Komentarze (479)
PiS jest kochany przez klasę średnią. Jarosław Kaczyński pozwala im siadać w pierwszym rzędzie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • krywit

  Oceniono 8 razy 4

  Wynik tych badań jest smutny, jeżeli ludzie wykształceni, określani tu jako klasa średnia, są główną, bezkrytyczną siłą PiS, to znaczy,że są źle wykształceni, to świadczy o poziomie edukacji. Szkoła tymi różnymi testami niestety zwolniła ludzi z myślenia.

 • propaganda79

  Oceniono 16 razy 4

  PO i wyborcza mają przekaz jeden - my wam powiemy co jest dla was dobre bo MY jesteśmy mądrzy i wiemy to a wy jesteście głupi i nie wiecie.

  A potem wielkie wywiady z ekspertami i panele dyskusyjne dlaczego PiS ma 50%.

  Właśnie dlatego. :)

 • rafiol

  Oceniono 8 razy 4

  Piekny obraz spoleczenstwa odmalowalo nam Miastko: Polacy sa generalnie glupi i powtarzaja jak gesi, co im sie z telewizora powie. Chlopi jako jeszcze bronia sie przyrodzonym umyslem praktycznym, ale klasa srednia to juz ewidentni idioci. A elity to złodzieje, kunktatorzy, manipulatorzy i łgarze. Majac taki obraz samych siebie nie liczmy na szacunek u obcych. Ja bym jeszcze dołożył jurajskie pokłady żółci drzemiące w narodzie i mamy polską gębę w całości. Nic dziwnego, że kiedy inni budują przyszłość, uprawiają międzynarodową politykę, planują loty na Marsa, my tkwimy we wczesnokapitalistycznym grajdołku, jakieś 40 lat w tyle. A mentalnie to i 100-150. Sami siebie zatruwamy, sami siebie poniżamy, sami sobie rzucamy kłody pod nogi. Nic dziwnego, ze sami sobie nie potrafimy w twarz spojrzec, rozliczyc sie z wlasna historia. Naród karzeł z pretensjami do wielkosci. Duzo pracy przed nami. Głównie nad sobą.

 • aeromonas

  Oceniono 14 razy 4

  Z tego badania (na bardzo małej próbie - rozmawiano tylko z 30 osobami) wynika, że tzw. klasa średnia małomiasteczkowa to kompletni idioci, którzy nic nie wiedzą o świecie, nic nie czytają, nie myślą, a małomiasteczkowy klecha zrobił im wodę z mózgu. W dodatku oni pewnie maja się za wielkich katolików, a są poganami. Boja się innych ludzi i nienawidzą ich.

 • sir.fred

  Oceniono 16 razy 4

  Czyli zwykła zawiść i tępota. Małomiasteczkowe polactwo.

 • six_a

  Oceniono 3 razy 3

  co ku...? nienawidzę pisu tego szmaciarstwa, nacjonalizmu i bolszewizmu w jednym. proszę mnie dopisać do tej drugiej listy.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 3

  Pisowska rewolucja kontrabasistów to nic innego jak rabacja. Klasa ludowa i klasa średnia to nic innego jak plebs z czworaków i nieco zagrodowców, którzy za sobą ten plebs pociągnęli populistycznymi hasłami.

  To najbardziej przypomina powstanie Chmielnickiego w 1648 roku na Ukrainie. Starszyzna pisowska zbuntowała czerń i ruszyła grabić co się da.

 • kotmiki

  Oceniono 5 razy 3

  Kaszubi z Miastka wyjechali zostali jedynie przesiedleńcy ze wschodu ,których w latach 45/46 szokowała kultura materialna tych rejonów ,niektórzy z nich do dzisiaj wolą w sławojce albo przez drąg stąd takie wyniki oni kochają socjalizm

 • blumkwist

  Oceniono 7 razy 3

  "Prawica nigdy się nie bała angażować w kontrowersyjne sprawy. Czasami na tym traciła, dostawała łatkę radykałów, oszołomów. Ale to jednak podtrzymywało więź pomiędzy publicznością prawicową a prawicowymi liderami. Tego brakuje, jeżeli chodzi o lewicę i liberałów.
  A jaką melodię powinna śpiewać opozycja?
  - Taką, żeby trafiła do klasy ludowej. Gdybym miał szukać nut, to odwołałbym się do idei solidarności i troski."

  Ten fragment rozmowy wyjaśnia wiele....Prawica wierzy w to co głosi i robi; ludzie widzą, że oni są autentyczni i dlatego "prawica nigdy się nie bała angażować w kontrowersyjne sprawy"...a lewica i liberały muszą "wymyślać melodie i szukać nut" żeby wygrać....a ludzie widzą, że to nieautentyczne, nie wynika z silnego przekonania o słuszność swoich przekonań, tylko z szukania techniki politycznej w celu zdobycia władzy....dlatego - najpewniej - przez dekady nie zdobędą już u nas władzy.

 • oczy_argusa

  Oceniono 7 razy 3

  Jedna drobna uwaga: w Polsce nie istniej klasa średnia. Istnieje tylko takie określenie będące workiem, do którego wrzuca sie to co komu akurat pasuje. Powstawanie klas jest procesem wieloletnim, tutaj się nie da niczego przeskoczyć i socjolog powinien wiedzieć, że ukształtowanie się klasy (w tym przypadku, średniej) w jednym pokoleniu jest niemożliwe.

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 3 razy 3

  PiS rozdało już wszystko co miało do rozdania. Jeżeli opozycja, czy to lewicowa czy liberalna, obieca że tego nie zabierze, to będzie miała duże szanse na odebranie PiS-owi monopolu na władzę w Polsce. Nikt nie lubi dyktatury nawet biedacy z małych miasteczek.

 • 6nine9

  Oceniono 9 razy 3

  Jak można urzędnika czy nauczyciela z gimnazjum w małym miasteczku nazywać klasą średnią? Albo prowadzącego sklep osiedlowy? Co to za bełkot? Oni często zarabiają mniej niż "ludowa" czyli fizyczni. Szkoda czasu na czytanie.

 • matts06

  Oceniono 7 razy 3

  Hahahah, ale mam zabawę czytając komentarze :) Piękne oburzenie, bo ktoś powiedział coś co nie zgadza się z poglądami obozu liberalnego, wyborców PO i Nowoczesnej. Trudno się pogodzić z tym, że na PiS nie głosowała tylko "patologia" jakbyście chcieli, ale też tacy sami ludzie ja Wy z klasy średniej :) Boli, oj boli :) No bo jak tu teraz mówić patologia, ciemny lud, nie wykształceni ludzie, skoro oni są tacy sami jak Wy? :) Hahahahh :)

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 3 razy 3

  Mogli wymyślić rzeczywiście fikcyjną nazwę. Co ich sparło z tym "Miastkiem"? Miastko już jest, na Pomorzu.

 • jaaaaaca22

  Oceniono 5 razy 3

  PiS dobrem zwyciężaj

 • pe_ro

  Oceniono 5 razy 3

  Spójrzcie na zdjęcie. Kaczorek zwany kartoflem jak zwykle ze strachu przed zamachem na swoje życie chowa się za plecami młodych dziewczyn. Paranoik i tchórz.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 11 razy 3

  Pis odnosi takie "sukcesy" bo głaszcze po głowach polskiego chama, naziolstwo i innych moherow i mówi im to wy jesteście solą tej ziemi, warto być szubrawcem, hajlowanie to wstawanie z kolan, cudzoziemcy to degeneraci albo robactwo...
  I to nic że na świecie mają was za przygłupich, ksenofobow z różańcami, bo tylko my mamy rację a discopolo jest wartosciowsze od Mozarta

 • wikal

  Oceniono 6 razy 2

  Niestety szanowny socjolog myli klasę średnią z plebsem, zaznaczam nie z ludem, tak zwanym prostym człowiekiem, bo tych definiuje prawidłowo. Fakt, że ktoś założył kilkanaście lat temu warzywniak albo nawet firmę odzieżową zaczynając od tanich kontenerów z Chin, nie czyni go przedstawicielem klasy średniej. Trzeba jeszcze coś czytać, zdać choć maturę, mieć jakąś wiedzę o świecie i jakąś etykę zawodową czy biznesową. Plebs czegoś się dorobił, warzywniak dobrze prosperuje, żona ma nowe ciuchy, dzieci tablety, a cała rodzina co roku wyjeżdża do Egiptu, a zimą to nawet na narty do Austrii. I oczywiście czują się lepsi od tych sędziów, lekarzy, nauczycieli czy artystów. I dobrze im tak - dowalić im, wywalić z roboty, wszak "my som te mondre". Tu diagnoza była słuszna. Wielu głupich drażnią mądrzejsi od nich. Ale to naprawdę nie jest żadna klasa średnia.

 • Andrzej J.

  Oceniono 2 razy 2

  Jak (prawdopodobnie) będzie wyglądać polski autorytaryzm?

  Po podporządkowaniu prokuratury i likwidacji niezależnych sądów, Partia nie będzie miała już praktycznie żadnych formalnych ograniczeń w zwalczaniu opozycji i krytycznych wobec niej mediów.

  Po sądach to właśnie media będą następnym celem ataków Partii. Przy pomocy usłużnych gazet, trolli internetowych i państwowej telewizji stworzy się (już stworzono) obraz ?liberalnych? mediów jako zdrajców, chodzących na zagranicznym pasku. Dojdzie do próby repolonizacji, czyli przejęcia przez spółki skarbu państwa prywatnych mediów.

  Jeśli ta próba się powiedzie, w nowych władzach zasiądą pracownicy mediów narodowych, którzy już sprawdzili się na odcinku propagandy, czy to w gazetach pokornie usłużnych Partii, czy to w mediach publicznych. Zatem o 19 usłyszycie, że świat patrzy z podziwem i zazdrością na sukcesy polskiej gospodarki, a o 19:30 dowiecie się o targowicy z totalnej opozycji, która podnosi rękę na władzę ludową.

  Jeśli jednak się nie uda, ze względu na np. naruszenie zasad jednolitego rynku, czy z powodu nieformalnego nacisku amerykańskiej administracji, Partia będzie nękać prywatne stacje wysokimi karami finansowymi pod głupimi pretekstami, np. ?sprzeczności z polską racją stanu?. Wystarczy, że nie powtórzysz partyjnej narracji o próbie kanapkowego puczu i dostaniesz 1,5 miliona kary, w przeciwieństwie do mediów, które te brednie gorliwie podchwycą i twórczo przerabią, by dokopać opozycji i przypodobać się władzy. Nękanie karami finansowymi będzie miało dwa cele: zmuszenie właściciela do dogadania się i odsprzedania biznesu ?z własnej woli? lub zmuszenie właściciela do autocenzury, w tym przypadku do relacjonowania wydarzeń z punktu widzenia korzystnego dla władzy. Oczywiście media będą mogły się odwołać, ale wg ustawy odwołanie to trafi do nowej izby Sądu Najwyższego, więc już dzisiaj wiadomo, jakie będzie rozstrzygnięcie.

  Poza mediami, Partia skupi się na rozprawie z opozycją. Prezes wprost zapowiedział koniec z bezkarnością wobec wrogów, którzy ?chcą doprowadzić nasz kraj do ciężkiego kryzysu?. Ci, którzy w demokratycznych państwach są po prostu rywalami politycznymi, w Polsce zostali wrogami Partii, a przez to i całego kraju, bo dobro Partii to dobro Polski. Będzie więc Partia protestujących wyciągać na demonstracjach z tłumu, spisywać, karać mandatami, a czasami wsadzać na 48 godzin na dołek. Czasami prokurator, który akurat awansował w jeden rok o 2 szczeble, przygotuje akt oskarżenia, a awansowany, w równie krótkim czasie, sędzia skaże protestujących na grzywnę, prace społeczne czy kilka dni więzienia. Kto, mając pracę i kredyt, będzie ryzykować kilkudniową absencję w pracy? Nie będzie żadnych ścieżek zdrowia, nie będzie takiej potrzeby.

  Oberwie też opozycja parlamentarna. Być może w okresie przedwyborczym dojdzie do jakiegoś spektakularnego aresztowania. Może to być prezydent któregoś z miast (stolicy?), może być minister z rządu PO-PSL. Na zarzuty, rozdmuchane do niebotycznych proporcji, będą słabe dowody lub ich nie będzie. W końcu gdyby były papiery na prawdziwe afery, nie czekano by na przejęcie sądów. Media pokorne i być może też już te zrepolonizowane, dostaną materiał na kilka miesięcy.

  Czy wybory będą sfałszowane? Raczej nie. Ani Putin, ani Erdogan, ani Orban nie muszą fałszować wyborów, żeby je wygrywać. Nie po to się łamie konstytucję i zasady gry, żeby jeszcze przeprowadzać oszustwo wyborcze. Same opisane wyżej zabiegi mają na celu przekonanie wyborców, że interes Partii to interes Polski, protestujących zaś zastraszyć, a media uciszyć.

 • paweldeeee

  Oceniono 2 razy 2

  W imieniu kontrabasistów się sprzeciwiam! Kontrabasiści mogą w orkiestrze wszystkich zagłuszyć paroma ruchami smyczka i to na pustych strunach. Oni są najważniejsi, stoją z boku, by wszystko kontrolować, rozpoczyną się od nich parę niezłych [części] najlepszych Symfonii. To altówkowicze są chudziny.

 • Adrian Lągota

  Oceniono 2 razy 2

  Wydaje mi się, że problem nie leży w wyborcach, bo każdy ma prawo do własnych poglądów oraz wyboru tego kandydata, którego uważa za słusznego. Tak działa system demokratyczny. Problemem są media, które świadomie prowadzą manipulacje, które maja na celu ukierunkowanie toku rozumowania co prowadzi do jeszcze większych afer między ludźmi o różnych poglądach. Przypominam media maja pokazywać obiektywizm i niezależność żeby człowiek, który je ogląda, słucha czy czyta miał prawo zdecydować co jest według niego prawdziwe. Krótko mówiąc media powinny podawać fakty, a nie opinie. Opinia należy do odbiorcy przekazu! Zdecydowanie co raz mniej rzetelnych dziennikarzy.

 • samapanihrabina

  Oceniono 4 razy 2

  W końcu ktoś potwierdził badaniami, że "Ucieczka od wolności" ma miejsce znowu z poparciem tych samych grup jak osiemdziesiąt lat temu. W komentarzach widzę jednak, że refleksja nie jest w modzie, a uparte powtarzanie bzdur owszem. Tacy przeciwnicy do dla PISu skarb.

 • susdomestica

  Oceniono 4 razy 2

  Problem jest taki, że na jedno PiS nie ma pomysłu, albo nie jest to w interesie PiSu. Samowystarczalne, radzące sobie społeczeństwo, bez potrzby takich programów jak 500+. Lepiej chodować, na koszt tych co i tak nie zagłosują na PiS, rzeszę zależnych od publicznych pieniędzy, których można będzie straszyć, że jak nie zagłosujecie na PiS to wam zabiorą socjal. A w tą wizję doskonale wpisuje się coraz niższy poziom edukacji, niszczenie systemu szkolnictwa, wprowadzanie na siłę religii, redukowanie przedmiotów takich jak matematyka, fizyka, chemia. Z całym szacunkiem, ale na podrasowaniej dumie narodowej, czy nabrzmiałej religiności nie da się zbudować potęgi gospodarczej. Trzeba technologii, badań naukowych, kreatywności. Niestety, procedura wyrównywania różnic klasowych poprzez gnębienie i upadlanie tych co do czegoś doszli, wyczerpie się kiedyś, a wtedy będziemy w tym samym miejscu co ~40lat temu... a świat nie będzie na nas czekał. Niezawisłe sądy i trybunał konstytucyjny może nie są potrzebne w tej chwili suwerenowi, ale będą potrzebne jak ten piękny świat zacznie zjadać własne dzieci. Wtedy ci co dzisiaj popierają niszczenie niezawisłości sądów i upolitycznienie trybunału konstytucyjnego, zorientują się, że ostatnie narzędzie pokojowego dochodzenia swoich praw sami pozwolili sobie odebrać. Pozostanie tylko rozwiązanie siłowe, znowu będzie trzeba opłakiwać bohaterów. A gdzie rozwiązania, które pozwolą klasie ludowej dogonić klasę średnią i obu tym zbliżyć się do tych "elit" (strasznie się to słowo spieniężyło)?

 • mjg06

  Oceniono 6 razy 2

  Czy to jest kraj idiotów?

 • Oceniono 4 razy 2

  Podobny problem mają media w USA z faktyczną charakteryzacją wyborców Trumpa.
  Sargon zrobił świetny materiał na ten temat, materiał ma 18 minut, najciekawsze fragment zaczyna się od 9 minuty.
  youtube.com/watch?v=YjFmOKqyWpE

 • ekorbel

  Oceniono 4 razy 2

  Świetna rozmowa, dla mnie w niej najważniejsze zdanie to: "I co w tym złego? Bez kontrabasistów nie ma orkiestry.
  - Zgoda. Ale w naszej sferze symbolicznej nie ma miejsca na taką dumę. Wszyscy mają być solistami."
  Sukces, sukces i sukces. Mantra, która niszczy solidarność między ludźmi i chęć współpracy. Do tego te wszystkie programy gdzie wygrywa ten, który wyeliminuje innych, oszuka ich, stworzy wrażenie, że jest przyjacielem, ale wbije szpilę by zająć pierwsze miejsce. III RP to kultura wykluczania i PiS też to wykorzystuje. Rację ma pan Gdula mówiąc, że trzeba wymyślić Polskę gdzie i dla PiS będzie miejsce i jego wyborców.

 • erhud

  Oceniono 2 razy 2

  "Wzrost poczucia mocy przez wzięcie kogoś pod but" to całkiem dobra propozycja pod warunkiem, że pod tym butem znajdą się elity. Na szeroką skalę i na długo. Niestety na razie PiS głównie markuje takie ruchy.

 • vilijonkka

  Oceniono 2 razy 2

  Ciężko się czyta ten artykuł operujący tak absurdalnym pojęciem "klasy średniej". Fryzjerka to "lud", nauczycielka - "klasa średnia". Rozumiem, że chodzi o "średniość" w danym Miasteczku... Tylko czy "elitą" nazwą tam w raporcie rodzinę z 2 samochodami? Idąc takim tokiem rozumowania poszczególne klasy będą stanowić identyczny procent w każdej części kraju, niezależnie od obiektywnej zamożności... Coś tu się nie zgadza.
  Super, że ktoś zrobił badania w mniejszym mieście w centralnej Polsce, nie wszyscy jesteśmy z Warszawy. Lepiej byłoby je poszerzyć o inne rejony, ale to i tak lepsza próbka "przeciętnego Polaka" niż koncentrowanie się wyłącznie na miastach czy na badaniach telefonicznych.
  Nie dziwię się, że mało jest dumy z otwartości na uchodźców i prawo wyboru - skoro partie opozycji są tak słabe i żałosne. Wreszcie mam w sejmie partię reprezentującą mój światopogląd - ale N to gromadka tchórzliwych partaczy, na co tu liczyć? Z czego być dumnym?
  Oczywiście nie trzeba społecznej aprobaty, żeby otwarcie mówić o swoich poglądach, ale na pewno tak jest łatwiej. Stąd cichną głosy o tolerancji, rosną w siłę głosy konserwatywne.

 • lucrimosa

  Oceniono 8 razy 2

  "Prawdziwy sprzeciw wobec władzy PiS-u polega na wymyśleniu świata, w którym dla PiS-u też będzie miejsce." - trzeba rozbudować Tworki do rozmiarów księstwa

 • irishrem

  Oceniono 4 razy 2

  Tak czy owak, PiS to i tak samo zło, którym zarazili mnóstwo Polaków. Zapłacą za to tak, czy owak. Wierzę w to.

 • vperjed

  Oceniono 8 razy 2

  Jestem tą "klasą średnią" z miasteczka pod Warszawą. I tyle jeśli chodzi o zbieżności. Mam 39lat, mgr inż, rodzinę, firmę, dom i jakiś tam majątek. Siostra żony jest prawniczką po aplikacji, a mój brat wykładowcą na uniwersytecie w Anglii. Wszyscy mieścimy się w grupie potencjalnych wyborców PiSu, ale nikt z nas nie bierze go bezkrytycznie. Nie chcemy też demolki sądownictwa (szczególnie siostra, która relacjonuje sytuację "od kuchni"). Pamiętamy jednak, co działo się wcześniej, i naprawdę wbrew tezom z artykułu potrafimy oddzielić nieudolność od złodziejstwa.

 • adam1967r

  Oceniono 8 razy 2

  Może ktoś w końcu zdefiniuje co to jest "klasa średnia" - bo wg tego artykułu jej przedstawiciele to pani z bazarku ( własny biznes ) i sołtys Pipidówki ( administracja publiczna )

 • janamalin

  Oceniono 12 razy 2

  Jak p. Gdula skomentuje proces zmiany poparcia dla partii politycznych? W lutym 2009 roku było na odwrót: 45% poparcia PO - 18% - PiS. Co się takiego stało, że ci sami ludzie zmienili diametralnie swoje preferencje?

 • on1950

  Oceniono 6 razy 2

  Pisowi tyka mega problem. Kilka milionów budzetowki która zarabia grosze bardzo często do 2 tys netto i.to nie na prowincji. Obsługa sądów urzędy obsługa szkół. PiS wyniósł pensje sprzedawcy bułek do wysokości pensji pracownika biurowego czy ludzi wykształconych z tzw niższej średniej klasy średniej. Jak powiedziała lekarka w Chełmie czas przestać być judymem gdy rezydent dostaje 1 tys więcej niż ja.Pis nie dostrzega że rośnie mu bunt tej większości która ma po 10 20 lat pracy a przychodzi nic nie umiejacy student i dostaje 200 brutto mniej

 • baby1

  Oceniono 6 razy 2

  "A klasa średnia? W małym mieście to przede wszystkim nauczyciele, urzędnicy ..."
  Nie ośmieszajcie się z tą klasą średnią. W małych miasteczkach praktycznie nie istnieje klasa średnia. Nauczyciele, urzędnicy - to współcześnie proletariat inteligencki - zresztą przeciętnie wykształcony.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 8 razy 2

  Kolejny przykład na to że socjologia to jest jakaś "pseudo nauka" wygląda na to że można każda tezę udowodnić przy pomocy badań w "Miastku"... Ale już stwierdzenie że klasa średnia jest przeciwko ellitom zwala z nóg :-)
  W krajach cywilizowanych klasa średnia = elita. Elita kraju to nie banda oligarchow czy partyjnych Misiewiczów w spółkach skarbu państwa

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 12 razy 2

  Nie, nie, nie. Nie i nie.

  Takich lewicowców to ja już przerabiałem, w czasach SLD. Chłop pieprzy jak potłuczony i odnawia mantrę,

  Nie.

 • n29a

  Oceniono 1 raz 1

  Ojp... Lołer-medel-klas...

 • sonix24

  Oceniono 1 raz 1

  "Prawdziwy sprzeciw wobec władzy PiS-u polega na wymyśleniu świata, w którym dla PiS-u też będzie miejsce"
  Uuuuu! Z takim podejściem to ty misiu już przegrałeś. Tylko o tym nie wiesz.
  Trzeba wykluczyć cały POPIS. I wtedy można dopiero myśleć o naprawianiu państwa. Przy prawakach to z definicji niemożliwe.

 • magdolot

  Oceniono 3 razy 1

  Kocham pana, Panie Gdula. Za mówienie konkretów opartych na solidnych podstawach. Dzięki takim jak Pan możemy wrócić z dalekiej podróży i odzyskać w miarę normalną rzeczywistość zamiast się bezsensownie napierdzielać.

 • p.plast

  Oceniono 5 razy 1

  Od kiedy urzędnik to klasa średnia?
  Klasa średnia to na nich zasuwa od rana do nocy a darmozjady tylko utrudniają zycie

 • Paweł Graczyk

  Oceniono 7 razy 1

  "W raporcie używamy fikcyjnej nazwy Miastko" - Miastko to jak najbardziej prawdziwe maisto na Pomorzu. A fikcyjna jest niemal całość narreacji.

  Tak jak same badania były chyba fikcyjne, przynajmniej tak wynika z tego wywiadu jak i to ze pan dr. zadnym naukowcem nie jest... Co to za socjolog, który robi "badania" aby potem wpisywać się w polityczną agitację? Te badania muszą być materiałem do późniejszych kalkulacji statystycznych. To jest matematyka a matematyka potrzebuje nie wywiadów środowiskych gdzie "pani Alicja" pitoli jakieś głupoty do mikrofonu, tylko ankiet z pozycjami do zakreślenia itd... Tezy typu że "PiS wmówiło klasie średniej że PO kradnie" po spektaklach z HGW w warszawie i Schetyna zapowiadącym rozwiązanie CBA są po prostu niedorzeczne... Narreacja o tym że klasa średnia leczy swoje zakompleksienie obarczając niewinna PO, jest to dokładnie tym samym co pare lat temu powtarzano o robotnikach. Jak to jest że klasy sie zmieniają a wytłumaczenie pozostaje to samo :)

 • andrew-live

  Oceniono 3 razy 1

  NOWA ELITA U KORYTA,WYPROWADZA KASĘ PUBLICZNĄ NA POTĘGĘ A SWOJEMU SUWERENOWI,WMAWIA ŻE TAK MA BYĆ,ALE MA PECHA BO POZOSTALI SIĘ NA TO NIE NABIERAJĄ ,PRZYJDZIE CZAS ROZLICZEŃ!!!!!!!!!!!!!!!

 • stasi1

  Oceniono 7 razy 1

  Ciekawe ilu nauczycieli popiera pisuar? U mojej kobiety na 10 urzędniczej żadna za nimi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX