Dwa lata PiS w Polsce. "Dawno nie było tak pracowitego rządu!" [LIST]

Konwencja PiS

Konwencja PiS (Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta)

- Na arenie międzynarodowej zaczynają wreszcie zauważać, że Polska, to niekoniecznie kraj posłusznie wykonujący dyrektywy UE - cieszy się Czytelniczka Gazeta.pl. I wyjaśnia, dlaczego zagłosowała na PiS.

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Z tej okazji analizujemy dotychczasowe działania rządu, rozmawiamy zarówno ze specjalistami, jak i członkami obozu rządzącego. Zapytaliśmy także naszych Czytelników o to, czy "dobra zmiana" rzeczywiście okazała się dobra.

Polska polityka zagraniczna

Z wielką uwagą i zainteresowaniem przyglądam się i przysłuchuję pracy obecnego rządu w Polsce. Pragnę zauważyć, że dawno nie było tak pracowitego rządu! Wszystkie dziedziny życia, przez wiele lat, zdawały się, mocno zaniedbane i pozostawione "na pastwę losu". Obywatele w naszym kraju nie czuli się bezpiecznie. Dochodzenie sprawiedliwości w sądach trwało latami, a często kończyło się wyrokami niesprawiedliwymi i rujnującymi. Porządkowanie wielu dziedzin wymaga czasu!

Na arenie międzynarodowej zaczynają wreszcie zauważać, że Polska, to niekoniecznie kraj do ustawienia w szeregu i posłusznie wykonujący dyrektywy UE. Dziś dokładnie widać, jak unijni przywódcy pod wpływem pewnych osób, które na skutek demokratycznych wyborów w Polsce nie dostały mandatu od społeczeństwa do rządzenia krajem i nie mogą się z tym pogodzić - próbują grozić karami, mandatami. 

Jest nadzieja 

Reasumując: Dwa lata pracowitego rządu daje nadzieję na poprawę życia obywatelom i poczucie sprawiedliwości społecznej. Daje nadzieję na większy rozwój gospodarczy, a tym samym na lepszą przyszłość naszych dzieci.

- Danuta Kopczak

***

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

Zobacz także
 • Zdobywczyni tegorocznej nagrody 2018 Man Booker Prize - Anna Burns z Irlandii Nagroda Bookera 2018 przyznana. Laureatką Anna Burns za powieść "Milkman"
 • Hanna Zdanowska. Według radnego wojewoda łódzki chce ogłosić wygaszenie jej mandatu Wojewoda chce wygasić mandat Hanny Zdanowskiej przed wyborami? "Polecenie z Warszawy"
 • Patryk Jaki w drodze na debatę Jaki został zapytany, czy wróci do partii po przegranej w wyborach. "Zobaczymy, co będzie"
Komentarze (35)
Dwa lata PiS w Polsce. "Dawno nie było tak pracowitego rządu!" [LIST]
Zaloguj się
 • sim.salabim

  Oceniono 9 razy 7

  "Na arenie międzynarodowej zaczynają wreszcie zauważać, że Polska, to niekoniecznie kraj do ustawienia w szeregu i posłusznie wykonujący dyrektywy UE. Dziś dokładnie widać, jak unijni przywódcy pod wpływem pewnych osób, które na skutek demokratycznych wyborów w Polsce nie dostały mandatu od społeczeństwa do rządzenia krajem i nie mogą się z tym pogodzić - próbują grozić karami, mandatami"

  Czarno na bialym widac, ze wyborcy PiS nie wiedza na czym polega UE. Ba, nie wiedza nawet na czym polega demokracja. Dla czytelniczki wszystko sprowadza sie do konfliktu i mojszej prawdy, zamiast do obiektywnej oceny sytuacji i przestrzegania prawa i umow miedzynarodowych.
  Przykro, ale wina wczesniejszych rzadow, ze pozwolily na tak tragiczny upadek edukacji w PL i rozbestwienie sie KRK.

 • ja_nieznany

  Oceniono 6 razy 4

  Powalilo was zeby tu cytowac listy glabow z lepszego sortu?
  To ja sie Pani pytam?
  Co z niezaleznymi sadami?
  Co z dziura budzetowa?
  Co z przesluchaniami protestujacych?
  Co ze zwyciestwem 1 do 28 w Unii?
  Gdzie jest prawda smolenska?
  Gdzie sa smiglowce?
  Moge tak dlugo.

  Dobrze Malenczuk napisal, ze po wywalczeniu wolnosci dla demolodow,50% polskiego spoleczenstwa szczurow samo teraz pcha sie do klatki aby byc rzadzonym zalezna reka.

 • lk10

  Oceniono 3 razy 3

  Nikt tak szybko nie zdemolował Polski jak kaczy kuper i jego mafia pod patronatem watykańskiego okupanta.

 • stereotyp76

  Oceniono 1 raz 1

  Szanowne towarzystwo pseudooświeconych "elyt", możecie sobie pluć na autorkę listu do woli, ale dopóki nie zrozumiecie, dlaczego tacy, jak ona zagłosowali na PiS, a tacy jak ja nie zagłosowali w ogóle, dopóty będziecie w opozycji, a PiS będzie rządził.

 • chumski

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda że twoi starzy nie stosowali prezerwatyw , może nie miałby kto głosować na PiS.
  A tak na prawdę to PiS "wygrał" wybory bo ludziom nie chciało się słuchać tych kłamstw.
  Do urn poszło ok 46% wyborców .
  Na Pis głosowało 5 711 687 os.na 15 595 335 głosujących. na 30 732 398 uprawnionych
  czyli zaledwie 1/6 obywateli i uważasz to za zwycięstwo???!!!
  Tępa dupo.

 • udibidi03

  Oceniono 1 raz 1

  Pozim IQ podobny do nogi stołowej, podobnie jak dużej części PiSuarskich komentatorów poniżej. Kretynizmu nie da się leczyć, a szkoda.

 • chumski

  Oceniono 1 raz 1

  Szanowna pani trudno mówić o wygranej kiedy niecałe 50% głosowało tylko dlatego że reszta miała dosyć obietnic przedwyborczych.
  I proszę nie wciskać kitu że większość wybrała PiS bo z uprawnionych do głosowania ogółu Polaków ledwie garstka oddała głosy na PiS.
  Cieszy was to bo reszta olała wybory.
  Proponuję ogłosić przedwczesne wybory do sejmu i senatu i zobaczymy jak PiS będzie zbierał swoje zabawki.
  Trochę rozsądku i realizmu!!!

 • mrpens

  0

  Pracowity to jest Borys Pączek!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje