Brudziński spotyka się z policyjnymi związkowcami [SKRÓT DNIA]

Minister Brudziński spotka się z przedstawicielami Służb Mundurowych

Spotkanie z przedstawicielami Związków Zawodowych Służb Mundurowych podległych MSWiA, którzy domagają się podniesienia pensji do poziomu zagwarantowanego żołnierzom, rozpocznie się o godzinie 11.00. Rozmów takich domagali się wczoraj policjanci, którzy w ramach protestu masowo przechodzą za zwolnienia lekarskie. Komendant główny policji Jarosław Szymczyk zapowiedział, że będzie walczył o wzrost uposażeń dla funkcjonariuszy.

Minister energii podpisze deklarację współpracy z USA

W ramach wizyty amerykańskiego sekretarza energii Ricka Perry'ego zostanie podpisana dziś Wspólna Deklaracja Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych i Ministra Energii Rzeczpospolitej Polskiej o Wzmocnionej Współpracy w Zakresie Bezpieczeństwa Energetycznego. Podpisze ją minister energii Krzysztof Tchórzewski.

W programie wizyty są również m.in. spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą (o 15.00), przedstawicielami polskiego rządu i szefami strategicznych spółek energetycznych oraz rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim.

Komisja sejmowa zajmie się sprawą posła PO Stanisława Gawłowskiego 

Członkowie sejmowej komisji regulaminowej rozpatrzą wniosek Prokuratury Krajowej w sprawie posła PO Stanisława Gawłowskiego. Dotyczy on zarzutów korupcji i prania brudnych pieniędzy, a także zastosowania tymczasowego aresztu. 

Według prokuratury, polityk PO, w czasach gdy był wiceministrem ochrony środowiska w rządach PO-PSL, miał przyjąć od biznesmena jako łapówkę apartament w Chorwacji. Chodziło o przychylność i poparcie przedsiębiorcy przy przetargach organizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Poseł Gawłowski ma pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Twierdzi, że jest niewinny, a sprawa ma charakter polityczny.

Polityk trzy miesiące był w tymczasowym areszcie, wyszedł na wolność po wpłaceniu pół miliona złotych kaucji.

Pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostanie uczczona na Litwie

W Wilnie odbędzie się oficjalna ceremonia odsłonięcia tablicy z nazwą ulicy zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyński, a w Mejszagole nastąpi otwarcie placu nazwanego jego imieniem. 

W czwartek gościem porannej rozmowy będzie nadkomisarz Sławomir Koniuszy z Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. 

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (10)
Minister Brudziński spotka się z przedstawicielami Służb Mundurowych [SKRÓT DNIA]
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 9 razy 7

  Panika zaczyna ich poganiac...
  Wlasnie wczesniej rano pislam na temat policji:

  Kto by pomyslał, że Kulsony zaskoczą nas taką miłą wiadomoscią?

  Dotarlo wreszcie do Nich, ŻE WYWODZĄ SIĘ Z TEGO NARODU, KTÓRY IM NAKAZUJĄ ŁOMOTAĆ, ZAMIAST NAZIOLI.

  NIE DALI SIĘ KUPIĆ NAWET ZA 1000!

  BRAWO I MOJE UZNANIE, W TYM PRZYPADKU.

  LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE WKROCZYĆ NA DROGĘ PRAWOŚCI, PRAWORZĄDNOŚCI I W OBRONIE WŁASNYCH RODZIN, NIŻ HOŁOTY NAZIOLSKIEJ, OSŁANIANEJ PARASOLEM RZĄDOWYM I KOSCIELNYM!

 • fakiba

  Oceniono 7 razy 5

  Brudzińskiemu to spotkanie g...o się pomrze , nadaje się tylko na maskotkę kaczora a nie na szefa MSWIA

 • kamuimac

  Oceniono 5 razy 3

  no spotka sie spotka - bo na 1000 zl ekstra za to żeby ochraniać marsz nazioli w warszawie nie zgłosił się nawet jeden chętny :0 a wieść gminna niesie że dzis kolejne 25 % stołecznych funkcjonariuszy od rana stoi w kolejce po L4

 • aktyntasza

  Oceniono 4 razy 0

  Policjanci chcą mieć górnicze wypłaty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX