Miłosz pojechał na maturę ciągnikiem. "Koledzy podkusili: Co, ty nie przyjedziesz?"

Miłosz był jednym z 284 tys. uczniów, którzy pisali w piątek egzamin maturalny z matematyki. Młody mężczyzna wyróżnił się jednak z tłumu maturzystów. Do szkoły podjechał... ciągnikiem.

- Dla mnie to nie jest nic nadzwyczajnego. Ciągnik to normalny środek transportu - opowiada nam Miłosz Uciechowski, absolwent Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie, który w piątek stanął na szkolnym parkingu traktorem. - Koledzy mnie jednak podkusili. "Ty nie przyjedziesz?", pytali - dodał ze śmiechem.

"Nazwali mnie królem parkingu"

Miłosz na co dzień obraca się w środowisku rolniczym. Fakt, że regularnie porusza się ciągnikiem, już wcześniej wzbudzał zainteresowanie w szkole - nie tylko wśród jego rówieśników. - Katecheta mówił: Miłosz, ty masz gospodarstwo, maszynę, ja bym się chętnie przejechał - wspomina chłopak. Nauczyciel miał żartować, że kiedyś się do niego w tym celu pofatyguje. - Stwierdziłem, że dziś będzie dobra okazja, żeby mu to ułatwić - powiedział. Jednak koniec końców katecheta nie skorzystał z okazji. - Zbyt długo się grzebał, a ja musiałem jechać do pracy - wyjaśnił Uciechowski.

Koledzy Miłosza szybko obwołali go "królem parkingu", a jego wychowawczyni przyznała, że "dopiął swego". Chłopak w dobrym humorze wszedł na salę egzaminacyjną. Z równie pozytywnym nastawieniem z niej wyszedł. - Generalnie jestem z matury zadowolony. Poziom matematyki był nieco wyższy niż polskiego, ale jestem dobrej myśli - ocenił. - Przejrzałem później arkusze w internecie i wydaje mi się, że nie będzie problemu z jej zdaniem - uważa maturzysta.

Więcej o:
Komentarze (20)
Miłosz pojechał na maturę ciągnikiem. "Koledzy podkusili: Co, ty nie przyjedziesz?"
Zaloguj się
 • Jan Kowalski

  Oceniono 5 razy 5

  To teraz wszystkie laski w szkole jego, jak już się dowiedziały ile takie nowoczesne zabawki rolnicze kosztują.

 • stachkaz47

  Oceniono 11 razy 5

  A ja na MATURĘ poszedłem w 1964roku 5 km pieszo.
  I zdałem i to nieźle.

 • anonim_ka

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Miłoszu :)) życzę pomyślnych wyników maturalnych ! ! ! i gratuluję rolniczej fantazji,,, końskie wyścigi to moje dziarskie dzieciństwo.

 • pamejudd

  Oceniono 4 razy 2

  Co ja paczę?

 • 4jaco

  Oceniono 6 razy 2

  Super gośc,pewnie każdy jego kolego przyjechał BMW!

 • Andrzej Kuc

  Oceniono 3 razy 1

  Fajnie, sympatycznie, maturzyście przystoi jak najbardziej

 • strzykwa5

  Oceniono 5 razy 1

  Ciągnik to nie jest środek transportu tylko służy do pracy na roli. Współczesne ciągniki kosztują od 100 000 wzwyż ale 70 % dopłaca Unia Europejska niezmiennie naiwna.

 • waldiwaldi

  Oceniono 2 razy 0

  Pytanie czy jechał z przyczepą czy bez ? Jak z przyczepą to należy sprawdzić czy miał kategorię T.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX