Matura 2017 matematyka. Maturzyści oceniają: Była prosta

Uczniowie III LO w Bydgoszczy przed egzaminem maturalnym z matematyki

Uczniowie III LO w Bydgoszczy przed egzaminem maturalnym z matematyki (DOMINIKA RUDNIK)

Matura 2017. Jak zdający oceniają trudność egzaminu z matematyki? Większość osób przyznaje, że był bardzo prosty.

Trygonometria i ciągi arytmetyczne - to niektóre zagadnienia, z którymi musieli się zmierzyć zdający matematykę. Podczas egzaminu można było korzystać z kalkulatorów i tablic matematycznych. Warszawscy maturzyści oceniali po zakończeniu, że egzamin nie był bardzo trudny.

Matury 2018. Obowiązkowy egzamin z matematyki tuż-tuż. Co musisz wiedzieć? >>>

Zobacz arkusze maturalne z matematyki >>>

Pojawiły się głosy, że egzamin był bardzo prosty, nawet dla osób, które nie były orłami z matematyki lub chodzili do klas o profilu humanistycznym.

Część osób była wręcz zaskoczona. "Według wstępnych obliczeń mam około 55-5 procent z matmy. To jest niemożliwe, mój największy wynik na próbnych to 40 procent..." - napisała jedna z maturzystek na Twitterze.

A jeszcze inni żegnali się z matematyką już na zawsze. "Uf, prawdopodobnie zdałam. Mój 3-letni koszmar się skończył" - można przeczytać wśród licznych opinii.

Jakie egzaminy maturalne zdają uczniowie?

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Zobacz także
  • Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego [zdjęcie ilustracyjne] Krośniewice. Tragiczny wypadek. Zjechała z jezdni i uderzyła w drzewo. Nie żyje 8-letnie dziecko
  • Smog w Dąbrowie Górniczej, 9.01.2017 (poniedziałek). Widok z Urzędu Miasta w kierunku południowym Smog w Dąbrowie Górniczej, 2018-10-17. Sprawdź jakość powietrza w mieście
  • Smog w Alejach NMP Smog w Częstochowie, 2018-10-17. Sprawdź jakość powietrza w mieście
Skomentuj:
Matura 2017 matematyka. Maturzyści oceniają: Była prosta
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje