Matura 2018. Mamy arkusze z matematyki na poziomie podstawowym

9 maja tegoroczni maturzyści zmierzyli się z zadaniami z arkusza egzaminacyjnego z matematyki. Zobacz, jakie działania musieli wykonać, aby otrzymać świadectwo dojrzałości.

Od 8 lat matura z matematyki jest obowiązkowa

Egzamin pisemny z matematyki to jeden z pięciu egzaminów obowiązkowych na tegorocznej maturze. Oprócz niego, każdy abiturient musiał przystąpić do egzaminu pisemnego z języka polskiego i nowożytnego języka obcego na poziomie podstawowym oraz do egzaminów ustnych z polskiego i języka obcego bez określania poziomu.

ZOBACZ: ZADANIA Z MATURY Z MATEMATYKI 2018 (POZIOM PODSTAWOWY): NOWA MATURA

Arkusze z matematyki 2018 – stara i nowa matura

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała tegoroczne arkusze maturalne maturalne z matematyki. Jeden z nich to arkusz tzw. „nowej matury”. Do tego egzaminu podeszli tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, licealiści, którzy skończyli szkołę w latach 2015-2017 oraz absolwenci techników z lat 2016-2017, którzy poprawiają maturę lub przystępują do niej po raz pierwszy.

ZOBACZ: ZADANIA Z MATURY Z MATEMATYKI 2018 (POZIOM PODSTAWOWY): STARA MATURA

Tak zwana „stara matura” to egzamin, do którego mogą podejść absolwenci liceów z lat 2005- 2014, a także uczniowie, którzy ukończyli technikum w latach 2006-2015. Zarówno maturzyści zdający nową, jak i starą wersję matury muszą uzyskać minimum 30% punktów, aby zdać każdy z pisemnych egzaminów maturalnych.

Matura 2018. Egzamin pisemny z matematyki wśród egzaminów obowiązkowych.Matura 2018. Egzamin pisemny z matematyki wśród egzaminów obowiązkowych. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta /

MATURA 2018 - TERMINY I HARMONOGRAM

Na wyniki Matury 2018 trzeba będzie trochę poczekać. Zostaną podane 3 lipca.

Z kleszczami nie ma żartów. Coraz więcej z nich przenosi groźne kleszczowe zapalenie mózguWięcej o:
Komentarze (142)
Matura 2018. Arkusz z matematyki poziom podstawowy
Zaloguj się
 • wujo_prezio

  Oceniono 17 razy 11

  jezeli ktos nie potrafi tego rozwiazac na poziomie 30% to balbym mu sie powierzyc mlotka i przecinaka na budowie.

 • Daria Wojtyniak

  Oceniono 12 razy 10

  "9 maja tegoroczni maturzyści zmierzyli się z zadaniami z arkusza egzaminacyjnego z matematyki. " jak maturzysci zmierzyli sie 9.05 jak dzisiaj 07.05?

 • sztucznypolak

  Oceniono 15 razy 9

  Kogo my ksztalcimy?
  Kolejne pokolenia robotnikow w EU, centrach logistycznych itp?

 • volongoto41

  Oceniono 10 razy 8

  Zgodnie z teorią kościoła: - "Suma to nie wynik dodawania, tylko msza rano w niedzielę.."

 • gebe14

  Oceniono 12 razy 8

  zapytajcie morawieckiego .. on wie ile to 50 %

 • zalogujsie00

  Oceniono 8 razy 6

  Matura 1960 r.
  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

  Matura 1970 r.
  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

  Matura 1980 r.
  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile procent stanowi zysk drwala?

  Matura 1990 r.
  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Koszty uzyskania przychodu wyniosły 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal i jaki wpływ miała jego praca na otoczenie drzewa (uwzględnij sąsiadującą z drzewem florę i faunę)?

  Matura 2000 r. (tylko dla zainteresowanych)
  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyciąć kilka starych drzew. Opisz w kilku zdaniach, jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierzątka leśne i rośliny? Jak bardzo niekorzystne dla środowiska jest wycinanie starych drzew?

  Matura 2010 r.
  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

  Matura 2020 r.
  Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala.

 • rw1270

  Oceniono 8 razy 6

  Wyglada na to, ze to jest programowe ksztalcenie matematycznych analfabetow. O ile nie bede drwil z poziomu zadan, bo choc dla mnie jako inzyniera sa latwe, rozumiem, ze nie kazdy musi bylc biegly z rownan i ciagow, ale 30 procent na zaliczenie to czysta kpina. Polacy "starej szkoly" (czyli tej z lat 80tych i wczesniejszych) byli przyzwyczajeni do swoistego wyscigu zbrojen pomiedzy nauczycielem i uczniem, czyli programy i zadania o wiele za trudne dla przecietnego ucznia, wywolujace masowe oszustwa od pierwszej klasy podstawowowki, idealizowane przez wielu jako jakis rodzaj "walki z systemem". W krajach anglosaskich i w USA wiele egzaminow jest specjalnie napisanych, by bylo latwo, ale jednak nalezy odpowiedziec poprawnie zazwyczaj na 70 procent pytan, nie 30 - no i oszustwo jest bezwzglednie tepione od dziecka. 30 procent w stosunkowo prostym tescie wyboru to tolerowanie funkcjonalnego analfabetyzmu. Potem mamy posla, czy senatora w komisji budzetowej nie odrozniajacego miliona od miliarda, no bo on przeciez jest "po humanistyce". Moze jednak o to chodzi - daje to potem takim Morawieckim i innym oszustom pole do kreatywnej ksiegowosci, a narod nie znajacy podstawowych zasad matematycznych to lyka (lacznie z mediami, oczywiscie).

 • auxlux

  Oceniono 14 razy 6

  Że jeszcze PiS nie cofnął obowiązkowej matury z matematyki. Przecież to PO wprowadziło więc musi być złe :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX