Znany pisarz nazwał dziennikarkę k****. "Bronicie go? Przyjaciel, to nie ten, co poklepie po plecach"

Znany pisarz Janusz Rudnicki miał nazwać jedną z dziennikarek k****. Po tym, gdy sprawa trafiła do opinii publicznej nazwał to, co się stało, "żartem". O tym, co się wydarzyło pisze nasz czytelnik Bartosz Mindewicz. Sam przyznaje, że różne historie zdarzyło mu się opowiadać o kobietach.

"Ja chciałem o hipokryzji. Ten temat już ostatnio był podnoszony. Rudnicki, Owsiak i tak dalej. Różne historie też zdarzyło mi się opowiadać o kobietach. Ale myślę, że nawet w najgorszych momentach zdawałem sobie sprawę, że nazwanie w żarcie obcej kobiety k****, albo innej obcej kobiecie sugerowanie seksu, jako remedium na różne problemy, może zostać odebrane jako buractwo (inaczej - to po prostu jest buractwo). I jako seksizm. I jako molestowanie. I porównywanie tego z żarcikami barowymi między dwójką znajomych jest nie na miejscu.

Nie trzeba mieć połowy intelektu pana Rudnickiego, żeby skumać, że bronienie takich zachowań, to strzelanie w stopę całemu ruchowi. To plucie w twarz osobom, które lata walczą o zmiany w postrzeganiu, w języku, w prawie, w zwyczajach. Ludziom, którzy walczą o równość i szanowanie drugiego człowieka.

I czy to takie wielkie halo, ten tekst Rudnickiego? Nie, żadne halo. Halo to dla mnie bronienie tego zachowania. W moim wyidealizowanym świecie sytuacja rozwiązałaby się w trzy sekundy. Oskarżony o molestowanie/seksizm powiedziałby: “Bardzo przepraszam. Zupełnie nie wyczułem wtedy granicy. W zasadzie nie miałem co wyczuwać - nie znaliśmy się. Zachowałem się źle, wyraziłem okropnie. To nie przystoi”. End of story. Inni kolesie niech się uczą. A co dostaliśmy? Prześmiewanie. Bronienie. Bo kolega. Bo inteligentny. Bo lubi żartować. Bo pisarz. Nie da się tego czytać.

Mierzcie, proszę, lewicowe poglądy tą samą miarą, co prawicowe. Nie zakrzywiajcie rzeczywistości na korzyść waszych autorytetów, kolegów, współpracowników. To prędzej czy później się zemści. I pamiętajcie: dobry przyjaciel, to nie ten, co poklepie po plecach, gdy źle robimy." - napisał Bartosz Mindewicz 

Zobacz także: Obrończynie dobrego imienia Janusza Rudnickiego, stoicie po złej stronie [OPINIA] 

listydoredakcji@gazeta.pllistydoredakcji@gazeta.pl Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (93)
Janusz Rudnicki miał nazwać jedną z dziennikarek k**** [LIST]
Zaloguj się
 • 174pit

  Oceniono 28 razy 20

  Nic dodać, nic ująć. Burak to burak. Niezależnie, z którego pola pochodzi.

 • krynolinka

  Oceniono 18 razy 12

  I niezależnie od opcji politycznej gonić a nie poklepywać.

 • hamsterx

  Oceniono 15 razy 11

  "Znany pisarz Janusz Rudnicki"
  z ciekawości zapytam ,z czego znany jest ten "pisarz"???

 • barritus

  Oceniono 13 razy 9

  Pierwszy od dłuższego czasu rozsądny tekst w GW.
  Hipokryzja takich twarzy polskiego feminizmu jak p. Szczuka czy p. Żakowska budzi wręcz zażenowanie.

 • algreg

  Oceniono 9 razy 5

  ten rudnicki to żaden znany , a czytam i to nie mało . Ten janusz to po prostu cham spod ciemnej gwiazdy

 • emet77

  Oceniono 6 razy 4

  celnie w 10-tkę - "przyjaciel to nie ten, co polepie po plecach, gdy zrobiłeś źle"

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 11 razy 3

  samo to rozważanie, że "słynny pisarz", że "on po prostu tak mówi", że "przecież on chodzi na czarne marsze solidaryzując się z kobietami", że "to był tylko żarcik" pokazuje odjazd tej całej komentującej lewicującej elity w stronę karkołomnych dość wygibasów logicznych.

 • mobbick

  Oceniono 13 razy 3

  Z rodziną Żakowskich jest coś mocno nie w porządku. Pan Żakowski broni alimenciarza bo mu politycznie pasuje. Pani Żakowska twierdzi, że cieszą ją żarty o "dwóch batach" bo wspiera kolegę chama kosztem wyśmiewania ofiary jego chamstwa.
  Nie wstyd wam? Mnie się robi niedobrze na samą myśl o takich elitach...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX