"Nie kupuj pod cmentarzem majtek, kurtek, butów i chińskiego badziewia" [LIST]

- Jarmark przed cmentarzem mnie poraża - przyznaje pan Marcin Robert Maź i apeluje: - Twoje dziecko naprawdę nie umrze bez ogromnego foliowego balonu i pistoletu z plastiku.

1 listopada. Wszystkich Świętych. Przed cmentarzami ruch. Także w biznesie. W ten dzień kupimy w takich miejscach nie tylko znicze i pańską skórkę, ale też baloniki, ubrania, skarpetki i zabawki. Pan Marcin postanowił wyrazić swoje oburzenie:

"Nie kupuj pod cmentarzem majtek, kurtek, butów i chińskiego badziewia. To nabywcy sprawiają, że pod cmentarzami w dniu Wszystkich Świętych jest tandetny jarmark. Nie będzie kupujących, nie będzie straganów. 

Twoje dziecko naprawdę nie umrze bez ogromnego foliowego balonu i pistoletu z plastiku. Pokażmy, że to jest dzień wspomnienia naszych bliskich, zadumy nad marnością ludzkiego życia i nad przemijaniem. Nie trzeba być wierzącym, żeby poczuć małą tęsknotę za babciami, dziadkami, krewnymi, bliskimi i znajomymi, którzy już odeszli z tego ziemskiego padołu. Gdzie odeszli, to każdy rozważa sam. Robienie z tej okazji bazaru jest przykładem tandety duchowej, braku gustu i taktu. Kup światełko, symbol pamięci, kwiatki, które symbolizują przemijanie. 

- napisał Marcin Robert Maź.

Najciekawsze historie pisze samo życie. Jeżeli jest coś, o czym chciałbyś nam opowiedzieć, coś skomentować - napisz na adres: listydoredakcji@gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (38)
"Nie kupuj pod cmentarzem majtek, kurtek, butów i chińskiego badziewia" [LIST]
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 12 razy 6

  Caly ten wolski katolicyzm, to jeden wielki jarmark. Nic wiecej.

 • kolpik124

  Oceniono 4 razy 4

  te balony i badziew w Polsce A? bo u mnie w ciemnogrodzkiej Galicji nigdy czegoś takiego pod cmentarzem nie sprzedawano :)))

 • z10pietra

  Oceniono 4 razy 4

  Jarmarki zawsze towarzyszyły świętom i uroczystościom.

 • bene_gesserit

  Oceniono 5 razy 3

  ...ale pańska skórka powinna być obowiązkowo. Chryzantemy, znicze, wieńce i skórka.

 • prawdziwy.tebe

  Oceniono 7 razy 3

  "przyznaje"

  Kiedy się w końcu skończy ta okropna maniera wstawiania tego słowa przy każdym cytacie bez względu na charakter przytaczanej wypowiedzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX