Dzień Babci 2018 - kiedy jest, życzenia i pomysły na prezent

dzień babci, dzień dziadka

dzień babci, dzień dziadka (Gazeta.pl)

Dzień Babci i Dziadka to jedne z tych świąt, na które z niecierpliwością i wzruszeniem czekają nie tylko najmłodsi. Czas, w którym możemy sprawić wyjątkową przyjemność seniorom rodu i podkreślić, jak bardzo są dla nas ważni i jak ich kochamy, jest bez wątpienia wzruszający dla obu stron.

Kiedy przypada Dzień Babci?

21 stycznia – to data, którą obowiązkowo zapamiętać musi każdy wnuczek i wnuczka i tego właśnie dnia stawić się w odwiedzinach u swojej babci. W tym roku dzień ten przypada na sobotę – jest to więc doskonała okazja do spędzenia z seniorką całego wolnego dnia. W Polsce święto to wpisało się na stałe w kalendarze w 1964 roku i od tej pory niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Jak najczęściej obchodzimy Dzień Babci? Młodsze wnuczęta pieczołowicie tworzą urocze laurki i inne własnoręcznie wykonane upominki, a także z pomocą rodziców tworzą pyszne wypieki. W szkołach i przedszkolach odbywają się specjalne występy z tej okazji, na których Babcie są gośćmi honorowymi. To doskonały czas do tego, by okazać miłość i podkreślić wagę obecności Babci w naszym życiu, a także uczynić z niej bohatera dnia – w końcu na co dzień to ona pomaga i troszczy się o swoje dzieci i wnuki. 

Dzień Dziadka – nie mniej ważny!

Nieodłącznym towarzyszem życia babci na co dzień jest dziadek – jemu także należy się specjalne święto! Pomaga babci, rozpieszcza swoje wnuki, a w razie potrzeby służy siłą, mądrością i opanowaniem. Dlatego zaraz po Dniu Babci obchodzimy właśnie jego święto – Dzień Dziadka przypada 22 stycznia. W tym roku oba te wyjątkowe dni przypadają na weekend – to wspaniała okazja do tego, by zorganizować kochanym seniorom wspaniały weekend, pełen miłości i drobnych przyjemności!

Zobacz także
  • W Polsce powstał największy dzwon na świecie Największy dzwon na świecie powstał w Krakowie. Waży 55 ton
  • Bankiet w Pjongjangu z udziałem północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una, jego żony Ri Sol Ju i prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina Prezydent Korei Południowej z wizytą u Kim Dzong Una. Padły deklaracje, ale Kim stawia warunki
  • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
Komentarze (1)
Dzień Babci 2018 - kiedy jest, życzenia i pomysły na prezent
Zaloguj się
  • Bożena Lipińska

    0

    Ja w tym roku kupiłam naturalne kosmetyki i dla babci i dla dziadka ;p Sama jestem 100% eko, więc chcę przeniesc cala rodzine na swoja strone mocy :D Robie co jakis czas duze zamowienie na skarbcu natury, wiec stwierdzilam, ze kremy w prezencie to fajny pomysl ;p

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje