Życie 250 tys. dzieci z Sudanu Południowego zagrożone głodem. Jak możesz im pomóc [TYDZIEŃ DOBREGO SERCA - UNICEF]

UNICEF od ponad 70 lat pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Obecnie jednym z najbardziej newralgicznych miejsc na Ziemi jest Sudan Płd., gdzie z głodu może umrzeć 250 tys. dzieci.

UNICEF to część rodziny organizacji ONZ, która dedykuje swoją działalność pomocy dzieciom. Powstała w 1946 roku m.in. z inicjatywy Polaka – Ludwika Rajchmana. W młodości Rajchman walczył z carskimi władzami o niepodległą Polskę, po emigracji do  Francji został lekarzem i bakteriologiem.

W ciągu ostatnich 70 lat UNICEF pomógł setkom milionów dzieci na całym świecie. W samym 2017 roku dzięki działaniom organizacji zaszczepiono na odrę ponad 70 mln dzieci. Organizacja obecna była również w Polsce, już zaraz po wojnie pomagała polskim dzieciom. W całej ówczesnej Europie UNICEF opiekował się 4 mln najmłodszych.

embed

Obecnie organizacja skupia się m.in. na pomocy dzieciom w Sudanie Południowym. To najmłodsze państwo świata od 5 lat zmaga się z konfliktami wewnętrznymi. Doprowadziły one do niewyobrażalnych cierpień dzieci: niedożywienia, rekrutacji do grup zbrojnych, przemocy i gwałtów. UNICEF szacuje, że 250 tys. dzieci może umrzeć z głodu.

UNICEF jest organizacją niezależną od rządów i firm. W całości finansowana jest z datków i 90-92 proc. funduszy przeznaczona jest na bezpośrednią pomoc najbardziej potrzebującym. (Raport za 2017 rok można znaleźć tutaj).

Ty też możesz dołożyć swoją cegiełkę do pomocy dzieciom w Sudanie na tej stronie.

Więcej o:
Skomentuj:
Życie 250 tys. dzieci z Sudanu Południowego zagrożone głodem. Jak możesz im pomóc [TYDZIEŃ DOBREGO SERCA - UNICEF]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX