Próbny egzamin gimnazjalny, języki obce - poziom rozszerzony właśnie się zakończył!

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2016/2017 dobiegł końca, właśnie skończył się ostatni egzamin - poziom rozszerzony z języków obcych. Uczniowie najpierw pisali łatwą podstawę, która miała być jednym z dwóch prostych egzaminów. Liczyli, że rozszerzenie będzie równie proste. Czy tak było? Gdzie będą arkusze i odpowiedzi z języków obcych?

Próbny egzamin gimnazjalny - JĘZYKI OBCE - rozszerzenie

Punktualnie o godzinie 11:00 gimnazjaliści zaczęli pisać egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym, który trwał godzinę. Uczniowie mając dobre nastoje po podstawie, do kolejnego egzaminu z języka podeszli z pozytywną energią. Większość była przekonana, że rozszerzenie też musi być proste. Nadzieje gimnazjalistów stały się rzeczywistością, ponieważ poziom rozszerzony nie był bardzo wymagający i raczej nikt nie miał problemu z jego rozwiązaniem.

Przez 60 minut trzeba było rozwiązać arkusz składający się z trzech części - czytania, słuchania i pisania. Największe emocje wzbudziła wypowiedź pisemna, którą po raz kolejny okazał się e-mail. 

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON - "Podstawa była prosta, rozszerzenie nie takie złe"

Po egzaminie na poziomie podstawowym pojawiło się w mediach społecznościowych mnóstwo pozytywnych komentarzy gimnazjalistów. Podobnie stało się tuż po skończeniu rozszerzenia.

Próbny egzamin gimnazjalny 2016/2017 z Operonem oficjalnie się skończył!

W dniach 6-8 grudnia gimnazjaliści pisali egzaminy próbne z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz języków obcych. Część testów była dla uczniów prosta dla innych natomiast trudna i kłopotliwa. Najważniejszym celem próbnych egzaminów bez wątpienia było sprawdzenie swoich umiejętności na kilka miesięcy przed oficjalnym egzaminem. Każdy mógł zobaczyć w czym jest mocny oraz co sprawia problemy, takie doświadczenie jest bardzo cenne i na pewno wyjdzie na dobre w kwietniu!

Na Twitterze uczniowie poczuli ulgę po trzy dniowych zmaganiach naukowych i określili to w następujący sposób:

Próbny egzamin gimnazjalny - Kiedy arkusze i odpowiedzi?

Już jutro o godzinie 13:00 na stronie Edulandia.pl będzie można przeanalizować swoje wyniki z egzaminu z języków obcych na postawie oficjalnych arkuszy i odpowiedzi. Sprawdź jak poradziłeś sobie z ostatnim próbnym egzaminem gimnazjalnym z Operonem 2016/2017!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z próbnym egzaminem gimnazjalnym na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi gimnazjalistami możesz przygotować się do egzaminu oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Gimnazjalipsę"!

 

Więcej o: