"Wiadomości" TVP z 23 stycznia: Morawiecki tworzy państwo opiekuńcze, Platforma chyli się ku upadkowi

Czołówka

Czołówka "Wiadomości" TVP (wiadomosci.tvp.pl)

W "Wiadomościach" TVP z 23 stycznia sporo uwagi poświęcono planom Mateusza Morawieckiego wobec opieki socjalnej dla seniorów. Podkreślono, że premier chce stworzyć państwo opiekuńcze i szczególną troską otoczyć seniorów. W TVP zapewniano, że rządowi PiS zależy na rozwoju górnictwa.

- Jestem szczęśliwy, że w ten sposób tworzymy państwo opiekuńcze - podsumował plany rządu wobec najstarszych obywateli Mateusz Morawiecki. Chodzi o program polityki wobec osób starszych na lata 2020-2030. Jego filarami mają być bezpieczeństwo, uczestnictwo i solidarność.

W TVP informowano, że i tak sytuacja seniorów w ostatnich latach uległa znaczącej poprawie. W ramach programu Senior+ powstało ponad 130 dziennych domów seniora, wprowadzono refundowane leki, uniwersytety trzeciego wieku, a także podwyższono emerytury.

TVP: Rząd PiS dba o górnictwo

Jak można było się dowiedzieć z najnowszych "Wiadomości" TVP, rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o rozwój polskiego górnictwa. Dowodem ma być podpisanie programu dla sektora górnictwa kamiennego do 2030 roku. Branża węgla kamiennego ma stać się innowacyjnym i stabilnym sektorem.

Wprowadzenie programu ma sprawić, że górnictwo stanie się nowoczesną i efektywną branżą przemysłu. Jak przekonywali dziennikarze telewizji publicznej, jednym z kluczowych wyzwań będzie wdrażanie wspomnianych innowacji, którymi już może pochwalić się m.in. Jastrzębska Spółka Węglowa.

Totalny upadek Platformy Obywatelskiej

- Platforma nie ma przywództwa, nie ma programu, nie wiadomo po co jest, nie jest znana z żadnej inicjatywy, traci wyborców - tak ocenił stan największej partii opozycyjnej Norbert Maliszewski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W materiale "Wiadomości" TVP krytykowano Platformę Obywatelską na wszystkie możliwe sposoby.

Wspomniano o liście senatorów PO do Grzegorza Schetyny, w którym sprzeciwiono się "łamaniu kręgosłupów posłów w czasie głosowań, a nawet "łamaniu Konstytucji przez samego szefa PO". - Grzegorz Schetyna jest szczególnym typem przywódcy partyjnego, którego nawet własna partia nie poważa i nikt nie ceni - podsumował na antenie TVP Rafał Ziemkiewicz. Wypomniano również o rekordowo niskim poparciu dla PO w najnowszych sondażach, zwiastując nadchodzący bunt i rozłam wewnątrz partii.

Sprawdź, czy rozpoznasz, do którego kraju należą pokazane flagi
1/28W tym quizie masz jedno zadanie: Dopasuj państwo do przedstawionej flagi
Zobacz także
  • Inauguracja lotów z Lublina do Warszawy Strajk pracowników LOT-u. Spółka zapewniała, że nie będzie odwołanych rejsów. Sprawdziliśmy
  • Dzisiaj odbędzie się strajk pracowników PLL LOT Strajk w PLL LOT; na ulicach Warszawy protesty taksówkarzy i rolników [WIADOMOŚCI DNIA]
  • Tadeusz Cymański Cymański tłumaczy premiera z przekleństw na taśmach: Znalazł się bliżej ludzi, był zbyt idealny
Skomentuj:
"Wiadomości" TVP 23.01: Polska będzie krajem opiekuńczym
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje