Rutkowski robi show ze śmierci Magdy. Zero faktów, fałszywe zdjęcie

Rutkowski bada okoliczności śmierci Magdaleny Ż. Choć nie był jeszcze w Egipcie, ma już mocne opinie w tej sprawie. Jego zdaniem kobieta nie zginęła od upadku i prawdopodobnie została zgwałcona.

W czwartek wieczorem biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego zaczęło badać okoliczności śmierci Magdaleny Ż., która 26 kwietnia poleciała do Egiptu. Kobieta zmarła cztery dni później, w wyniku obrażeń, które miała odnieść po upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala. Jednak Rutkowski jest zdania, że kobieta nie mogła umrzeć z tego powodu, ponieważ pod oknem znajduje się trawnik - podała wrocławska "Gazeta Wyborcza". To nie jedyna hipoteza, jaką detektyw wysnuł w ciągu zaledwie jednego dnia śledztwa.

Niewyjaśniona śmierć Magdy w Egipcie. Apel siostry: Nie bawcie się w detektywów

"Typowa reakcja na tabletkę gwałtu"

Rutkowski jest przekonany, że Magdalena Ż. przed śmiercią była ofiarą napaści seksualnej, możliwe, że nawet zbiorowego gwałtu. Jego zdaniem, ktoś podał jej tabletkę gwałtu, czego dowodem miały być zdjęcia z hotelu, na których kobieta zasłania się przed obiektywem. - Zasłania się nie przed obiektywem, ale ma alergię na światło. To typowa reakcja na środek zwany tabletką gwałtu - czytamy wypowiedź detektywa w "Gazecie Wyborczej". Mężczyzna pokazał też zdjęcie, które miało przedstawiać ciało Magdaleny w prosektorium. Okazało się jednak, że to fotografia, którą dwa lata temu strona internetowa lokalnego portalu zilustrowała samobójstwo Polaka w Egipcie.

Co ciekawe, ani Rutkowski, ani żaden inny pracownik jego biura, nie poleciał jeszcze do Egiptu, żeby badać sprawę na miejscu. W piątek zadeklarował, że jego zespół znajdzie się tam we wtorek 9 maja.

Więcej przeczytasz we wrocławskiej "Gazecie Wyborczej"

Postępowanie ws. śmierci 27-latki prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Jednocześnie sprawę badają również śledczy z Egiptu. - Śledztwo władz egipskich trwa. Jesteśmy bardzo zainteresowani jego wynikami, bo będą to jedyne wiarygodne informacje w tej sprawie - mówił w rozmowie z Gazeta.pl Jakub Wawrzyniak z MSZ.

Kierowco, zwolnij! W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych

Kierowco, zwolnij! W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych

Więcej o:
Komentarze (79)
Rutkowski robi show ze śmierci Magdy. Zero faktów, fałszywe zdjęcie
Zaloguj się
 • blechtrommel

  Oceniono 30 razy 14

  Badanie wypadków bez znajomości faktów to dziś w Polsce świetne źródło dochodów. Dał nam przykład Berczyński z Macierewiczem.

  Tak się psuje państwo i obyczaj.

 • mhjunior007

  Oceniono 18 razy 10

  Czy ktoś mu to zlecił? Ktoś go wynajął?
  A poza tym - nie oceniam nigdy nikogo po wyglądzie. Ale gdybym w przypadku tego pana tak zrobił, to bym się nie pomylił.

 • the_rest

  Oceniono 8 razy 8

  Sposób na uratowanie tej dziewczyny był bardzo prosty. Wystarczyłoby aby ktoś z naszego konsulatu (z którym ponoć rodzina była w kontakcie) wsadził swoją tłustą d... do samochodu, pojechał po nią do hotelu, następnie położył w tymże konsulacie na jakiejś kozetce na dzień, dwa aby doszła do siebie, potem do samolotu i do domu. Niestety, żyjemy w państwie teoretycznym, nasze służby konsularne NIE SĄ W STANIE przeprowadzić tak prostej operacji. Nie plujcie więc zbytnio na tego Rutkowskiego, bo ten pozer o kwadratowej głowie być może kiedyś ocali wasze tyłki. Na nic innego - czyli na jakieś działania ze strony naszych instytucji nie ma co liczyć.

 • mocno_kwasny

  Oceniono 12 razy 6

  Dziwne
  Niemcy jeżdżą od 15 lat na dowód osobisty plus fotka do dokumentu wizowego wystawianego na miejscu. Jakie obywatelstwo i jaki paszport posiada Markus W. z Heidelbergu ?
  Für einen touristischen Aufenthalt, reicht bei der Einreise nach Ägypten seit Februar 2002 der Personalausweis aus.

 • m78k

  Oceniono 17 razy 5

  Na pewno są kobiety, które jeżdżą same do Egiptu, w celach seksualnych. Mogą być bowiem pewne, że znajdą tam natychmiast chętnych do zaspokajania ich potrzeb. Jednak jeżeli samotna kobieta w Egipcie nie jedzie tam w celach seksualnych, to może się to skończyć, jak w tym przypadku. Miejscowi uważają bowiem wszystkie Europejki za ku... i nie przyjmują do wiadomości odmowy propozycji seksualnych. Taka odmowa jest dla Araba ciężką zniewagą, z którą trudno mu się pogodzić, wręcz trudno dalej żyć. To są z naszego punktu widzenia zwykłe dzikusy! Za tak ciężką zniewagę, zgodnie z ich religią muszą się zemścić, żeby zmyć hańbę. Magda z pewnością padła ofiarą zemsty. Zemsta mogła polegać na wielokrotnych zbiorowych gwałtach i na zabójstwie. Magda mogła też nie wytrzymać gwałtów psychicznie i popełnić samobójstwo. Podsumowując, kobiety nie chcą przyjąć do wiadomości, że właściwie tylko w Europie mogą się zachowywać mniej lub bardziej podobnie do mężczyzn. W innych częściach świata, muszą się pogodzić z faktem, że są pozbawione właściwie wszelkich praw. Samotne wyprawy do Arabów, to jest igranie z ogniem.

 • jakub53

  Oceniono 9 razy 5

  To wypalony dupek, Naciagacz. Jak ktos chce byc 'leszczem' jego wybor...

 • krynolinka

  Oceniono 9 razy 5

  Jeśli ma w głowie to samo co na..To kiepsko.

 • Oceniono 4 razy 4

  Rutkowski najlepszą kasę by trzepał jakby został fryzjerem Trumpa. Niech pan się zastanowi panie Krzysztofie, to lepsze niż bycie hieną

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX