Umieścił film w sieci, w którym ostrzegał przed zamachem w Wałbrzychu. Teraz grozi mu 8 lat

27-latek wrzucił do internetu krótki film ostrzegający przed możliwym atakiem terrorystycznym w Wałbrzychu. Został szybko namierzony i zatrzymany. Policjantom tłumaczył, że chciał jedynie sprawdzić reakcję lokalnej społeczności, a sam materiał miał być głupim żartem.

Film do internetu trafił wieczorem 31 stycznia. Zaalarmowani o zaistniałym zdarzeniu policjanci niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do ustalenia, kto wykonał i udostępnił materiał w sieci. Do działań włączyli się także funkcjonariusze Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością wrocławskiej komendy wojewódzkiej.

Policjanci ustalili podejrzanego i 1 lutego br. udali się do Boguszowa-Gorc, gdzie w miejscu zamieszkania zatrzymali zaskoczonego 27-latka. Na miejscu zdarzenia zabezpieczyli laptopa, telefony komórkowe oraz router, które mogły posłużyć do umieszczenia filmu w internecie.

Mężczyzna odpowie za stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia i doprowadzenie do niepotrzebnej interwencji Policji oraz zakłócenie pracy wielu instytucji, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. 27-latek stanie teraz przed sądem. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi kara do 8 lat więzienia oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.

Co się z tobą stanie, jeśli przez miesiąc nie napijesz się alkoholu? Badania mówią same za siebie

Więcej o:
Komentarze (4)
Umieścił film w sieci, w którym ostrzegał przed zamachem w Wałbrzychu
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 7 razy 5

  Dla żartu i sprawdzenia reakcji dostanie "zawiasy" i kilkadziesiąt tysięcy do zapłaty.

 • elenem

  Oceniono 4 razy 2

  No to sobie chłopak poszalał.... za głupotę się płaci. Jak wyjdzie za x lat, to juz będzie mu nie do śmiechu.

 • 162tony

  Oceniono 6 razy 0

  /No i sprawdził reakcję. Teraz twarda reakcja prokuratury i jeszcze twardsza reakcja sądu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX