Niedziele handlowe 2019. Czy 23 czerwca będziemy mogli zrobić zakupy?

Od początku 2019 roku musimy przyzwyczajać się do tego, że niedziele handlowe wypadają tylko jeden raz w miesiącu. Czy 23 czerwca jest jedną z nich?

Niedziele handlowe wypadają coraz rzadziej. W 2018 roku zakupy w niedziele mogliśmy robić dwa razy w miesiącu, a w tym roku już tylko raz. Jeszcze mniej niedziel handlowych będzie w roku 2020 - w kolejnym roku niedziele handlowe wypadną tylko siedem razy w ciągu dwunastu miesięcy. Liczba niedziel handlowych w roku sukcesywnie się zmniejsza, żebyśmy stopniowo przyzwyczaili się do tego, że robienie zakupów w niedziele już wkrótce nie będzie możliwe.

Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy sklepy będą jutro otwarte?

Czy 23 czerwca jest niedzielą handlową? Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, mówi, że nie. Oznacza to, że jutro większość sklepów będzie zamknięta. Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero w przyszłym tygodniu, a więc 30 czerwca.

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe 2019. Czy 23 czerwca będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 13 razy 9

  To się nazywa mieć pozycje w redakcji GW, drugi główny artykuł a to kto?? UZ!! oraz jego fascynujący artykuł!!, już wiem, że niestety dzisiaj będę musiał sobie kupić śniadanie w płynie( podobno będzie promocja tego o smaku truskawkowym) jutro ale to nic zemszczę się za tydzień już od 7:00 rano będę w Biedronce!!

 • sloncenadnami

  Oceniono 10 razy 6

  uwielbiam takie artykuły...wielkie zdjęcie Lidla, kilkanaście linijek tekstu, żeby stwierdzić, że nie-jutro nie będzie można zrobić zakupów...przecież każdy już wie, że otwarte sklepy są tylko w ostatni weekend danego miesiąca...jprd

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 7 razy 5

  Nie wiem czemu tyle bzdurnej pisaniny,a czy nie lepiej napisać 23-06-2019 r. niedziela nie handlowa,albo podać miesiące z handlowymi niedzielami.Do tej bzdurnej pisaniny dodać jeszcze"PILNE",na pewno cała Polska przeczyta.

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 7 razy 5

  Pytanie do UZ!?, czy jesteś szatyn blondyn czy łysy bo u nas w maglu Kozłowska kłóci się z Malinowską kiedy tam nie przyjdę, że ( ta pierwsza jak twierdzi ma informacje od innych dziennikarzy) jesteś łysy??

 • ian Kośki

  Oceniono 9 razy 5

  A czy to prawda bo będę musiał poczekać tydzień żeby się przekonać, że Jola ta co jeździ wózkiem widłowym i układa towar w Castoramie zrobiła sobie włosy na rudo oraz kupiła szkła kontaktowe kolorowe w korze czarnym??

 • plastikpiokio

  Oceniono 6 razy 4

  dlaczego ten sQrwiel co to pisze jeszcze żyje !!!!!---pytam się DLACZEGO ..

 • majacywszystkogdzies

  Oceniono 6 razy 2

  UZ znowu nadaje. Kolejny komunimat dla niesamodzielnych intelektualnie prymitywów.

 • cambrone

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedy jedynie słuszna partia wyznaczy terminy defekacji obywateli????

 • jezierskiadam

  Oceniono 5 razy 1

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX