Matura 2018. Mamy arkusze z języka angielskiego na poziomie podstawowym

Matura 2018. Mamy arkusze z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Matura 2018. Mamy arkusze z języka angielskiego na poziomie podstawowym. (Fot. Robert Robaszewski / Agencja Gazeta)

Matura 2018. 8 maja tegoroczni maturzyści podeszli do egzaminu pisemnego z języka angielskiego. Prezentujemy, jak wyglądał arkusz egzaminacyjny.

Matura z języka obcego na poziomie podstawowym to obowiązek każdego maturzysty

Pisemny egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym to jeden z obowiązkowych egzaminów dla tegorocznych maturzystów. Każdy z abiturientów mógł wybrać minimum jeden egzamin w języku obcym, wybierając spomiędzy takich języków jak angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski oraz włoski. Oprócz niego muszą napisać egzamin z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym oraz jeden egzamin z dowolnego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Ponadto musieli przystąpić do dwóch egzaminów ustnych – z języka polskiego i języka obcego – bez określania poziomów.

Matura 2018. Kiedy egzaminy pisemne z języka angielskiego, a kiedy matura ustna?

Arkusze maturalne z języka angielskiego

CKE opublikowała dwie wersje arkuszy maturalnych z języka angielskiego. Do tak zwanej „nowej matury” przystąpili tegoroczni maturzyści, a także absolwenci liceów z lat 2015-2016 i techników z 2016 r. Mogli podejść do tego egzaminu jeśli jeszcze nie pisali matury, poprawiali niezdany egzamin lub poprawiali jego wynik. „Stara matura” to z kolei egzamin, który pisali absolwenci liceów z lat 2005-2014 oraz absolwenci techników z lat 2006-2015.

"MATURA 2018 ANGIELSKI - ARKUSZ, POZIOM PODSTAWOWY

Matury 2018. Wszyscy tegoroczni maturzyści przystąpili do egzaminu z języka obcego.Matury 2018. Wszyscy tegoroczni maturzyści przystąpili do egzaminu z języka obcego. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta /

Najpopularniejsze przedmioty maturalne

Język angielski co roku plasuje się w czołówce najpopularniejszych egzaminów maturalnych. W tamtym roku do takiego egzaminu przystąpiło aż 48,9 zdających. Zaraz za angielskim znalazła się geografia (27,9% absolwentów), matematyka (25,5%) oraz biologia (18,8%). Drugim najpopularniejszym językiem obcym wśród maturzystów jest język niemiecki, który w 2017 roku zdawało 7,9 tysięcy abiturientów.

Matura 2018. Harmonogram egzaminów maturalnych

Sprawdź, czy rozpoznasz, do którego kraju należą pokazane flagi
1/28W tym quizie masz jedno zadanie: Dopasuj państwo do przedstawionej flagi
Zobacz także
  • Marcin Wolski Wyniki wyborów. Marcin Wolski z "Gazety Polskiej" uszczypliwie o PiS: Władza dała ciała
  • Cząstkowe wyniki wyborów samorządowych. PiS może przejąć władzę nawet w 9 sejmikach wojewódzkich Wyniki wyborów. Nieoficjalnie: PiS przejmie większość sejmików wojewódzkich? PSL żegna się z władzą
  • Poseł PSL Marek Sawicki Wybory 2018. Sawicki z PSL nie zostawia suchej nitki na PiS. "Ta wojna dopiero się zaczyna"
Skomentuj:
Matura 2018. Arkusze maturalne z języka angielskiego
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje