Powraca kontrola graniczna. Do 16 grudnia przejazdy będą ograniczone [WIADOMOŚCI DNIA]

 

Kontrola graniczna przywrócona

W związku ze zbliżającym się szczytem klimatycznym ONZ w Polsce na granicy wewnętrznej UE zostaje tymczasowo przywrócona kontrola graniczna. Do 16 grudnia granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach, będą prowadzone także wybiórcze kontrole. Szczyt COP 24 odbędzie się w Katowicach w dniach 3-14 grudnia.

Senat o ustawie o Sądzie Najwyższym

Najprawdopodobniej Senat zajmie się dziś nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym przyjętą wczoraj przez Sejm. Ustawa zmienia wiek emerytalny sędziów tej instytucji oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego i przedłuża ich pracę do 70 roku życia. Jej skutkiem będzie powrót do orzekania sędziów, którzy po osiągnięciu 65. roku życia musieli przejść w stan spoczynku.

Posiedzenie komisji ds. wyłudzeń VAT

O godz. 14 rozpocznie się posiedzenie komisji do spraw VAT. Gremium planuje przesłuchać byłego wiceministra finansów Jacka Dominika. Dominik był wiceministrem finansów w latach 2006-2014, a od 2012 do 2014 roku był jednocześnie pełnomocnikiem rządu do spraw wprowadzenia w Polsce euro.

Sejm o dłużnikach alimentacyjnych

Posłowie zajmą się rządowym projektem ustawy dotyczącej świadczeń alimentacyjnych. Nowe przepisy nakładają na organizatora robót publicznych obowiązek zatrudniania w pierwszej kolejności dłużników alimentacyjnych. Projekt przewiduje też podniesienie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z funduszu alimentacyjnego z 725 do 800 złotych.

Stany Zjednoczone. Święto Dziękczynienia

22 listopada, zawsze w czwarty czwartek listopada, Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia - Thanksgiving Day. Jest ono okazją do wyrażenia wdzięczności za dobro i pomyślność, jakich doświadczyli w mijającym roku. Święto jest nazywane także "Dniem Indyka", ponieważ obowiązkowym elementem świątecznego obiadu jest właśnie pieczony indyk.

Pogoda w czwartek. Będzie chłodno

Pogoda w czwartek nie dopisze. W całym kraju będzie zimno, a temperatura w wielu miejscach spadnie do kilku stopni na minusie. Na południu popada deszcz ze śniegiem, który będzie zamarzać i powodować gołoledź. Najcieplej ma być na zachodzie kraju - tam na termometrach zobaczymy ok. 1 st. C. W centrum i na wschodzie temperatura będzie niższa - nawet -3 st. C.

Więcej o:
Komentarze (20)
Powraca kontrola graniczna. Do 16 grudnia przejazdy będą ograniczone [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • gregin

  Oceniono 8 razy 8

  Wyjdźmy z UE, to znów będziemy zasuwać do przejść granicznych i stać w kolejkach jak przed laty. Powodów jest dość Unia jest ohydna, straszna, zabrała nam krzywe banany i zabrania palić starymi oponami!

 • falbor

  Oceniono 11 razy 7

  Wieczorem podpis Prezydenta, jutro publikacja....
  A od poniedziałku znowu można zacząć nucić: Co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze...?

 • chi-neng

  Oceniono 11 razy 5

  A ja byłam przekonana, e pajac z pałaca juz popisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym przyjętą wczoraj przez Sejm...

 • jurek4491

  Oceniono 11 razy 5

  Ale tempo , PiS-owi zagotowało się w majtkach ( do tej pory wszyscy pier.olili - ani kroku w tył ) i co KOPARA PiS dnęła na glebę ze strachu .

 • wagadudu

  Oceniono 8 razy 4

  Szczyt klimatyczny w Polsce? LOL... To tak jakby organizować Festiwal Wegetariański w rzeźni...

 • tkslazek

  Oceniono 3 razy 1

  Zjedzie się mnóstwo cwaniaków, którzy pozostawia tony plastikowych śmieci

 • niknejm

  0

  Oho.
  Już ćwiczą polexit.

 • facio60

  Oceniono 10 razy -2

  A z jakiego powodu Niemcy i Duńczycy już ponad kilkanaście miesięcy kontrolują swoje granice; Niemcy głównie z Austrią a Dania z Niemcami? Co pół roku występują do Unii o prolongatę tych terminów?
  A! I jeszcze Francja z pernamentnym stanem wyjątkowym, bądź ustawami, które w praktyce sankcjonują ten odwołany już stan?
  Czy to przymiarka do ograniczeń praw obywatelskich w tamtych państwach, nie szanują konstytucji czy jakaś inna przyczyna? Może ktoś powie na o tym tutaj?
  Tylko proszę bez wpisów osób, kótre w ten sposób wyrabiają swoją dniówkę.

 • bratjolki

  Oceniono 10 razy -4

  Pare dni kontroli granic bo włodarze musza wyjść ze strefy bezpieczeństwa i przemieszczać sie miedzy folwarkami. W pozostałym czasie - rapefuges welcome! Witamy w naszej Europie za okazaniem ajfona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX