"Mamy 10 inkubatorów, ale tylko 2 działają". Dramatyczna sytuacja w Sudanie Płd. [TYDZIEŃ DOBREGO SERCA]

W Sudanie Płd. od 5 lat trwa wojna domowa. Wcześniej kraj ten przez dziesięciolecia walczył o niepodległość. Ludność cywilna - zwłaszcza dzieci - cierpią najbardziej. W krótkim nagraniu zobaczycie, jak UNICEF stara się pomóc najbardziej potrzebującym.

Zaczęliśmy w poniedziałek 17 grudnia i przez cały tydzień nie przestajemy. W ramach Tygodnia Dobrego Serca na Gazeta.pl codziennie pokazujemy Wam organizacje, których wsparcie czyni świat lepszym miejscem. Na tej stronie za pośrednictwem UNICEFU możesz pomóc dzieciom w Sudanie Płd. >>

Więcej o:
Komentarze (28)
"Mamy 10 inkubatorów, ale tylko 2 działają". Dramatyczna sytuacja w Sudanie Płd. [TYDZIEŃ DOBREGO SERCA]
Zaloguj się
 • synanki

  Oceniono 13 razy 13

  błędne koło pomocy.

 • dante_waw

  Oceniono 13 razy 13

  "W Sudanie Płd. od 5 lat trwa wojna domowa. Wcześniej kraj ten przez dziesięciolecia walczył o niepodległość"

  I to jest wlasnie kwintesencja Afryki... napierw wypedza najezdzcow a potem rzuca sie sobie do gardla... a potem to wszystko wina kolonizatorow... dawajcie pieniadze bo nas eksploatowaliscie.....

  I tak od lat 60tych.. tylko daj daj... bo to wszystko wasza (bialych kolonizatorow) wina....

 • saves

  Oceniono 10 razy 10

  Kraj walczył o niepodległość... To zupełnie jak Zimbabwe, z którego wypędzono wszystkich białych, a ich majątki rozkradziono. Teraz prezydent błaga by wrócili, bo w kraju syf i bieda. Niektórzy nie powinni walczyć o niepodległość, bo wpadają z deszczu pod rynnę. Jak praktycznie cała Afryka środkowa i południowa z wyłączeniem RPA.

 • satur9

  Oceniono 9 razy 9

  Skoro w Afrykę przez ostatnie 80 lat zostało wpompowane kilkaset miliardów USD tzw. "pomocy" i nadal jest, jak jest... To chyba to raczej nie działa.

 • oczy_argusa

  Oceniono 7 razy 7

  czas chyba najwyższy na rozpoczecie w Sudanie akcji, znanej także w Polsce pt.: "Aborcja jest OK!"

 • adam545

  Oceniono 6 razy 6

  Byłem w Afryce i to co sie dzieje to wina tych dzieciorobów ,mają po 2-3 kobiety i robia dzieciaki bo tylko to potrafia a Wy jak im pomagacie to tylko robicie tym ludziom krzywde bo przestaja myśleć

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 6 razy 6

  A ONZ-i eksperci twierdzili, że jak wymusi się podział Sudanu na Płn. i Pł. to ci z Południa będą kontent i przestaną bawić się w partyzantkę i zamachy ... i pytam się zatem, co znowu k... poszło nie tak, bo oprócz pozytywnych idiotów każdy widzi, że od czasów "we are the world" międzynarodowi frajerzy znajdują się dokładnie w tym samym miejscu pod tytułem "kasa misiu kasa"

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 4 razy 4

  Pompowanie kasy i pomocy do Afryki skończyło się eksplozją demograficzną. Tak naprawdę bardzo zaszkodziliśmy tym ludziom.
  Oni powinni tworzyć państwa, które są w stanie same się utrzymać. Powinni edukować ludność. Kobieta nie moze rodzić 10 dzieci, które spadną na utrzymanie europejczyków. To droga donikąd.

 • popieramkukiza

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe ile UNICEF zapłacił GW za reklamę ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX