Brudziński spotyka się z policyjnymi związkowcami [SKRÓT DNIA]

Minister Brudziński spotka się z przedstawicielami Służb Mundurowych

Spotkanie z przedstawicielami Związków Zawodowych Służb Mundurowych podległych MSWiA, którzy domagają się podniesienia pensji do poziomu zagwarantowanego żołnierzom, rozpocznie się o godzinie 11.00. Rozmów takich domagali się wczoraj policjanci, którzy w ramach protestu masowo przechodzą za zwolnienia lekarskie. Komendant główny policji Jarosław Szymczyk zapowiedział, że będzie walczył o wzrost uposażeń dla funkcjonariuszy.

Minister energii podpisze deklarację współpracy z USA

W ramach wizyty amerykańskiego sekretarza energii Ricka Perry'ego zostanie podpisana dziś Wspólna Deklaracja Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych i Ministra Energii Rzeczpospolitej Polskiej o Wzmocnionej Współpracy w Zakresie Bezpieczeństwa Energetycznego. Podpisze ją minister energii Krzysztof Tchórzewski.

W programie wizyty są również m.in. spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą (o 15.00), przedstawicielami polskiego rządu i szefami strategicznych spółek energetycznych oraz rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim.

Komisja sejmowa zajmie się sprawą posła PO Stanisława Gawłowskiego 

Członkowie sejmowej komisji regulaminowej rozpatrzą wniosek Prokuratury Krajowej w sprawie posła PO Stanisława Gawłowskiego. Dotyczy on zarzutów korupcji i prania brudnych pieniędzy, a także zastosowania tymczasowego aresztu. 

Według prokuratury, polityk PO, w czasach gdy był wiceministrem ochrony środowiska w rządach PO-PSL, miał przyjąć od biznesmena jako łapówkę apartament w Chorwacji. Chodziło o przychylność i poparcie przedsiębiorcy przy przetargach organizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Poseł Gawłowski ma pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Twierdzi, że jest niewinny, a sprawa ma charakter polityczny.

Polityk trzy miesiące był w tymczasowym areszcie, wyszedł na wolność po wpłaceniu pół miliona złotych kaucji.

Pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostanie uczczona na Litwie

W Wilnie odbędzie się oficjalna ceremonia odsłonięcia tablicy z nazwą ulicy zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyński, a w Mejszagole nastąpi otwarcie placu nazwanego jego imieniem. 

W czwartek gościem porannej rozmowy będzie nadkomisarz Sławomir Koniuszy z Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. 

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (12)
Minister Brudziński spotka się z przedstawicielami Służb Mundurowych [SKRÓT DNIA]
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 9 razy 7

  Panika zaczyna ich poganiac...
  Wlasnie wczesniej rano pislam na temat policji:

  Kto by pomyslał, że Kulsony zaskoczą nas taką miłą wiadomoscią?

  Dotarlo wreszcie do Nich, ŻE WYWODZĄ SIĘ Z TEGO NARODU, KTÓRY IM NAKAZUJĄ ŁOMOTAĆ, ZAMIAST NAZIOLI.

  NIE DALI SIĘ KUPIĆ NAWET ZA 1000!

  BRAWO I MOJE UZNANIE, W TYM PRZYPADKU.

  LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE WKROCZYĆ NA DROGĘ PRAWOŚCI, PRAWORZĄDNOŚCI I W OBRONIE WŁASNYCH RODZIN, NIŻ HOŁOTY NAZIOLSKIEJ, OSŁANIANEJ PARASOLEM RZĄDOWYM I KOSCIELNYM!

 • fakiba

  Oceniono 7 razy 5

  Brudzińskiemu to spotkanie g...o się pomrze , nadaje się tylko na maskotkę kaczora a nie na szefa MSWIA

 • kamuimac

  Oceniono 5 razy 3

  no spotka sie spotka - bo na 1000 zl ekstra za to żeby ochraniać marsz nazioli w warszawie nie zgłosił się nawet jeden chętny :0 a wieść gminna niesie że dzis kolejne 25 % stołecznych funkcjonariuszy od rana stoi w kolejce po L4

 • obywatelpiszczyk55

  Oceniono 3 razy 1

  W Polsce policja zarabia najniżej w EU, jeszcze kilka lat wcześniej rodziny policjantów były oficjalnie w katalogu zagrożonych ubóstwem, brakuje 23% stanu osobowego gdyż obecne warunki odstraszają zamiast przyciągać, pod słowem służba kraj dyma policjantów na nadgodzinach które często stanowią 25 % miesięcznej pracy, na co dzień wyzywani od psów, ku...rew, chu...i , a ostatnio stawiani przeciwko własnym obywatelom.
  To obraz policji, goście którzy mają po 50-60 spraw miesięcznie czyli ściema..nawet jeśli masz wytypowanego podejrzanego to musisz umorzyć bo nie ma czasu, bo terminy, bez regularnych szkoleń, bez nowoczesnego sprzętu, co ja piszę bez podstawowego sprzętu.
  Dla tych troli albo imbecyli piszących o L4 że należy rozliczyć lekarzy...hmm posiadając w służbie broń zgodnie z prawem mogę iść do lekarza i powiedzieć że mam stres, wali mnie na banię i "mnie sie po prostu należy..."
  Dla tych że jak są niezadowoleni niech znajdą inną pracę...hmm abyście nie wykrakali bo będziecie usra...ni siedzieli w piwnicach w strachu przed bandytami na ulicach.
  Reasumując...żadna łaska rządu że uzna postulaty Policji .."poza 15 lat i na emeryturę" i do policjantów..to Wasza ostatnia szansa na uzyskanie czegokolwiek nie odpuszczajcie

 • aktyntasza

  Oceniono 4 razy 0

  Policjanci chcą mieć górnicze wypłaty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX