Sejm odrzuca projekt dot. szczepień; prezydent Warszawy odwołuje się do sądu [WIADOMOŚCI DNIA]

Prezydent Warszawy odwołała się ws. zakazu Marszu Niepodległości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz  złożyła zażalenie na postanowienie warszawskiego sądu ws. marszu nacjonalistów w Święto Niepodległości. Wczoraj wieczorem sąd uchylił zakaz dla Marszu Niepodległości, który wydała prezydent. W praktyce marsz nacjonalistów nie ma jak odbyć się w zaplanowanej formule, gdyż na jego miejsce zaplanowano już państwowy marsz z udziałem wojska.

Sejm odrzucił projekt antyszczepionkowców

Posłowie odrzucili obywatelski projekt ustawy znoszący obowiązek szczepień ochronnych w Polsce. W czwartek rekomendowały to Sejmowi połączone komisje: zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny. Za odrzuceniem obywatelskiego projektu tzw. antyszczepionkowców opowiedziało się 354 posłów, 10 było przeciw, 16 osób wstrzymało się od głosu.

Piotr Tymochowicz skazany na trzy lata więzienia 

Znany specjalista do spraw wizerunku i marketingu politycznego Piotr Tymochowicz został skazany na trzy lata więzienia przez Sąd Rejonowy Warszawa-Praga za posiadanie plików z pornografią dziecięcą w celu ich rozpowszechniania.

Pożary w Kalifornii. 175 tys. musi opuścić swoje domy

Pożary w Kalifornii na północ od Los Angeles zmusiły 175 tys. osób do ewakuacji. Władze podają, że mają informacje o ofiarach śmiertelnych, nie wiadomo jednak dokładnie, ile osób zginęło i w jakich dokładnie okolicznościach. Blisko 27 tysięcy mieszkańców miasteczka Paradise (ang. Raj) zostało pozbawionych domu przez kataklizm.

Petru z połową pensji przez kwartał

Trzech posłów miało naruszyć powagę Sejmu swoim zachowaniem w trakcie posiedzenia, za co zostali oni ukarani zmniejszeniem uposażenia. Ryszard Petru będzie miał przez trzy miesiące uposażone obniżone o połowę. Z kolei Dominik Tarczyński i i Sławomir Nitra dostali kary na miesiąc. Ten ostatni był zdziwiony karą gdyż - jak pisze - dopiero co wrócił z USA i nie był na posiedzeniu Sejmu.

Prognoza pogody:

Pogoda na długi weekend. Groźne mgły mocno ograniczą widzialność

Komentarze (6)
[WIADOMOŚCI DNIA] Sejm odrzucił projekt dot. szczepień
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 6 razy 4

   Za odrzuceniem obywatelskiego projektu tzw. antyszczepionkowców opowiedziało się 354 posłów, 10 było przeciw, 16 osób wstrzymało się od głosu.......
  Proponuję opublikować nazwiska tych 10 co głosowali przeciw i tych 16 co się wstrzymały od głosu. Te osoby w sejmie to aberracja

 • justas32

  Oceniono 4 razy 2

  Oszołomiony elektorat zakrzyknie : "PiS zdradził !!! Zagłosujemy na Kukiza - on tak samo nic nie rozumie jak my" ...

 • derp973

  Oceniono 2 razy 0

  "Sejm odrzuca projekt dot. szczepień" - teraz magicznie "epidemia odry" zniknie z mediów. Zakład?

 • Emi Grant

  Oceniono 2 razy -2

  "...uposażone obniżone o połowę."
  Czego się gudłaje naćpały?

 • Emi Grant

  Oceniono 2 razy -2

  "...uposażone obniżone o połowę."
  Czego się gudłaje naćpały?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX