Matura 2017 informatyka. Mamy arkusze

Matura 2017. Prezentujemy tegoroczne arkusze z egzaminu z informatyki.

Do egzaminu z informatyki przystąpiło w środę ponad 7,5 tysiąca maturzystów. Matura z tego przedmiotu jest nieobowiązkowa i spośród wszystkich możliwych do wyboru nie cieszy się największą popularnością. Dla niektórych abiturientów zdanie tego egzaminu na odpowiednim poziomie może jednak zdecydować o dostaniu się na wymarzony kierunek studiów.

Po południu Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze z tegorocznej edycji matur. Poniżej znajdziecie arkusze z poziomu podstawowego i rozszerzonego w formule tzw. "starej matury" oraz arkusze z poziomu rozszerzonego w formule tzw. "nowej matury". W tym ostatnim przypadku egzamin rozpoczął się o godz. 14 i trwał godzinę. Po zakończeniu pierwszej części maturzyści mieli pół godziny przerwy, po której pisali egzamin trwający 150 minut.

Matura 2017, informatyka, poziom podstawowy część I, "stara matura" >>>

Matura 2017, informatyka, poziom podstawowy część II, "stara matura" >>>

Matura 2017, informatyka, archiwum z plikami do części II >>>

Matura 2017, informatyka, poziom rozszerzony część I, "stara matura" >>>

Matura 2017, informatyka, poziom rozszerzony część II, "stara matura" >>>

Matura 2017, informatyka, archiwum z plikami do części II >>>

Matura 2017, informatyka, poziom rozszerzony część I, "nowa matura" >>>

Matura 2017, informatyka, poziom rozszerzony część II, "nowa matura" >>>

Matura 2017, informatyka, archiwum z plikami do części II >>>

Matura 2017. Nie tylko informatyka

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Matura 2017. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM]

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Siemoniak: Macierewicz jak Al Capone. Ta afera go pogrąża

Więcej o: