Krytykujesz WOŚP? "Kolejny rząd obiecuje cuda, a bez Owsiaka nie byłoby sprzętu" [LIST]

- Krytykujesz Owsiaka? Napisz specjalne oświadczenie. "Nie chcę, aby moje życie oraz moich bliskich było ratowane przez sprzęt zakupiony dzięki WOŚP" - pisze pan Marcin.

WOŚP 2018. Można mieć różne zdanie na temat osoby Jerzego Owsiaka. Można być za, a nawet przeciw. Powstaje tylko jedno pytanie, dlaczego przez 26 lat on nadal ma co robić. Przecież w normalnym kraju zakupy sprzętu medycznego, wyposażenia placówek medycznych i urządzeń rehabilitacji leżą w gestii odpowiednich organów, będących delegaturami rządu.

Wyczytałem ostatnio bardzo mądre zdanie, z którym się zgadzam: dla prawicy Owsiak jest lewicowy, niekościelny i niestandardowy. Dla lewicy też nie jest wygodny, bo pokazuje nieudolność aparatu państwowego w najważniejszej dziedzinie, jaką jest ratowanie i ochrona zdrowia obywateli.

Kolejny rząd obiecuje cuda, a bez Owsiaka nie byłoby sprzętu. Gdyby nakłady rządu na opiekę medyczną były większe oraz gdyby inne organizacje organizowałyby zbiórki, to Jerzy Owsiak nie byłby fenomenem. Od lat robi coś, czego nikt nie powielił, a wręcz nie próbował go przyćmić, stąd krytykowanie go jest bezpodstawne.

A tak w ogóle podoba mi się pomysł akcji oświadczeń, w których każdy krytyk Owsiaka powinien podpisać - że nie chce, aby jego życie i życie jego bliskich było ratowane przez sprzęt zakupiony dzięki WOŚP.

- Marcin Maź

***

Najciekawsze historie pisze samo życie. Jeżeli jest coś, o czym chcesz opowiedzieć, coś skomentować - pisze na adres: listydoredakcji@gazeta.pl.

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie w ten link

Więcej o:
Komentarze (258)
Krytykujesz WOŚP? "Kolejny rząd obiecuje cuda, a bez Owsiaka nie byłoby sprzętu" [LIST]
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 33 razy 13

  Skoro suweren nie ma honoru, to może katoliccy lekarze zastosują klauzulę sumienia - "sprzętem WOŚP nie leczę".

 • n29a

  Oceniono 13 razy 9

  Nie krytykuję Owsiaka - od tego są mali ludzie, którym zrobił niespodziewaną i skuteczną konkurencję na polu charytatywnym. Ale nie jestem też entuzjastą systemu ochrony zdrowia, który od wielu lat wyraźnie na działalność (chwalebną) Owsiaka i darczyńców liczy. To jest CHORE...

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 13 razy 7

  Cholera jasna,
  po ćwierćwieczu warto by wiedzieć, że Wielka WOŚP to nie tylko kasa.
  To przede wszystkim wspólnota dobroci, dziesiątki uratowanych osób (dzięki umiejętnościom dzieci), to duma narodowa (ta dobra duma), to wielka promocja kraju i narodu.
  I MOJA WIELKA DUMA. I radość.
  Kiedyś latem, szedłem w markecie za rękę z małym, roześmianym wnukiem, obaj w koszulkach WOŚP. Zza węgła wyszło 3 łysych z siatą piwa w narodowych koszulkach typu 'kotwica'.
  Zapewniam ich miny BEZCENNE.

 • samsung_galaxy

  Oceniono 14 razy 6

  A pan Marian napisał już oświadczenie: nie chcę być ratowany sprzętem kupionym przez NFZ?

 • balcer-kiewicz

  Oceniono 9 razy 5

  Przy całym szacunku dla Owsiaka i wszystkiego dobrego co robi - przecież to nie żadna święta krowa wyłączona spod jakiejkolwiek krytyki. A pomysł tych oświadczeń wyjątkowo idiotyczny i szkodliwy, szkodliwy głównie dla WOŚP.

 • Igor Terleg

  Oceniono 19 razy 5

  Jasne. Krytykujesz rząd, nie jeździj po drogach, nie posyłaj dzieci do szkół, nie lecz się w szpitalach. To jakiś obłęd. Niech prawica krytykuje Owsiaka jak chce i kiedy chce, na zdrowie. Owsiak i tak uzbiera.

 • andywawa1958

  Oceniono 8 razy 4

  Nie demonizujmy, że bez owsiaka, nie byłoby czym i gdzie leczyć. To co przez te 26 lat kupiono, to kropla w morzu. Tylko propaganda to wyolbrzymia i pompuje balona. Kto chce niech płaci, kto nie niech nie... rozumny człowiek ma prawo wyboru. Nie ma co odsądzać od czci i wiary tych co chcą podreperować finanse owsiaka, tak jak i nie można gorszyć się na tych co dają kasę Księżom i Rydzykowi. Z tym, że wasza gadzinówka bardziej potępia tych drugich, bo z tego nic nie uszczkniecie...:)

 • pigwa_polska

  Oceniono 10 razy 4

  Nie może tak być, że krytyk Owsiaka napisze specjalne oświadczenie: "Nie chcę, aby moje życie oraz moich bliskich było ratowane przez sprzęt zakupiony dzięki WOŚP", gdyż WOŚP korzysta z ulg podatkowych a więc z pieniędzy krytyków.
  Każda NGO ma być pod kontrolą i krytyką - ma być transparentna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX