Matura 2018. Arkusze z chemii na poziomie podstawowym

Matura 2018. Dzisiaj odbyła się matura z chemii

Matura 2018. Dzisiaj odbyła się matura z chemii (Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta)

Matura 2018. Dzisiaj maturzyści w całej Polsce przystąpili do egzaminu z chemii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Prezentujemy arkusze.

Matura z chemii na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godz. 9. Przystępujący mieli 120 minut na jej napisanie.

Matura 2018. Chemia, poziom podstawowy >>>

Matura z chemii. Jakie zasady?

Matura z chemii jest zdawana jako przedmiot dodatkowy. Według aktualnych zasad, czyli zgodnie z tzw. "nową" maturą, uczniowie piszą egzaminy nieobowiązkowe jedynie na poziomie rozszerzonym. Matura z chemii na poziomie podstawowym jest w praktyce przeznaczona dla maturzystów z roczników 2004/2005 – 2013/2014 (liceum) i 2005/2006 – 2014/2015 (technikum).

Matura z chemii. Arkusze z poprzedniego roku >>>

Matura z chemii. Statystyki

Matura z chemii jest zdawana przez dość liczne grono uczniów. W tamtym roku było to około 30 tys. maturzystów, czyli nieco ponad 10 proc. wszystkich ówczesnych zdających. Dzisiaj egzamin pisało 27,8 tys. osób. Do maturalnego starcia z chemią można było uzbroić się w linijkę, kalkulator i tablice chemiczne.

Matura 2018. Chemia – i co dalej?

Matura z chemii nie należy do najłatwiejszych – świadczy o tym chociażby to, jak wiele osób co roku poprawia wynik z tego egzaminu. Jednak jest o co walczyć. Dobry wynik z matury z chemii pozwala dostać się na ciekawe studia takie jak weterynaria, biotechnologia, medycyna, farmacja, ochrona środowiska, astronomia i inne przyrodnicze kierunki. Oprócz tego osoby z maturą z chemii mogą składać papiery na studia związane z etnologią, psychologią czy kognitywistyką.

Zobacz także
  • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
  • Pałac Saski Rząd planuje wielką przeprowadzkę. Senat trafi do Pałacu Saskiego, MSZ - do pałacu Brühla
  • Vala Tomasz Foltyn, kandydatka na prezydenta Krakowa Wybory samorządowe 2018. Vala Foltyn o swoim starcie w Krakowie: Takie ruchy zmieniają historię
Skomentuj:
Matura 2018. Arkusze z chemii na poziomie podstawowym
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje