Wiadomo, jak będzie bronić się Chrzanowski; dymisje w rządzie May przez brexit [WIADOMOŚCI DNIA]

Afera KNF. Chrzanowski twierdzi, że "taśma jest zmanipulowana"

Jak podało RMF 24, linia obrony Marka Chrzanowskiego, byłego szefa KNF, ma polegać na zakwestionowaniu prawdziwości taśmy ujawnionej przez "Gazetę Wyborczą". Chrzanowski twierdzi, że zostało "pocięte" i zmanipulowane, a w rozmowie pojawiały się inne wątki, których na taśmie nie ma. Ma również zaprzeczać, że napisał na kartce, że w zamian za "spokój" polecony przez niego pracownik ma zarabiać "1 proc. wartości banku".

Afera KNF trwa dalej. Marek Chrzanowski został dziś zawieszony w Narodowej Radzie Rozwoju. Decyzję taką podjął prezydent Andrzej Duda. 

Odnalazł się 12-letni Daniel. Szukało go prawie 1000 osób

Chłopiec odnalazł się dziś po godzinie 15.00. Na jego ślad natrafił mieszkaniec Izdebek, zaangażowany w akcję poszukiwawczą. Mężczyzna zauważył psa, który towarzyszył 12-latkowi i skontaktował się z ratownikami GOPR, którzy z pomocą psa poszukiwawczego odnaleźli 12-latka. Chłopiec trafił na kontrolne badania do szpitala. 

Akcja poszukiwania 12-latka była szeroko zakrojona, brało w niej udział prawie 1000 osób. Zaangażowały się w nią m.in. członkowie Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT i funkcjonariusze z Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Jest wniosek o ekstradycję Gruzina podejrzanego o zabójstwo Pauliny D.

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak potwierdził, że podpisał pismo do prokuratora generalnego Ukrainy. Prokuratura okręgowa w Łodzi składa w nim wniosek o ekstradycję 39-letniego Mamuka K. Gruzin jest podejrzany o zamordowanie 20 października 28-letniej Pauliny D. z Łodzi. Jej ciało odnaleziono 6 dni później. Za podejrzanym Gruzinem wystawiono list gończy. Zatrzymano go na początku listopada w Kijowie.

Ministrowie w rządzie May składają dymisję, premier Wlk. Brytanii broni brexitu

W czwartek rano trzy osoby związane z brexitem złożyły rezygnację ze sprawowania swoich funkcji: Dominic Raab, minister ds. brexitu, Esther McVey, minister pracy oraz wiceminister ds. brexitu Suella Braverman. Była to forma protestu przeciwko umowie, którą Theresa May negocjuje z UE dotyczącą wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Mimo tych dymisji oraz rosnącego podziału w brytyjskim parlamencie, również wewnątrz Partii Konserwatywnej, Theresa May na czwartkowej konferencji broniła umowy w obecnym kształcie. Zapewniła również, że doprowadzi brexit do końca.

Arabia Saudyjska oskarża ws. śmierci Chaszodżdżiego i żąda kary śmierci

W związku ze śmiercią Chaszodżdżiego aresztowanych zostało do tej pory 21 osób. 11 z nich zostało oskarżonych, dla 5 prokuratura żąda kary śmierci. Mimo to w żaden sposób nie wiąże księcia Muhammada ibn Salmana z zabójstwem dziennikarza. Dziennikarze i eksperci komentujący sprawę nie wierzą w taką wersje wydarzeń.

Więcej o:
Komentarze (42)
Znana jest linia obrony Marka Chrzanowskiego; odnalazł się 12-letni Daniel [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 28 razy 26

  Winny jest Czarnecki bo nie chciał oddać swojego banku za 1 zł i jeszcze poskąpił głupich 40 milionów ...

 • antoszek22

  Oceniono 18 razy 18

  Dzisiaj w szczujni Bronek Wildstein przeszedł sam siebie bo powiedział uwaga
  Czarnecki popełnił poważne przestępstwo bo nie zgłosił do prokuratury przestępstwa które polegało na tym, że Chrzanowski nie popełnił żadnego przestępstwa .

 • boo-boo

  Oceniono 20 razy 18

  Powie się, że taśma jest zmanipulowana, a w razie czego uniewinni się kogo trzeba jeszcze przed skazaniem.

 • justas32

  Oceniono 17 razy 15

  Winne afery są szumidła. Jak to możliwe że sprzęt zainstalowany przez "służby" dał się przechytrzyć zwykłemu dyktafonowi? Jak tak dalej będą polityków PiS nagrywać jak chcą to ten rząd to nie dotrze do gwiazdki ...

 • antoszek22

  Oceniono 11 razy 11

  Dzisiaj wywołany do tablicy działaniami protegowanego swoją linię obrony zaprezentował publicznie pan Glapiński .
  Państwo polskie dzieki jego staraniom o konsolidacje kapitału rośnie w siłe i nic mu nie grozi przez kolejne 10 lat jeśli ta ekipa będzie rządzic dalej to prześcigniemy Niemcy .

  Przy okazji sprawy Kowalczyka sprawa kredytów na słupy staje się bardziej zrozumiała .
  Jakoś takie nagłe przychody trzeba wytłumaczyć i wyprać poprzez zaciągnięcie i spłatę kredytu .
  Oczywiście zeby nie było, to były pieniądze przeznaczone na walkę z mafiami vatowskimi z którymi ci prawi i sprawiedliwi obywatele walczą od świtu do nocy .

 • Władysław Hajduga

  Oceniono 11 razy 11

  To jest najwieksza afera w powojennej Polsce. Skandal na skalę światową. Liliputin i jego spółka są umoczeni w tym szambie po same uszy.

 • rozterka47

  Oceniono 9 razy 9

  A swoja droga zauwazyliście ,że PISi tak zmieniaja prawo ,żeby bez problemu przejmowac prywatne firmy i instytucje ?

  BOLSZEWICY

 • farsizm

  Oceniono 9 razy 9

  Przynajmniej człowiek teraz rozumie, gdzie tak się spieszą tymi limuzynami. 24h/dobę robota do zrobienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX