Opole 2017. Rodzina Wojciecha Młynarskiego: TVP planuje koncert ku czci Taty bez naszej wiedzy

Opole 2017 będzie pełne kontrowersji. Zmartwieniem TVP nie jest już tylko bojkot ze strony części artystów. Okazało się, że telewizja planuje też koncert pamięci Wojciecha Młynarskiego, tyle że bez wiedzy jego rodziny.

Opole 2017 i jego organizacja stoją pod wielkim znakiem zapytania. Agata, Paulina i Jan Młynarscy właśnie poinformowali, że TVP chce podczas tegorocznego festiwalu zorganizować koncert pamięci ich zmarłego ojca. Jest jednak pewien szkopuł: o całej inicjatywie dowiedzieli się, jak przekonują, "jako ostatni, nieoficjalną drogą".

Dotychczas ani Fundacja Wojciecha Młynarskiego ani żadne z nas, spadkobierców, nie zostało oficjalnie zaproszone przez TVP do rozmów na temat ewentualnego wykorzystania utworów Wojciecha Młynarskiego, do których prawami dysponujemy

- przekonuje rodzina. I dodaje, że do festiwalu zostało już niewiele czasu, stąd wątpią, by udało się w tak krótkim terminie przygotować koncert "spełniający wymagania zgodne z artystycznym i profesjonalnym poziomem reprezentowanym przez naszego Ojca".

Od jego śmierci minęły zaledwie 2 miesiące. Prosimy o uszanowanie żałoby, w której pozostajemy

- apeluje rodzina artysty. Powstaje więc pytanie, jak TVP odniesie się do tych doniesień i czy koncert pamięci Młynarskiego w ogóle się odbędzie. Odezwaliśmy się w tej sprawie do stacji, która zdementowała informacje o koncercie.

Pełna treść wpisu tutaj:

Wojciech Młynarski zmarł 15 marca tego roku. Kilka dni później skończyłby 76 lat. Od bardzo dawna zmagał się z poważną chorobą.

Wojciech Młynarski nie żyje. Ten wywiad z artystą jest dziś wyjątkowo aktualny >>>

Opole 2017. Długa lista problemów

Zamieszanie wokół koncertu pamięci Młynarskiego to jednak nie jedyne zmartwienie TVP. Wydłuża się bowiem lista artystów, którzy bojkotują tegoroczny 54. Festiwal Piosenki Polskiej. Na scenie nie pojawią się m.in. Kayah, Nosowska, Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Andrzej Piaseczny, Kasia Cerekwicka czy zespół Kombi. Z udziału zrezygnował też Artur Orzech, który miał poprowadzić koncert debiutów.

Gwiazdy, które zbojkotowały Opole 2017 >>>

"Timmers-sramers niech nas proszę pana wywali z Unii". Wojciech Cejrowski daje popis w TVP

Więcej o:
Komentarze (77)
Opole 2017. Rodzina Wojciecha Młynarskiego: TVP planuje koncert ku czci Taty bez naszej wiedzy
Zaloguj się
 • Maria Bobrowska

  Oceniono 21 razy 11

  Młynarski Sp. ostatnio krytykował obecną władzę a władza nie chce uszanować żałoby rodziny ,tylko Kaczyński żąda aby uszanowano jego polityczne modły w każdym miejscu .Myślę ,że śp.Wojtek M. nie chciał by być obecnym w Opolu.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 19 razy 9

  Dotychczas ani Fundacja Wojciecha Młynarskiego ani żadne z nas, spadkobierców, nie zostało oficjalnie zaproszone przez TVP do rozmów na temat ewentualnego wykorzystania utworów Wojciecha Młynarskiego, do których prawami dysponujemy
  *********************************************
  Czyli chodziło o pieniądze. Od początku tak myślałem.

 • mid1

  Oceniono 13 razy 5

  A ja chciałam za Pana Wojciecha zmówić jak co niedzielę "Zdrowaśkę", no ale Rodziny się nie zapytałam, więc to robię:
  "Szanowna Rodzino, czy mogę" ?

 • plk.stopczyk

  Oceniono 27 razy 3

  A ja głupi myślałem, że w Polsce wystarczy zapłacić ZAIKS za utwory reprezentowane na danym evencie. Ale może córki Wojciecha Młynarskiego mają jakieś inne podejście do korzystania z praw autorskich?

 • 31.februarius

  Oceniono 23 razy 3

  "Powstaje więc pytanie, jak TVP odniesie się do tych doniesień i czy koncert pamięci Młynarskiego w ogóle się odbędzie. Odezwaliśmy się w tej sprawie do stacji i czekamy na jej odpowiedź."

  TVP się nie odważy, zaraz dobrałby im się do duqy Timmermans.
  Hans Timmermans!

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejne Niemeny się szykują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX