Matura 2018. Egzamin z biologii to klucz do studiów medycznych

Matura 2018. Tegoroczni maturzyści chętnie wybiorą egzamin z biologii?

Matura 2018. Tegoroczni maturzyści chętnie wybiorą egzamin z biologii? (Fot. Mikołaj Kuras / Agencja Gazeta)

Wiedza o roślinach, zwierzętach i organizmie człowieka to nie wszystko, by zdać maturę z biologii. Kiedy odbędzie się tegoroczny egzamin maturalny z biologii i jakie są jego najważniejsze zasady?

CKE: Matura z biologii odbędzie się 10 maja

Według harmonogramu podanego na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, egzamin maturalny z biologii odbędzie się o godzinie 9:00 w czwartek 10 maja. W arkuszu egzaminacyjnym uczniowie mogą znaleźć zarówno pytania dotyczące materiału omawianego w szkole średniej, jak i tego, którego uczyli się w gimnazjum.

Sprawdź HARMONOGRAM wszystkich egzaminów maturalnych 2018 >>>

Matura 2018. Egzamin pisemny z biologii tuż-tuż.Matura 2018. Egzamin pisemny z biologii tuż-tuż. Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta

Jakie są zasady egzaminu pisemnego z biologii?

Matura z biologii nie należy do egzaminów obowiązkowych, a mimo to jest często wybieranym przedmiotem. Podczas matury z biologii uczeń może mieć przy sobie linijkę, kalkulator prosty oraz wybrane wzory i stałe fizykochemiczne. Egzamin maturalny z biologii to egzamin w formie pisemnej. W arkuszu maturalnym uczniowie znajdą około 30 pytań (zamkniętych i otwartych), a na jego wypełnienie maturzysta ma 180 minut. Według nowych przepisów próg zaliczenia dla przedmiotów dodatkowych nie został ustalony – aby zaliczyć taki egzamin, wystarczy do niego przystąpić.

Matura 2018. Arkusz z biologii na poziomie podstawowym

Matura 2018. Arkusz z biologii na poziomie rozszerzonym

Matura 2017. Egzamin z biologii jednym z najpopularniejszych egzaminów dodatkowych

W 2017 roku do matury z biologii przystąpiło około 19 procent maturzystów, dzięki czemu uplasowała się na 4. miejscu rankingu popularności egzaminów maturalnych na poziomie rozszerzonym. Przed biologią znalazły się jedynie egzaminy z języka angielskiego, geografii oraz matematyki. Dopiero za biologią uplasował się rozszerzony język polski.

Uczniowie, którzy osiągną wysoki wynik z tego egzaminu mają szansę na rozpoczęcie nauki na studiach medycznych, weterynaryjnych czy biochemicznych.

Matura z biologii 2017 - pytania >>>

Rozpoznasz zwierzęta po oczach? [QUIZ]
1/12Które ze zwierząt ma takie oczy?
Zobacz także
  • Lublin. Marsz Równości i policjanci zaatakowani przez kontrmanifestację Lublin. Są zarzuty i areszt po ataku na Marsz Równości. Napaść na policjantów, pobicie
  • Ryszard Czarnecki Czarnecki: Jak Jarosław Kaczyński każe startować na wójta, to wystartuję
  • Adam Bielan Bielan o nowej taśmie Morawieckiego: Premier spotkał się z Kubicą i sprawę wyjaśnili
Skomentuj:
Matura 2018. Egzamin z biologii. Najważniejsze informacje
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje