Życzenia na Dzień Babci - prosto z serca

dzień babci, dzień dziadka

dzień babci, dzień dziadka (Gazeta.pl)

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważną osobą w życiu wnuków jest babcia. To ona opiekuje się nami, opowiada fascynujące historie, zna sposób na wszystkie problemy. Gdy dorastamy, częściej widzimy potrzebę okazania jej wdzięczności za troskę.

Czego i jak życzyć Babci, kiedy jest się już dorosłym wnukiem?

Małe dzieci najczęściej malują laurki, przygotowują babciom medale, recytują wierszyki. Dorosłe wnuki jednak czują, że życzenia powinny wyglądać inaczej. Jak? Najlepiej bez przesadnej powagi, ale szczerze, prosto z serca. Można ułożyć je samemu i przygotować wcześniej. Tym, którzy nie czują się uzdolnieni pod tym kątem, przydadzą się gotowe wierszyki, które nadają się do przepisania na ładną kartkę:

"Jak można zdobyć zdolność,

by w trudnych chwilach nieść pociechę? 

Jak można, powiedz Babciu, stać się jak Ty, 

cudownym człowiekiem?".

Z kolei dla tych dorosłych wnuków, którzy chcieliby nieco cofnąć się w czasie i wzruszyć babcię do łez, świetnym wyborem będzie... powrót do laurek. Można na przykład narysować ponownie jedną z tych, które wykonało się jako kilkulatek. Nie zmieni się nic, jedynie wiek osoby, która ją narysowała.

Drobne upominki

Do pięknych życzeń warto dołączyć drobny upominek dla babci. Najlepiej sprawdzają się prezenty spersonalizowane. Niekoniecznie kupiony na ostatnią chwilę zestaw kosmetyków czy tradycyjny preparat witaminowy, ale np. dobra książka, akcesoria do szycia, sprzęt do ogrodu. Wręczając babci prezent związany z jej zainteresowaniami pokazujemy, że znamy ją, interesujemy się jej życiem i cieszymy z jej pasji. Nie trzeba obawiać się nietrafionego upominku – niemal każde hobby, nawet nietypowe, posiada pewną pulę „bezpiecznych prezentów”. Warto poszukać na specjalistycznych blogach, które często tworzą listy porad prezentowych.

Zobacz także
  • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
  • Pałac Saski Rząd planuje wielką przeprowadzkę. Senat trafi do Pałacu Saskiego, MSZ - do pałacu Brühla
  • Vala Tomasz Foltyn, kandydatka na prezydenta Krakowa Wybory samorządowe 2018. Vala Foltyn o swoim starcie w Krakowie: Takie ruchy zmieniają historię
Skomentuj:
Życzenia na Dzień Babci - prosto z serca
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje