Matura 2017 matematyka. Mamy arkusze z egzaminu maturalnego

Matura 2017. Zakończył się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Prezentujemy arkusze maturalne.

Trygonometria i ciągi arytmetyczne - to niektóre zagadnienia, z którymi musieli się zmierzyć zdający matematykę. Podczas egzaminu można było korzystać z kalkulatorów i tablic matematycznych. Warszawscy maturzyści oceniali po zakończeniu, że egzamin nie był bardzo trudny.

Matury 2018. Obowiązkowy egzamin z matematyki tuż-tuż. Co musisz wiedzieć? >>>

Matura z matematyki - arkusze

CKE opublikowała dwie wersje arkuszy maturalnych. Do egzaminów w "nowej" formule przystąpili tegoroczni maturzyści, a także absolwenci liceum ogólnokształcącego z lat 2015-2016 i technikum z 2016 r., jeśli nie zdali w ubiegłych latach, lub chcą podwyższyć wynik zdawanego wcześniej egzaminu.

Matematyka, poziom podstawowy, "nowa matura" >>>

Druga wersja to "stara matura", do której przystąpili absolwenci liceum ogólnokształcącego z lat 2005-2014 oraz absolwenci techników z lat 2006-2015, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu po raz pierwszy, poprawiają niezdany egzamin lub poprawiają jego wynik, przystępują do matury z nowego przedmiotu. 

Matematyka poziom podstawowy, "stara matura" >>>

Zobacz też arkusze z języka polskiego >>>

Jakie egzaminy maturalne zdają uczniowie?

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o:
Komentarze (12)
Matura 2017 matematyka. Mamy arkusze z egzaminu maturalnego
Zaloguj się
 • kontest_two

  Oceniono 10 razy 2

  Zabrakło jednego zadania: W 2005 sprzedaż dzienna gazety wyborczej wynosiła ok. 440 tys. egzemplarzy. W IQ 2017 spadła do 81 tys. Zakładając, że tendencja spadkowa tego procesu jest stała, proszę podać datę z dokładnością do kwartału, kiedy nikt już nie kupi gazety wyborczej.

 • macwies

  0

  redakcja nie poradziła sobie z linkiem. Klikam na poziom rozszerzony a arkusz poziom podstawowy.

 • zmieniesobielogin

  Oceniono 1 raz -1

  Pokoloruj drwala.
  Jednym kolorem.

 • magnetoplumbit

  Oceniono 2 razy -2

  Sprawdzmy czy da sie policzyc wszystko w pamieci i zdac w 15 minut ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX