Szyszko objął honorowy patronat nad targami łowieckimi. Jego poprzednicy woleli promować inne imprezy

Minister Jan Szyszko znany jest ze swojej sympatii dla myślistwa. Nie dziwi zatem, że obejmuje honorowym patronatem targi łowieckie. Mimo że jego poprzednicy woleli wydarzenia dotyczące ochrony środowiska.

Szef resortu środowiska obejmie honorowym patronatem Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji Hubertus Expo, które odbędą się w Warszawie w dniach 24-26 marca. To nie pierwsze tego typu wydarzenie, któremu patronuje Szyszko - w zeszłym roku minister objął patronat honorowy nad targami Hubertus Arena w Ostródzie, podobnie będzie w tym roku.

Minister środowiska znany jest ze swojego zamiłowania do polowań. Niedawno strzelał do bażantów z hodowli. W 2013 r. jako poseł uczestniczył w obchodach święta patrona myśliwych św. Huberta. Wraz z biskupem drohiczyńskim podróżował wtedy bajkową karetą.

- Myśliwi utrzymują równowagę wśród zwierząt, aby żadne z nich nie wyginęło, ale także nie zagrażało rolnikom - uważa Szyszko. - Gdyby nie Polski Związek Łowiecki, to byśmy musieli za grube miliony złotych zatrudnić tysiące urzędników, którzy musieliby kontrolować liczbę zwierzyny, a ich skuteczność i tak byłaby marna - dodał.

Najstarsze i największe targi łowieckie w Polsce

Tymczasem, jak możemy przeczytać na stronie Ministerstwa Środowiska, w latach 2007-2012 szefowie, sekretarze i podsekretarze stanu w resorcie patronowali głównie imprezom związanym z ochroną środowiska (m.in. obchody Dnia Ziemi, dotyczące recyklingu, energii odnawialnej czy biopaliw).

Szyszko obejmuje patronatem targi Hubertus Expo po raz pierwszy. Chociaż, jak napisali nam organizatorzy, w 2013 r. z okazji 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego zrobili to premier Ewa Kopacz oraz wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Hubertus Expo to, jak piszą na stronie organizatorzy, najstarsze i największe targi łowieckie w Polsce. Odbywają się od 2004 r. W programie wydarzenia m.in. pokaz wabienia jeleni, pokaz mody myśliwskiej, konkursy, koncerty muzyki myśliwskiej. Wszystko w otoczeniu broni i wypchanych zwierząt. Organizatorzy mają w tym roku nadzieję na rekordowe zainteresowanie.

A TERAZ ZOBACZ: Kaczyński w Sejmie: Wy kompromitujecie Polskę!

Więcej o:
Komentarze (26)
Szyszko objął honorowy patronat nad targami łowieckimi. Jego poprzednicy woleli promować inne imprezy
Zaloguj się
 • francek4

  Oceniono 20 razy 4

  jest ten świat normalny ???????
  chyba nie dopóki pisowcy będą u władzy .....

 • rainzug

  Oceniono 17 razy 3

  Żryj i chlej Janie, może twoje serce tego nie wytrzyma przed końcem tych nieszczęsnych 2 lat.

 • antykancelista73

  Oceniono 4 razy 2

  żeby cie qrwo pierwszą tam odstrzelili!!!! skąd ten cytat......

 • tece92a

  Oceniono 20 razy 2

  Wojskowe porzekadło mówi,że raz do roku broń strzela sama - niech Szyszko zatrąbi na lufie flinty.

 • sztadeu

  Oceniono 1 raz 1

  Związek Łowiecki to zupełnie zbędne stowarzyszenie morderców zwierzyny. W dawnych czasach kiedy dziki człowiek nic nie hodował, ani nie uprawiał to musiał polować aby przeżyć A teraz to dla tych dzikusów zabawa w polowanie na biedną zwierzynę i chlanie.Pi....lone darmozjady. Argumenty Szyszki dobre dla durniów. Mowa o konieczności zabijania zwierzyny, bo by mogła szkodzić rolnikom - totalna bzdura. Nie właźcie w tereny zwierzyny i nie niszczcie przyrody, a będzie się nam żyć lepiej.

 • senior2244

  Oceniono 3 razy 1

  To na te targi te gnojki znów zrobią rzeź w lasach żeby się temu pajacowi od złodzieja i oszusta z Torunia podlizać.

 • sorrry

  Oceniono 8 razy 0

  Każdy rozsądny Polak powinien zostać myśliwym! Po pierwsze dlatego, że gazwyb i pozostałe lewactwo nienawidzą myśliwych, z czego bez szczególnej analizy płynie prosty wniosek, że jeśli chcesz postępować mądrze i słusznie, musisz postępować dokładnie odwrotnie. Zaś po drugie dlatego, że bycie myśliwym daje dostęp do broni i właśnie to a nie jakieś brednie o biednych zwierzątkach przeznaczone dla niedomytych panienek z anemią są rzeczywistym powodem nagonki na myśliwych. To właśnie armia uzbrojonych mężczyzn na których lewacka ideologia nigdy nie będzie miała wpływu jest solą w oku propagandystów gazwybu i dlatego szczują oni na myśliwych swoje uzbrojone w ajfony pieski:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX