Narodowcy wygrali w sądzie i zapraszają na Marsz Niepodległości [WIADOMOŚCI DNIA]

Sąd uchylił zakaz dla Marszu Niepodległości w Warszawie. Narodowcy zapraszają

Sąd uchylił decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zakazała wczoraj Marszu Niepodległości w Warszawie. Pełnomocnicy organizatorów marszu podnosili, że "swoboda zgromadzenia i wolność wypowiedzi to fundament społeczeństwa demokratycznego". Władze Warszawy mają 24 godziny na odwołanie się w tej sprawie do sądu apelacyjnego. 

Narodowcy już zapraszają na marsz w Warszawie i twierdzą, że frekwencja rośnie.

Podobną decyzję podjął dzisiaj Sąd Okręgowy we Wrocławiu, który uchylił decyzję Rafała Dutkiewicza.

Departament Stanu ostrzega przed marszami 11 listopada

Amerykański Departament Stanu wydał ostrzeżenie dla podróżujących obywateli USA, którzy 11 listopada będą w Warszawie. Departament podaje, że w związku z manifestacjami "możliwe są incydenty przemocy". Urząd zaleca obywatelom USA unikać trasy marszu, tłumów i innych konstatacji, śledzenie informacji w mediach oraz "zachowanie ostrożności i nie wychylanie się".

"Superwizjer" odpowiada na zarzuty o ustawienie materiału

Redakcja "Superwizjera" w oświadczeniu odpowiedziała na doniesienia portalu wPolityce.pl, jakoby głośny materiał o polskich neonazistach był "ustawiony". Powołuje się przy tym na zeznania Mateusza S., któremu w postawiono zarzuty w związku z wydarzeniami ukazanymi w reportażu. "Rozważamy podjęcie kroków prawnych" - czytamy w oświadczeniu TVN.

Adam Bodnar o marszach

Adam Bodnar skomentował sprawę Marszu Niepodległości. Rzecznik praw obywatelskich w swoim komunikacie pisze przede wszystkim o kwestii potencjalnego konfliktu dwóch marszów - jeśli nacjonaliści będą obstawali przy własnej demonstracji w przypadku korzystnej dla nich decyzji sądu. Stwierdza, że przepisy nie mówią jasno, który marsz miałby w tej sytuacji pierwszeństwo.

Strzelanina w Kalifornii

Do strzelaniny w Kalifornii doszło w nocy około godziny 23 czasu lokalnego. Do jednego z barów w miejscowości Thousand Oaks wtargnął napastnik. Policja poinformowała o co najmniej 13 ofiarach śmiertelnych. Nie żyje również napastnik - to 13 osoba, która zginęła tej nocy. Gdy policja zjawiła się na miejscu, sprawca był postrzelony. Nie wiadomo czy zginął od samobójczej kuli czy podczas strzelaniny.

Więcej o:
Komentarze (32)
"Superwizjer" odpowiada na zarzuty wobec materiału o neonazistach [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • jego-wysokosc

  Oceniono 17 razy 11

  Hahahaha. To teraz dlugopis swój odwoła czy się zderzą. Będzie ciekawie...

 • chi-neng

  Oceniono 14 razy 8

  Narodowcy wygrali w sądzie i pójdą w Marsz Niepodległości wespół z tymi, którzy im tę wygraną zapewnili i pod których pieczą się znajdując i współpracujac z nimi, czyli polskimi wladzami i Kosciołem.

 • damtek

  Oceniono 12 razy 6

  jeżeli chodzi o zagranicznych gości na marszu niepodleglości to moim faworytem jest Milan Mazurek z faszystowskiej partii LSNS
  pan Mazurek nazwał holocaust bajką.
  mimo to pozwolono mu przemawiać
  komu tym razem organizatorzy pozwolą pluć na biało czerwoną tradycje wolności?
  Marek Tejchman/twitter
  Moim "numero uno" jest terrorysta Roberto Fiore - członek grupy zbrojnej odpowiedzialnej za zamach na dworzec w Bolonii w 1980 r.
  Łukasz Dąbroś/twitter 29.10.2018

 • wazelinowyczopekprezesa

  Oceniono 13 razy 5

  Race w dłoń i bronić Warszawy przed wrogami ojczyzny.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 4 razy 4

  Dzień Niepodleglości na kolanach przed sługusem watykańskiego najeźdźcy, tylko w wolskim pustogłowiu.

 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Wygralo chamstwo i bezprawie, pseudopatriotyzm i pseudokatolicyzm - cos z czym nasza wladza sie w pelni identyfikuje - czyzby temu kto jest w szeregach neonazistow i jak nikogo nie szanuja to tez 'wina Tuska' 😕

 • lusjola

  Oceniono 3 razy 3

  pisss obrzydził to święto tak że na pewno nikt normalny na pochodach się nie pojawi !!! Aaaa jeszcze mają jutro jedno święto miesięcznicę , klękajcie narody pan idzie :) Kuń by się uśmiał :)

 • felicjan.dulski

  Oceniono 15 razy 3

  TVN popełniło niestety kilka błędów przy innych okazjach (np. nielegalne wyścigi samochodowe), co przeciwnicy tej stacji skwapliwie wykorzystają.
  Tak to już jest, że w dzisiejszych czasach trudno o rząd dusz.
  Teorie spiskowe przebiją wszystko.
  Osobiście jestem zwolennikiem "teorii banału", to znaczy że nie wierzę w ciemne siły, a w niechlujstwo, lenistwo, nieodpowiedzialność, tumiwisizm, lekceważenie przepisów (np. BHP) i procedur, nadużywanie alkoholu, bylejakość i jakoś to będzie...
  Bo przecież nie będzie nam tu ktoś rozkazywał: pull up! Terrain ahead!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX