdyby to się udało, dla Polski byłoby to super.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX