Julia Przyłębska pozbyła się zdjęć poprzednich składów TK. Wylądowały w piwnicy

Portrety wcześniejszych składów Trybunału Konstytucyjnego zniknęły ze ścian sekretariatu prezesa instytucji - alarmują internauci. "Mam wrażenie, że polska demokracja też została złożona do piwnicy".

Na portalach społecznościowych pojawiło się zdjęcie kartonu wypełnionego zdjęciami byłych składów sędziowskich Trybunału Konstytucyjnego. Do tej pory zdobiły ściany sekretariatu prezesa TK. Teraz podobno trafiły do piwnicy.

"Mam wrażenie, że polska demokracja, z woli suwerena, też została złożona do piwnicy. I pewnie trochę sobie tam poleży" - padł komentarz na Twitterze. 

Znikające zdjęcia, znikające tytuły

To nie pierwszy raz, kiedy Julia Przyłębska usunęła z widoku coś, co jej się nie podobało. Niedługo po tym, jak została mianowana prezesem Trybunału Konstytucyjnego, z jego strony zniknęły tytuły naukowe sędziów. "Wyborcza" zastanawiała się wtedy, czy miało to związek z tym, że z siedmiu osób wybranych przez PiS "tylko dwie mają tytuł naukowy profesora: Lech Morawski i Henryk Cioch". Przyłębska oraz sędzia Piotr Pszczółkowski mają jedynie tytuły magistra prawa.

Więcej o:
Komentarze (131)
Julia Przyłębska pozbyła się zdjęć poprzednich składów TK. Wylądowały w piwnicy
Zaloguj się
 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 17 razy 5

  "Prezes Rzepliński jest nieśmiertelny". Sędzia Biernat [13.09.2016]
  Skoro tak, to s.Biernatowi mozna urzadzic kapliczke w piwnicy, wywiesic tam portret "niesmiertelnego", by mogl modlic sie do swego guru o to, "zeby bylo tak jak bylo".

 • milfur

  Oceniono 25 razy 3

  straszna zbrodnia!
  może jakiś marsz zrobimy w sprawie zdjęć prlowskich sędziów?

 • sapere-auso

  Oceniono 16 razy 2

  Wylądowały w piwnicy... a powinny na śmietniku!

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 18 razy 2

  KODorasci, dalej bronic zdjec przed zdjeciem !

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 16 razy 2

  Ojej, to juz POrtrety zniknely i nie bedzie sie do kogo modlic "zeby bylo tak jak bylo" ? Straszne. Sedzia Biernat tego nie przezyje...

 • aazz91060

  Oceniono 12 razy 2

  Powinna wystawic na aukcji Owsiaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX