Zimiński rozstaje się z Trójką. To reakcja na odejście Andrusa. Padły słowa o "świństwie"

Kolejne - po Arturze Andrusie i Robercie Kantereicie - odejście z Trójki. Wojciech Zimiński w geście solidarności z kolegami zakończył współpracę z rozgłośnią. 

O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza". - Wszyscy mają jakieś swoje „dopóki”. I to moje „dopóki” właśnie nastąpiło. Moja wytrzymałość na świństwo się skończyła. Nie odpowiada mi koncepcja mediów publicznych, które służą wyłącznie jednej stronie. Nie odpowiada mi tępienie, niemal fizyczne, ludzi z innymi poglądami - mówi "Wyborczej" dziennikarz. Przyznaje również, że o odejściu myślał już od dawna.

Zimiński był związany z Programem Trzecim Polskiego Radia z przerwami od początku lat 90. Ostatnio od 2011 roku prowadził audycję "Urywki z kalendarza". "Obecne kierownictwo radia przeniosły ją z godz. 8:50 na 6:50. Satyrycy zbyt kąsali obecną władzę" - czytamy. 

Praca u konkurencji

Dziennikarz jest też współprowadzącym program "Szkło kontaktowe" w TVN24. Na jednoczesną pracę w radiu i telewizji nie było zgody w przypadku Andrusa i Kantereita. Odeszli na własną prośbę, wybrali współpracę z TVN24 - poinformował zarząd PR. 

Andurs pracował w Trójce przez ostatnie 23 lata, Kantereit - przez 13. Artur Andrus pojawia się regularnie w "Szkle kontaktowym", Robert Kantereit jest gospodarzem programu porannego w TVN. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (36)
Wojciech Zimiński rozstaje się z Trójką. To reakcja na odejście Artura Andrusa
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 16 razy 14

  Zwolniło się miejsce w ramówce dla Pietrzaka i Wolskiego.

 • forsberg77

  Oceniono 12 razy 10

  Co to władza która nie pozwala śmiać się z siebie...?
  Taka która z hukiem upadnie...

 • stefan-50

  Oceniono 9 razy 7

  To jest też moje rozstanie z "trójką". Przykre to bo jestem jej wierny od ponad 40 lat. Przykro o tym pisać a jeszcze przykrzej zrobić ale trudno, wyboru nie mam.

 • juma07

  Oceniono 9 razy 7

  Rydzykowej medialnej katolickiej szkółce kadry urosły .. należą im się synekury

 • jurek4491

  Oceniono 14 razy 6

  Prawdziwi dziennikarze sr.ją na REŻYMOWE rozgłośnie , niech sobie zatrudniają wieśniaków z PiSu .

 • juma07

  Oceniono 7 razy 5

  Pozostawanie w PR3 to kolaboracja, zarząd już dawno powyrzucał dziennikarzy i publicystów, pozostawił gości od muzyki i gaworzenia, oni przyciągają jeszcze słuchaczy do Trójki, ale w pasmach publicystycznych PiSowska "jazda bez trzymanki". Trójki już nie ma.... muzyka to jedynie wabik dla starych trójkowiczów aby im sączyć do ucha przy okazji "prawdy objawione Pisowskich propagandzistów". i tyle w temacie..

 • norman67

  Oceniono 13 razy 5

  3. nie dawała już się słuchać. To pisiolenie było nieznośnie. Już chyba tylko kolaboranci tam zostali.

 • gintrowa

  Oceniono 6 razy 4

  Trójki , jedynki, dwójki już dawno nie słucham, szkoda nerwów, ostała się tylko garstka, nie mówiaca o polityce, ale tę też chcą wypieprzyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX